--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Hofer Karel
Název: Přestupková komise v duchu StB
Zdroj: NN Ročník........: 0005/001 Str.: 001
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

PŘESTUPKOVÁ KOMISE V DUCHU StB Z ROVNOSTI 28. 12. 1994: Přestupková komise Úřadu městské části Brno-střed, před níž včera vypovídal brněnský antikomunista Jan Honner, nedošla k žádnému závěru. Řekla nám to předsedkyně komise JUDr. Eva Konečná s tím, že bude nutné ještě opatřit další podklady a přestupkové řízení zopakovat.

Zmínila se rovněž o nevhodném chování Jana Honnera, který prý označil komisi za neústavní a její členy urážel. Důvodem k Honnerovu výslechu byla jeho aktivita při manifestaci KSČM koncem října, kdy "nepřístojným způsobem bránil účastníkům shromáždění na brněnském náměstí Svobody ve splnění účelu tohoto shromáždění."

Z TELEGRAFU:

podkladových materiálů. Podle slov JUDr. Konečné se předvolaný Honner k samotnému přestupku odmítl konkrétně vyjádřit, pouze prý opakoval, že komise je protiústavní a její členy urážel. Předsedkyně Konečná připustila, že všechno neprotokolovala. ZE SVOBODNÉHO SLOVA:

obviněný se odmítal vyjádřit k otázce, zda držel v ruce sirénu, kterou měl rušit manifestaci, ale žádal, aby se směl vyjádřit k meritu celé věci.

MÍSTO LŽÍ ČISTÉ VÍNO :

JUDr. Konečná pod pohrůžkou předvedení policií přinutila Jana Honnera dostaviti se k přestupkovému řízení. Sama nebyla na toto řízení připravena, v podstatě nic nevěděla a neměla dokumentaci. Chybělo jí od Městského výboru KSČM Brno písemné prohlášení, jakým způsobem a do jaké míry obviněný bránil splnění účelu jejich akce. Bylo nutné vyjádření, zda ta akce byla chováním Jana Honnera přerušena či skončena, nebo zda se v hanobení dnešní vládní koalice, propagaci zločinných ideí KSČ a bagatelizování z ločinů KSČ, bez přerušení pokračovalo.

Začalo jednání přestupkové komise. Po ověření totožnosti Jana Honnera a zapsání jeho osobních údajů do protokolu, byl Živan Loukota poučen, že jako přítomný na veřejném zasedání nemůže průběh jednání nahrávat na magnetofon. Jmenovaný dopisovatel NN při tvrzení, že diktafon vypíná, diktafon zapnul a odložil. Jeho zásluhou tedy můžeme celý průběh této šaškárny popsat.

Honner:... pan Loukota je dopisovatelem NN a toto jednání je veřejné - proč tedy nemůže nahrávat ? Konečná (s úšklebkem):Takže pane Honner, byl jste předvolán k projednání přestupků. Mám před sebou oznámení, že jste se dopustil nepřístojného jednání bránící účastníkům shromáždění politické strany KSČM na náměstí Svobody v Brně ve splnění účelu tohoto shromáždění. Chcete se k tomu vyjádřit? Honner: Ano, chci se k tomuto vyjádřit a zrovna se i optat. Vím, že zde sedím před přestupkovou komisí, ale neznám jména členů komise. Konečná: No, pane Honner, podívejte se, mé jméno znáte. Máte ho napsáno na té předvolánce, jsem předsed kyně komise, a tohleto jsou dvě přísedící. Honner: Dobře, chtěl bych tedy znát jména všech členů komise. (Konečná a další dvě přísedící mlčí.) Ptám se tedy znovu, jak se jmenujete na příklad Vy? (Obracím se se na jednu z přísedících, která se po chvíli zamumlá:) K..hml..ová: Honner: Jak prosím? Špatně jsem rozuměl. Členka komise: Kotlánová. Honner: Dále se chci zeptat, zda někdo z členů této komise byl členem zločinecké organizace s názvem KSČ? Konečná: Už při minulém jednání jsem Vám říkala, že my jsme tady od toho, abysme se Vás ptali a ne Vy se ptal nás. Ale přesto Vám odpovím: Ne, nikdo z nás nebyl v KSČ. Tady čtu, že jste použil s panem Šimečkem ruční sirénu. Vy jste tu sirénu ňáákým způsobem spustil? Honner: K takové otázce se odmítám vyjadřovat a toto chci zaprotokolovat. Konečná diktuje do protokolu:Ja n Honner na dotaz předsedkyně komise, zda použil ruční sirénu, se odmítl vyjádřit. Konečná ukončuje: Tak a tím to jednání skončilo.Honner:

Tímhle to skončilo? Chtěl bych zaprotokolovat, že tato komise je protiústavní. Porušuje zde Ústavu a Základní listinu lidských práv a svobod a všichni veřejní činitelé, zainteresovaní na tomto případě, taktéž. Konkrétně Vy, paní doktorko Konečná, jste nechala ukončit jednání, aniž bych se k meritu věci mohl vyjádřit.

Konečná: Nejsem ochotna zde poslouchat Vaše napadání a to zcela bezdůvodná. Honner: Obracím se na další členku komise paní Kotlánovou, zda je pravdou, že se k meritu věci nechci vyjádřit. Kotlánová: Já si myslím, že paní doktorka Vás vyzvala, abyste se k věci vyjádřil. Konečná diktuje do protokolu: Pan Honner přednáší svůj názor o neústavnosti přestupkové komise a další věci, které s případem nesouvisí. Honner: Chtěl bych se vyjádřit k věci. Jsem zde předvolán proto, že jsem bránil účastníkům shromá ždění KSČM ve splnění účelu tohoto shromáždění. Mohu se tedy k tomuto vyjádřit? Konečná: Nó... můžete. Honner: Budete to tedy protokolovat? Konečná: Ano, můžete začít. Honner: Paní předsedkyně komise mne ...Konečná Honera přerušuje: No, podívejte se, Vy nebudete diktovat protokol, DIKTOVAT BUDU JÁ!!! Honner: Vyjadřuji se tedy k věci takto: Na náměstí Svobody pořádala shromáždění zločinecká organizace s názvem KSČM. Je to organizace, kterou lze právem nazvat hnutím směřujícím k potlačení lidských prá

v a svobod dle ş 260 a 261. Jedná se o zločineckou oprganizaci, která má ve svých řadách zločince i minulého režimu a jedná se o přímou nástupkyni KSČ, což spadá do zákona o protiprávnosti komunistického režimu. Jestliže jsem bránil tomuto účelu, pak bych měl za to dostat v právním státě vyznamenání a ne být předvolán před přestupkovou komisi! Dale bych chtěl říci k meritu věci, že policie, která byla přítomna, se dopouštěla spolupachatelství trestných činů a bylo na ni podáno v této souvislosti něk

olik trestních

oznámení. A tato policie Vám předala oznámení o podezření z přestupku. Jestliže je tento stát právním a je v něm dodržována Ústava, potom nechápu, proč tady dnes s Vámi sedím. Z Vaší strany, tedy ze strany komise, to považuji za vydírání. (Konečná nic z toho nenechala zaprotokolovat!) Přítomný Šimeček: Já se na to dívám a musím říci, že jako svědek... Konečná ho přerušuje: Tady nemůžete mluvit - my Vás zavoláme jako svědka. Šimeček: Jsem zde svědkem, že jste zde poučila pana Honnera, že Vy diktujete do protokolu... Konečná přerušuje: Prosím vás, my jsme zde proto, abychom projednávali přestupek. Zda policie jednala tak, či onak, to s tímto přestupkem nijak nesouvisí (!!!) Šimeček: Po tom, co jste zde předvedla, jsem přesvědčen, že patříte na smetiště bolševismu. Na co si tady hrajete? Přece to, co Vám řekne, do protokolu pište ! Přítomný Loukota: Jsem bývalý

policista a jsem téhož názoru, jako pan Šimeček. Honner: Chtěl bych ještě dodat, že Ústava ČR zaručuje občanovi soudní jed nání a žádné přestupkové komise s komunistickými metodami, které slouží k nahánění strachu lidem, mne nezajímají. Žádná přestupková komise není právoplatným ústavním orgánem. Šimeček: To, co Vám dnes sdělil pan Honner, tak protokolujte! Vyjádřil se přece k věci a Vy jste z toho nic neprotokolovala. Konečná: Závěry naší

komise nemůžeme prozatím udělat, protože nemáme k tomuto případu kompletní podklady. Loukota: Tak proč tedy k tomuto případu komisi svoláváte? Konečná: No prostě podklady nám zatím nedošly, ale přestupek jsme začaly projednávat. Šimeček: Prosím Vás, jestli Vám pan Honner něco ve své výpovědi řekne, tak to doslovně piště do protokolu. Vy, paní doktorko Konečná, nemáte do souvislé výpovědi právo zasahovat a pokud to tak nejde, tak si běžte za "KASTROLEM" na Kubu! Zapisovatelka: Co tam budeme dělat? Šimeček: Právě na Kubě můžete uplatnit Vaši práci, které jsem byl dnes svědkem. Konečná konečně diktuje do protokolu: "Na to došlo k urážkám předsedkyně komise..." Honner ( z kapsy vyndává diktafon): Děkuji Vám za rozhovor. Honner, Loukota a Šimeček odcházejí a zdraví všichni najednou: ČEST PRÁCI, SOUDRUŽKY ! (Dle Loukotova magnetofonového záznamu) Nyní je nutno sepsat a podat podnět k trestnímu stíhání JUDr. Evy Konečné pro pokus o trestné činy zneužití pravomoci veřejného činitele, nadržování a vydírání.

Trestného činu se chtěla JUDr. Konečná dopustit ve prospěch velitele zásahové jednotky, příslušníka PČR, třiatřicetiletého poručíka Petra Diatky, pocházejícího z Jaroslavic u Znojma. Jistá čtenářka do redakce NN telefonicky sdělila, že jeho otec Rudolf Diatka - dělnický kádr nejhrubšího zrna, svému nadřízenému otravoval život tak, že z něho dostal dvě mozkové mrtvice. Zdá se, že se Petr Diatka charakterově "potatil".

ESTÉBÁCKÉ ZÁKULISÍ V NN č. 35/1992 si na 28. stránce ověřte v abecedním seznamu Správy StB Brno dvě jména. Na 67. pořadí je soudruh mjr. JUDr. Drahovzal Josef, nar. 13. 11. 1944, bytem Brno, Kubíkova 2, na 68. pořadí je soudr. ppor. Drahoslavová Marie, nar. 2.8.1947, bytem tamtéž. Jde tedy o manželku. Nyní je nutno zjistit, jak se tato estébácká rodinka snažila. Na straně 27. najdete podobiznu toho superbolševika a na straně 20. se dočtete, které rozvědčíky náčelník rozvědky dirigoval. Je Vám snad jasné, že rozvědčíci řídili skupinu rezidentů, rezidenti zase řídili skupiny agen tů, agenti řídili skupiny nižších špiclů a práskačů. Soudruh Drahovzal tedy seděl na vrcholu jihomoravské estébácké pyramidy. Z jeho funkce zcela jasně vyplývá odpovědnost za špiclování, pronásledování, věznění a další utrpení mnoha lidí v našem kraji. Nyní tento superbolševik, kterého si troufám označit za zločince, sedí zase na oblastním odboru, tentokrát na Úřadu městské části Brno-střed, kde zodpovídá za práci přestupkové komise. Paní primátorko města Brna JUDr. Lastovecká, považujete fakta o estébáku Drahovzalovi a JUDr. Konečné za cestu k demokracii? Karel Höfer