--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Jak nezávislá STV chtěla z Mečiara vyrobiť spasitela
Zdroj: NN Ročník........: 0005/024 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

AKO "NEZÁVISLÁ" STV CHCELA Z MEČIARA VYROBIŤ SPASITEĽA

Hrudníkovo-prsní samobúchači z tzv. nezávislej STV nám pripravili nový program pod názvom - BEZ FRAKU. Raz do mesiaca nám vždy v 40-minútovom dokumente budú predstavovať z drvivej väčšiny BÝVALÝCH ČLENOV ZLOČINECKEJ KOMUNISTICKO-FAŠIS TICKEJ ORGANIZÁCIE KSS, ktorí toho času tvoria tzv. politickú elitu národa a u robiť z nich nielen najslovenskejších Slovákov, ale aj spasiteľov tejto ťažko skúšanej krajiny.

Ako prvého nám predstavili prednovembrového bolševického služobníka Gašparovič a, ktorému červená legitimácia ohrievala hruď až do decembra 1989. Druhý v por adí, to znamená bez fraku, sa nám v pondelok 27. 2. 1995 predstavil ponovembro vý ochranca ekonomických komunistických zločincov a popredný slovenský škodca Vladimír Mečiar. Moderátorkou bola redaktorka denníka Slovenská Republika Erik a VINCOUREKOVÁ.

Kto by ho nepoznal, aj by uveril (podnadpis) V úvode sa nám Veľký Vlado predstavil ako profesionálny drevorubač a potom mod erátorka sa snažila načrieť do jeho duše. Poslucháči sa mimo iného aj dozvedel i, že v mladom a detskom veku stačil prečítať celú farskú knižnicu. Keďže mi je známe, že Mečiar "pracuje" častokrát 25-26 hodín denne, s napätím som očakával, kedy mu moderátorka prihraje niečo podobného na smeč. Neubehlo a ni šesť minút, keď mu hovorí ohľadom jeho rodiny: - Uvedomujete si to, že jedn oducho nie je ľahké byť dieťaťom významného človeka?

Ten samozrejme nezaváhal a v tzv. samoľutovacom traktáte pripomenul ochudobnen ie od svojich detí a pokračoval: - Že tie povinnosti ma ženú stále niekde inde , NAVIAC TIE KRUTÉ POLITICKÉ ZÁPASY, vzbudzujúce vášne. Občas sa prenášajú i n a rodinné prostredie. Vrcholom jeho cynizmu boli potom vety o vracaní sa k ľud ským hodnotám!!!

Jeho "láska" k Slovensku a popieranie seba samého (podnadpis) Keď prišla reč na jeho tzv. zásluhy pre blaho Slovenska, nezabudol pripomenúť: - Všetko má svoj vývoj. V marci 1990, keď SOM NAVRHOVAL SYMBOLY SLOVENSKA, TA K TOMU EŠTE NIKTO NEROZUMEL. (Ako vlastne Mečiar navrhoval symboly Slovenska, vraj už v marci 1990, sa môžeme presvedčiť z jeho autentických výrokov v mesia coch august-december 1990. Pre denník NÁRODNÁ OBRODA 26. 7. 1990 povedal - Pro jekt budúceho FEDERATÍVNEHO usporiadania Čechov a Slovákov som PREDKLADAL ako osobný návrh na stretnutí vlád ČSFR.

Pre denník Práca zo 6. 8. 1990 povedal - Európa kategoricky požaduje, aby sa Č esko-Slovensko ako štátny útvar ZACHOVALO aj v budúcnosti. Tento názor mi tlmo čili všetci partneri bez rozdielu.

V NÁRODNEJ OBRODE z 20. 8. 1990 vyhlásil - ODMIETAME OBVINENIA Z POKUSU O ROZB ITIE FEDERÁCIE. Ak chceme niečo rozbíjať, tak je to byrokracia a centralizmus. V denníku Práca z 22. 10. 1990 vyhlásil - CHCEME ŽIŤ V SPOLOČNOM ŠTÁTE A MÁME ZÁUJEM O JEHO UPEVNENIE. Preto sa obraciam nielen na vás, občanov Slovenska. O braciam sa aj na občanov v Čechách a na Morave. CHRÁŇME SA PRED SEPARATISTAMI A EXTRÉMISTAMI! CHRÁŇME SI NAŠE SPOLUŽITIE, CHRÁŇME SI SPOLOČNÝ ŠTÁT! V SLOVENSKOM DENNÍKU z 29. 10. 1990 je zaznamenaný tento jeho výrok - Každý by však mal vziať do úvahy, že v Európe chcú, ABY SME BOLI SPOLU. O SAMOSTATNÉ Š TÁTY NIE JE ZÁUJEM.

V NÁRODNEJ OBRODE z 5. 11. 1990 je zaznamenaný tento jeho výrok - Základná otá zka môjho rokovania s pánom prezidentom, i rokovania v Slavkove, bola otázka s poločného štátu Čechov a Slovákov. Naše stanovisko bolo jednoznačné, že SME ZA SPOLUŽITIE ČECHOV A SLOVÁKOV V JEDNOM SPOLOČNOM ŠTÁTE.

V denníku SMENA z 10. 11. 1990 povedal - Ide o možnosť vyvolať politický nepok oj v súvislosti S ODHODLANÍM NIEKTORÝCH SKUPÍN POKÚSIŤ SA VYHLÁSIŤ SLOVENSKÝ Š TÁT.

V denníku PRÁCA z 12. 11. 1990 nezabudol pripomenúť - Na Slovensku občania nie raz zdôrazňovali, ŽE CHCÚ ŽIŤ V SPOLOČNOM ŠTÁTE. Preto naša politika vychádza predovšetkým z tohto princípu.

V denníku PRAVDA z 8. 12. 1990 povedal - ROZHODNE VŠAK UVAŽUJEME O ZOTRVANÍ VO FEDERÁCII I KEBY TU VZNIKLI URČITÉ ÚSTAVNÉ KRÍZY.

V SLOVENSKOM DENNÍKU z 8. 12. 1990 je takéto jeho vyjadrenie - Uvažujeme o ZOT RVANÍ v štátnom zväzku, i keď určité ústavné krízy tu pravdepodobne vzniknú... Chcel by som podotknúť, že nech boli naše rokovania akokoľvek zložité, VŽDY S ME SA HLÁSILI K MYŠLIENKE SPOLOČNÉHO ŠTÁTU, K SPOLOČNEJ ČSFR.

V denníku PRÁCA z 10. 12. 1990 je zaznamenaný aj tento jeho výrok - NÁŠ SPOLOČ NÝ ŠTÁT JE NAŠE SPOLOČNÉ BOHATSTVO. - pozn. V. P.)

TAKŽE, ČO SI O TOM MYSLÍŠ, vážený čitateľ? Na jednej strane Mečiar ohlupuje te levíznych divákov, ako vraj už v marci 1990 NAVRHOVAL symboly Slovenska. A čo potom tie jeho výroky od augusta do decembra 1990? Alebo, stúpa úmerne s klams tvom Mečiara zábudlivosť a hlúposť časti slovenského národa?

A znovu povýšil sám seba (podnadpis)

Keďže v nasledujúcich desiatich minútach nám tu predstavil toľko citových výle vov, z ktorých museli jeho 70-ročné ctiteľky chytať asi obnovený menštruačný c yklus, potreboval sa znovu dostať do úlohy utrápeného chudáka, ktorého neprajn íci nenávidia, vraj pre jeho lásku k Slovensku.

K tomu povedal: - Ale vznikajú aj iné situácie, ktoré v roku 1992 boli veľmi z lé. Predvolebný boj išiel doslova na ostrie, ŽE SME SA AŽ BÁLI O EXISTENCIU. ( Chúďatko utrápené, ako mu len všetci škodia a blížia. Všetci boli zákerní a po dlí, len on jediný bol asi čestný a charakterný. - pozn. V.P.) A ďalej pokračoval: - Pamätám si na jednu scénu, keď ma odvolali z vlády, tak som sedel vo svojej pracovni, a rozmýšľal som, k čomu to všetko bolo. Voľačo s i dokázal, UROBIL TO, ČO NIKTO PRED TEBOU, (ale v rozvrátení Slovenska - pozn. V.P.), UŽ TO HÁDAM NIKTO NEZOPAKUJE, MÔŽE TO LEN POKAZIŤ, A V PARLAMENTE NENA ŠLI NA MNE NIČ DOBRÉHO. POURÁŽALI MA, UBLÍŽILI MI DOSŤ, TAK SOM ROZMÝŠĽAL, ŽE SA NA TO VŠETKO VYKAŠLEM. (Ktovie, prečo to neurobil? Veď to by bol z jeho str any ten najkrajší dar pre Slovensko - pozn. V.P.)

Ďalej sa nezabudol pochváliť - Viete si predstaviť, že keby sa to teraz všetko zrútilo, že sa dostanem do tej situácie ako v roku 1992, a naraz by mi moji s polupracovníci povedali dosť, ideme od toho, čo nás je po vás. To je otázka os obnej zodpovednosti za výsledok svojho konania. A potom ide o to, ako sa to vš etko bude vyvíjať ďalej. Stále nikde nie je tak, aby bola jedna cesta. Vždy sú varianty a KEĎ STE PRESVEDČENÝ O TEJ SVOJEJ, ŽE JE SPRÁVNA, PRAVDIVÁ - A ZATI AĽ ŽIVOT UKAZUJE ŽE HEJ, TAK STE POVINNÝ UROBIŤ VŠETKO PRE TO, ABY STE JU ZREA LIZOVALI. MŇA Z TEJ SLUŽBY MAJÚ PRÁVO OSLOBODIŤ OBČANIA. Keď mi povedia, máme ťa dosť, neurazím sa, ani nebudem mať pocit krivdy. Ale kým ich je stále viace j, čo mi veria, ako tých druhých, tak im musím rozdať, čo im verejne sľubujem. Čo má spoločné Mečiar s Hitlerom? (podnadpis)

Keď si porovnáme tieto posledné vety s niektorými vetami Adolfa Hitlera, z kni hy Hansa Bernda GISEVIUSA - pod názvom ADOLF HITLER, pozorný čitateľ zistí urč itú podobnosť. Citujem z dotyčnej knihy na str. 221 - A TY NEMECKÝ NÁROD, DOPR AJ NÁM ŠTYRI ROKY, A POTOM NÁS POSÚĎ A SÚĎ! BOJUJEME ZA NEMECKO, NIE ZA SEBA. Na str. 229 sa môžeme dočítať - INÍ UVRHLI NEMECKÝ NÁROD DO NEŠŤASTIA. JA SI O ŠTYRI ROKY ZASTANEM PRED SVOJ NEMECKÝ NÁROD. NECH MA SÚDI A NECH MA HOCI UKRI ŽUJE, AK SA PRESVEDČÍ, ŽE SOM SI NESPLNIL POVINNOSŤ. NEPREVZAL SOM ÚRAD PRE OS OBNÉ VÝHODY ALEBO ABY SOM SI NIEČO NAHONOBIL...

Pokiaľ z Hitlerových sľubov odstránim slovo "NEMECKÝ", a dám tam slovo "SLOVEN SKÝ", NENI TU AŽ PRÍLIŠ NÁPADNÁ PODOBNOSŤ? - pozn. V.P.)

A znovu usvedčil sám seba (podnadpis)

Veľmi zaujímavú myšlienku vyslovil Vladimír Mečiar pri otázke - Čo by ste robi l, keby ste nebol politik?, citujem - Niekto chápe politiku ako drogu s tým, ž e čím viacej jej má, tým viacej chce mať. A nevie sa zastaviť. To sú nešťastní ľudia. Nešťastní ľudia, ktorí sú potrestaní tým, že sa ženú za povrchom, za l eskom, ale nejdú k podstate. A TÁ PODSTATA, TO JE VLASTNE TVRDÁ SLUŽBA. Mám sv oju právnickú profesiu, ktorá teraz dobre vynáša, podstatne VIACEJ AKO U PREDS EDU VLÁDY. Ale skôr, ako by som si predstavoval, čo by som mal robiť, túto otá zku som si kládol potom, ako som odišiel druhý raz z vlády.

Reku, tak čo teraz? Rodina na mňa niekoľko rokov doplácala, MAJETKY SI NENAHON OBIL, postavenie také, že tvár všade známa, niektorí ťa budú uznávať, niektorí nenávidieť, čo budem robiť? Zrejme, keď to všetko skončí, tak asi najlepším m iestom bude samota... Ale či mi to život umožní, to neviem.

Na otázku redaktorky - Koľko je v politike pravdy?, Vladimír Mečiar mimo iného povedal - Pokiaľ ide o tú pravdu v politike, kde-kto ma obviňuje zo lži, ALE NEDOKÁZAL MI JU NIKTO. To je rozdiel. (A čo jeho usvedčenie z klamstva hneď v prvej polovici tohto článku? A čo tie desiatky ďalších obvinení, ktoré doposia ľ nevyvrátil?)

Vladimír PAVLÍK