--------------------------------------------------------------------------------
Autor: (st)
Název: Spřízněni ve sněmovně i mimo ni
Zdroj: NN Ročník........: 0002/029 Str.: 002
Vyšlo: 01.01.1992 Datum události: 01.01.1992 Rok: 1992
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Tajná láska levice a SPR-RSČ se nedala ukrývat dlouho. Od prvních několika hlasování ve federálním parlamentu si na republikánsko-komunistickou vzájemnost už všichni zvykli - i na to, jak před veřejností po sobě oba milenci střílejí slepými patronami.

Republikáni pomáhají svými hlasy komunistům, co jim síly stačí a komunisté je za to oplátkou berou pod svoji ochranu, když některému z nich hrozí ztráta poslaneckého mandátu. Nejprve ochránili vůdce republikánů samotného, podruhé, krátce nato dalšího republikána Pavla Mozgu. První veřejně hanobil hlavu státu a druhý se porval v hospodě.

Pavel Mozga nechyběl ani při slavné hajlovací pitce ve foyeru před parlamentním buffetem, při které se mávalo kapesním nožem a obtěžovali novináři. Přítomni byli i další jeho spolustraníci Josef Krejsa, René Havlík, René Svoboda a Dalibor Malíř. Z ostatních poslanců se novinářům podařilo identifikovat Radima Valenčíka (KSČM) a Františka Kondelíka (LSU), který se stal protagonistou celé aféry.

Je nutné dodat, že jsou to republikáni, kteří si při jednáních pléna stěžují, že parlament je holubník. A je to levice, která soustavně požaduje kulturu jednání.

Ještě, že příklady netáhnou.

(st)