--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Politický šialenci
Zdroj: NN Ročník........: 0004/009 Str.: 019
Vyšlo: 01.01.1994 Datum události: 01.01.1994 Rok: 1994
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Situácia na slovenskej politickej scéne sa začína prudko dramatizovať. Politickí šialenci, ktorí podvodnými sľubmi oklamali svojich voličov, aby sa neskôr cez ich získané hlasy mohli zabarikádovať pri svojich válovoch, začínajú v plnej nahote ukazovať svoju pravú tvár.

Predstava o právnom a demokratickom štáte podľa niektorých poslancov HZDS v NR SR mi ponúka priam neuveriteľné prirovnania, pri ktorých som nútený týchto "huhulákov" zaradiť medzi primitívnu spodinu. Ako si dotyční páni predstavujú právo na slobodné informácie budem dokumentovať na niektorých príkladoch.

Poslanec NR SR Vlastimil VICEN (HZDS) žiada v liste generálneho prokurátora SR Vojtecha Bachu "o stíhanie neznámych osôb" v Slovenskej televízii, Slovenskom rozhlase, v denníkoch Národná obroda, Pravda, Smena, Práca, Republika, Sme, ktoré publikovali priebeh tlačovej besedy Ivana Lexu 11. novembra 1993, kde menovaný s typickou mečiarovskou spupnosťou reagoval na rozhodnutie prezidenta SR, ktorý ho nedoporučil na funkciu ministra pre privatizáciu v Mečiarovej vláde.

Vynechajme teraz rôzne špekulácie, ako je napr. údajné vyfúknutie jednej budovy s herňami Ivanom Lexom, synovi prezidenta SR. Novinári s menovaných denníkov ktorí boli na túto tlačovku pozvaní, jej priebeh zverejnili. Na tomto základe bol Generálnou prokuratúrou SR vydaný pokyn Mestskému úradu vyšetrovania PZ SR v Bratislave na začatie trestného stíhania Ivana Lexu pre podozrenie z trestného činu hanobenia prezidenta republiky.

Ponechajme teraz bokom výklad tohoto paragrafu, s ktorým ani ja osobne nesúhlasím, ale pokračujme v tzv. stalinskom poňatí práva, ako si ho vysvetľuje poslanec NR SR za HZDS Vlastimil VICEN. Ten totiž v závere svojho oznámenia generálnemu prokurátorovi konštatuje, ŽE AK SA TRESTNÉHO ČINU DOPUSTIL I. LEXA, POTOM SÚ JEHO SPOLUPÁCHATEĽMI AJ NEZNÁME OSOBY V SPOMÍNANÝCH MÉDIÁCH A V. VICEN ŽIADA V. BACHU, ABY IM ODOBRAL CESTOVNÉ DOKLADY!!!

Nepochybujem už o tom, že keby tento poslanecký "skvost" predstúpil pred komisiu, ktorá by hodnotila jeho IQ a jeho partnerom by bol trojročný dostihový kôň, tak koňovi by museli priznať maturitu a menovanému poslancovi ŠTYRI ĽUDOVÉ. Všetko nasvedčuje tomu, že bude nutné, aby väčšina poslancov z HZDS mimo právnych poradcov mala okolo seba aj kvalifikovaných psychiatrov.

A ešte niečo na dotyčného poslanca. PATRIL MEDZI TÝCH, KTORÍ SI ZA ROZVRATNÚ A PROTISLOVENSKÚ ČINNOSŤ ODHLASOVALI ZVÝŠENIE PLATOV V NR SR 21. 4. 1993. Pokiaľ by sa našli záujemcovia, ktorí by sa chceli k nemu pridať, alebo sa opýtať na jeho zdravotný stav, jeho adresa je: Ing. VLASTIMIL VICEN, Nitrianská - 11, 940 01 NOVÉ ZÁMKY, č. tel. 0817/ 257 44.

Aby tento poslanec nezostal vo svojom tzv. právnickom výklade osamotený, zatrúbil do útoku ďalší "MUDROSAURUS" z poslaneckého klubu HZDS v NR SR TIBOR KUZBERT. Ten obšťastnil generálneho prokurátora SR podnetom, v ktorom signalizuje, že prezident SR svojimi výrokmi voči Ivanovi Lexovi z 8. a 9. novembra 1993, ktoré boli publikované v masovokomunikačných prostriedkoch na jeho adresu sa mal dopustiť porušenia viacerých ustanovení Trestného zákona. Podľa pána poslanca sa jednalo o trestný čin ohovárania, šírenia poplašnej správy, trestný čin útoku na štátny orgán, ktorý Lexa reprezentuje. Dokonca niektorými výrokmi sa mal prezident dopustiť aj trestného činu vydierania.

Pokiaľ bude záujem s dotyčným poslancom polemizovať, jeho adresa je: TIBOR KUZBERT, Vajanského-8, 934 01 LEVICE. Patril tiež medzi tých, ktorý hlasoval za zvýšenie poslaneckých platov.

Každý, normálne zmýšľajúci človek, sa musí s ľútosťou zamyslieť, AKÍ HLUPÁCI TO VLASTNE REPREZENTUJÚ SAMOSTATNÉ SLOVENSKO. Keď si to ovšem zoberieme trochu z inej strany, musia nám naskočiť aj zimomriavky. Dnes je už nepochybnou realitou, že POLITICKÝ ŠIALENEC VLADIMÍR MEČIAR NIE JE NA SLOVENSKEJ POLITICKEJ SCÉNE OSAMOTENÝ. A tzv. predstavy jeho spolku o práve a demokracii, vychádzajúc z ich správania na politickej scéne, dávajú tušiť, že by nebol pre nich problém vyrobiť na Slovensku obdobu februára 1948.

Veď to, čo vyprodukovala väčšina poslancov HZDS na 26. schôdzi NR SR 4. februára 1994 by malo byť poslednou výstrahou pre všetkých slušných občanov na Slovensku. Vyvolať vedome vládnu a poslaneckú krízu podľa tzv. gottwaldovských metód jasne signalizuje, že KOMUNIZMUS, NACIONALIZMUS A DIKTÁTORSKÉ METÓDY tu majú už svoje pevné zázemie.

Veľmi jasne to dokumentuje aj vystúpenie podpredsedu NR SR Ľudovíta Černáka, ktorý na dotyčnom zasadnutí verejne pred poslancami prehlásil, citujem: "JE NAČASE POVEDAŤ SI PRAVDU, PRETOŽE ĽUDIA V TEJTO REPUBLIKE SA UŽ BOJA TELEFONOVAŤ A HOVORIŤ NAHLAS V ZATVORENÝCH MIESTNOSTIACH. Frašku, ktorú tu robíme už druhý deň, je zameraná na to, aby verejnosť popudila proti parlamentu."

Skutočne smutná vizitka. A smutnejšia ešte preto, že veľký diel viny na tom má aj NACIONALISTICKÁ ČASŤ SLOVENSKEJ CIRKVI INKLINUJÚCEJ K VLADIMÍROVI MEČIAROVI.

Vladimír PAVLÍK