--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Forman Otakar
Název: Pouze barva je jejich společným jmenovatelem
Zdroj: NN Ročník........: 0005/042 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

(DODATEK k článku - Vaněk)

- vsuvka:

(...Že jde o parlamentní strany, ke kterým by měl mít Václav Havel jako prezid ent republiky, přístup odpovídající jeho postu, je věc druhá! Špíglu se "aférk a" náramně hodila do krámu... - pozn. aut.)

- vsuvka:

( Opět raději nebudeme v této souvislosti rozvádět, proč právě prezidentu Havl ovi překáží prodloužení platnosti lustračního zákona ... ( O tom už NN napsaly dost. - pozn. aut.)

- závěr článku:

PS: POUZE "BARVA" JE JEJICH SPOLEČNÝM JMENOVATELEM.

Zamyslíme-li se nad podstatou toho - co a kolik - mají Telegraf a Špígl sp olečného, dojdeme k celkem jednoduchému závěru: Nejde o nic více než o to, že tyto dvoje noviny "tisknou každé na jiný barevný podklad". Jen v tom lze spatř ovat mezi nimi jediný rozdíl. V ostatním jde už jen o společné ZNAKY - DEZINFO RMACE, KLAMÁNÍ VEŘEJNOSTI, LEŽ! Shrneme-li to, vyjde nám jednoduchá definice: Oba listy dezinformují - každý v jiné barvě.

Je už potom lhostejno, dezinformuje-li veřejnost politická špička ODS pros třednictvím svého TELEGRAFU, nebo lidé blízcí kruhům bývalé StB... Vřele doporučujeme našim čtenářům (pokud jim to jejich finanční poměry dov olí), aby čas od času přečetli celou plejádu našeho současného tisku. Zjistí, že charakteristika i obsah, včetně těchto dvou listů, které jsme záměrně vybra li, zcela odtržen od reality současného života ve společnosti - že vnucuje veř ejnosti falešný obraz o tom, jaká je skutečná PRAVDA!

Zcela evidentní je snaha zavalit lidi informačním šumem,pseudoinformacemi, které ubíjejí jakoukoliv skutečnou informaci,která by snad nějakým nedopatřen ím pronikla do našeho loutkového tisku a tak měla schopnost ohrozit moc, která nám vládne. Snad ještě důležitější úlohou tisku je vytvářet v občanech iluzi, že jsou v kterémkoliv okamžiku obklopeni mnoha alternativami a mohou si z nic h vybrat. Opak je pravdou. A k tomuto poznání je třeba porovnávat právě tu cel ou plejádu " svobodného" tisku, vytvářející obraz naší společnosti zcela odtrž ený od její reality.K příspěvku NN č. 38 "Hypotéza 1995" Podle spisu 2 T 150/87 u okres. soudu v Náchodě jsem byl odsouzen za dovoz náboženské literatury samosoudcem, který mě později rehabilitoval a dnes úspěšně prodává svoje právnické vědomosti. Rovněž zůčastněná prokurátorka sed í na svém postu se změnou označení - státní zástupkyně a mě byl vyměřen star. důchod 2506,- Kč.

V uvedeném spise by m.j. měla být i moje obhajoba, z které cituji: "V kulturním světě se považuje bible, jejíž částí je i Nový zákon, za vynikající dílo. Kdo se sním seznámil ví, že stanoví pravidla chování a že není v rozpor u se social. zřízením. Pokud by byla v rozporu, nemohla by být ani vydávána. N aopak je známo, že byla zdrojem kultury našeho národa a stala se významnou ins pirací vrcholných děl architektury, malířství, sochařství, hudby, poezie, próz y, pronikla do podvědomí lidu a stala se trvalým pramenem kulturnosti našeho n ároda a byla inspirací významných sociálních hnutí. Pokud by dle návrhu OP měl o dojít k propadnutí bible, muselo by spolu s ní být zakázáno i křesťanství. K do četl bibli ví, že Nový zákon je zdrojem morálky, kterou každá, i social. sp olečnost, potřebuje."

Tedy pokud pisatel článku "Hypotéza 95" nazývá havětí všechny ty, kte ří se poctivou prací přičinili o rozkvět národa, uráží tím nejen dlouhou řadu i českých světců, panovníků i prezidentů, kteří byli významnými katolíky, ale i každého slušného člověka.

Je na odbornících, aby na tomto příspěvku nenechali suchou nitku. Pisatele lituji, že vidí v životě člověka jen dva motivy, "obživa a s ex" - to má přece každý pes.

Žádám podepsaného "J.A.", aby se zviditelnil s celou adresou a v opra vě se omluvil všem, které svým článkem hrubě urazil a přeji mu, aby i nad jeho náhrobkem jednou stál kříž tak, jak vždy stával - ne hlavou dolů. Otakar Forman

El. Krásnohor. 275 Náchod