--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Ondráček Jan
Název: Jak to bylo s tíkm sovětským osvobozením ve 2. světové válce
Zdroj: NN Ročník........: 0005/018 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Jak to bylo s tím sovětským osvobozením ve druhé svět.válce. I když odpor Sovětu proti Hitlerovi ve druhé světové válce byl gigant ický, přec jen osamoceni by brány Berlína nesodáhli. Toto vítězství bylo dílo celé protihitlerovské koalice. Smysl Sovětu však v tomto boji, nebyl veden v d uchu dát Evropě svobodu a demokracii, ale byl přesně nasměrován podle marxisti cko-leninské filozofie, která severénně hlásala, že po feudalismu a kapitalism u, natoupí zákonitě na celém světě komunismus.

Toto nebezpečí bolševizace Evropy bylo jasné britskému premiérovi W. Churchillovi. Tento prozíravý politik neustále na to upozorňoval Američany. Bo hužel - tehdy již nemocný americký prezident Roosevelt na to moc neragoval - n eměl zájem necht již dále krvácet americké vojáky pro vzdálenou Evropu. A tak se stalo, že se Rudá armáda dostala až do Prahy, do které Sovět i rychle pospíchali, neboť dobře věděli, že kdo "osvobodí" Prahu bude na dlouh ou dobu určovat politickou orientaci této země. Vstup Rudé Armády do Prahy, je možno hodnotit jako první stupeň bolševizace Československa. Košický vládní p rogram čtyř politických stran, bylo jakési hnízdo s kukačkou, jehož stavění za čalo již v Moskvě a Londýnská vláda, která do Košic přijela, byla již praktick y postavena před hotovou věc. Tato kukačka pak v únoru 1948 vyšprtla ostatní m láďata z hznízda ven, což možno klasifikovat, jako druhý stupeň bolševizace re publiky. třetí fázi bolševizmu v Československu a to konečnou, bylo vpád vojsk Varšavské smlouvy do republiky v roce 1968.

U příležitosti padesátého výročí konce druhé svétové války se zase mn oho píše a mluví, jak Rudá armáda toho a toho dne "osvobodila", a to a to měst o, nebo region. toto nářčení o jakémsi sovětském osvoboditeli se nešťasně hlás á chybně již od konce války což velice to pomohlo komunistům k moci. Správná d efinice měla znět, že Rudá armáda dobyla to a to město, protože Sověti nám svo bodu dát nemohli, neboť museli dosáhnout linii určenou jim v Jaltě. rudoarměce , kteří na našem území padli, musíme v zájmu humanity ovšem ctít a litovat, že položili své mladé životy pro nesmyslonost válek.

Že většina české společnosti skutečné záměry Sovětu nepoznala a emoci onálně Sovětský svaz glorifikovala, lpí na ní učitá vina bolševizace naší země . Hlavní díl viny ovšem nese Londýnská exilová vláda, která podlehla v Košicíc h českým komunistům z Moskvy. Škoda - mohli bychom dnes být aspoň na takové ži votní úrovni jako třeba Rakousko.

S pozdravem

Ondráček Jan