--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pernica František
Název: Hladovka
Zdroj: NN Ročník........: 0004/003 Str.: 015
Vyšlo: 01.01.1994 Datum události: 15.03.1994 Rok: 1994
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

(DOPIS EX POSLANCE FS FRANTIŠKA PERNICI PRO NN) Blíží se 15. březen, 15-té výročí smrti mého otce a já si uvědomuji,že jsem mu mnoho dlužen. V 50-tých letech mu bylo zabaveno řeznictví a pole a byl prohlášen za "kulaka". V roce 1962 mu umírá zeť, a to na následky pobytu v lidově zvaném tábory PTP. K tomu se váže také bezmezný počet sankcí a domovních prohlídek, kdy se mému otci snažili dokázat nesplnění dodávek a když mu byly poslední zbytky majetku připojeny k JZD, začal dělat jen domácí zabíjačky a přes zimu se dřel a ČKD Blansko. Mezitím dochází i zahájení tvrdých persekucí jeho rodiny, až je v roce 1978 obviněn z nedovoleného podnikání a je vzat do vazby v Brně - Bohunicích. Celých šest týdnů o něm rodina neměla sebemenších zpráv a teprve až na můj zákrok u tehdejšího předsedy vlády otec bez zubů a o holi přichází na Velký pátek domů,aby zde pomalu umíral. Vyjádření oficiálních míst údajně MCP, COŽ MÁ BÝT VYJÁDŘENÍ OTCOVA MLÁCENÍ !!! To však bylo jeho katům ještě málo. Rozsudek OS BLANSKO - vinný, odvolání u KS BRNO - nevinen. Tím to ovšem všechno skončilo, žádná omluva, nic. Já jsem byl tehdy na operaci s páteří a matka mi říkala, že otec čeká už jenom na to, jak dopadnu, pak zemře. Dva dny po mém návratu z nemocnice otec opravdu nejprve upadá do agonie a za týden umírá.

Pět let na to umírá i moje matka. Řekla mi před tíkm, co s otcem všechno dělali a já jí dal slib, že se dovolám spravedlnosti a svého otce pomstím.

Pak najednou přichází rok 1989. Konečně demokracie ? Omyl!! Pouze výměna stráží, mimostranický převrat, nepodařený v roce 1968, dotažený po více jak jedenadvaceti letech. Schůzka za zavřenými dveřmi, Havel na hradě(podle vlastního vyjádření pouze do svobodných voleb), ČSL A ČSS, nedílná součást NF se obrozují a útočí na KSČ, bývalé koaliční partnery, začíná nová epocha našich dějin.....

Prognostici, kteří vypracovávali výhledy pro KSČ se stávají členy vlády a začínají uplatňovat své zkušenosti. svoboda podnikání - bývalí soudruzi,kteří mají dost prostředků, kupují na dražbách podniky obrovských hodnot. Úvěry - obrovská možnost pro každého za úrok 20-ti %, ale mozoly jako záruky neberem. Ruší se některá ministerstva, ale některá musí do nových podmínek vzniknout. Většina třeba vypadává po lustracích, ale objevuje se jinde. Připomíná mi to ten starý vtip, kdy se ptá Husák Štrougala :" Lubo, co je to vlastně ta přestavba ?" Štrougal odpoví:" No přece ti holubi na střeše hradu " a zatleská. Husák na to zklamaně :" Ale zase si přece sedli." Štrougal odpoví:"Ale každý jinam a to je důležité."

Vynořila se armáda rehabilitovaných,která tvrdí, že je čas očistil.

Z počátku mi moje žena říkala, že jsem idealista, ale teď si říkám pro sebe, že jsem vůl. Rozhodl jsem se dostat do míst, kde se započal, konec mého otce(vazba), už jsem zde za použití zákonných prostředků. Pro ty, kdo chtějí vědět víc, ať sledují " Rovnost". Napsal jsem prezidentovi, že chci znát jména otcových katů, přes měsíc čekám na odpověď, ale marně. mezitím si vzpomínám na to jak jsme byli obelháváni, když nám bylo neustále předkládáno, jak si ti muklové žijí. Nedoporučuji zkoušet... Kdybych si býval počkal, mohl jsem být vězněm svědomí ş102. Naši neomilní se musí přeci nějak chránit, a to zvláště poté, co jsme neprozřetelně vyjmuli odst.4 o vedoucí úloze KSČ.

A úplným vrcholem všeho : případ Havel - Cibulka. Tam plně stojím na straně P. Cibulky a pokud půjde před soud, přál bych si stát po jeho boku.

Do splnění mých spravedlivých požadavků, vedle kterých se zároveň stavím proti ş102 vyhlašuji HLADOVKU A TO AŽ DO ÚPLNÉHO KONCE....

Viníci nebojte se, nebudu se mstít, spíš Vás litovat!! Doporučoval bych také zároveň, aby si někdo promluvil s těmi grázly v kriminálech. Vždyť kluk, který krade by chtěl taky ty auta, co má naše elita a nemůže za to, že matka na něj neměla čas a chytil se té " nepravé party"...

František PERNICA