--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Hanzlík Petr
Název: Moje stanovisko k DEU
Zdroj: NN Ročník........: 0005/044 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

MOJE STANOVISKO K DEU Po roce činnosti v této straně jsem ukončil členství a opět jsem svobodný a nezávislý člověk. DEU mě totálně zklamala. Vedení strany úplně něco jiného hlásá, ale opak praktikuje. Hlásají impulsy zdola, ale praktikují totalitu sho ra. Je to DEU bez demokracie.

Lidé, kteří samostatně myslí, jsou nekompromisně odstraňováni. Ideální čl en musí být bez mozku, se silnýma rukama, aby roznesl hodně Českých týdeníků. Činnost vedení spočívá jen v řečnění - vede se strašně moc řečí o ničem. Marně vzpomínám, čemu nebo komu pomohli.

K prostějovské výzvě se nechal slyšet pan Majzlík, že je to nevhodný způs ob perzekuce. V tom se shoduje s komunisty, kteří také prohlásili, že demonstr ace proti estébákovi Šustrovi byla nevhodným způsobem. Ale podotýkám, že účinn ým !

Mé petice a stížnosti proti porušování lidských práv označovali komunisti čtí páni také jako nevhodné. Jaká to dojemná shoda s panem Majzlíkem a vedením DEU. Stále je omílaná jedna a tatáž písnička. Že jsem nepostupoval podle stan ov.

Doufám, že paní předsedkyně si ještě pamatuje na moji únorovou návštěvu, kdy jsem ji informoval, jaké kroky hodlám učinit na prostějovské radnici proti estébákovi Šustrovi. Byla mi slíbena podpora v Českém týdeníku, které jsem se do dnešního dne nedočkal. Nyní paní předsedkyně hraje mrtvého brouka. Však on a moc dobře ví, jak to je. Byla právě velmi rozladěna, že na ni prasklo, že uč ila také komunistické teroristy z Afriky, podobně, jak je poukazováno i na pan a Falbra. Neodpověděla také na dopis MO DEU v Prostějově, kteří ji informovali o své činnosti a žádali ji o pomoc. Místo toho vyslala pana Vyhlídala, který mě napadal v Brně na náměstí Svobody, lživě zkresloval mé výroky v Deu Novinác h. S takovými lidmi se nemá cenu vůbec bavit. Dobře to vystihl pan Höfer v NN. To, že je p. Vyhlídal politický turista, to se mu dá odpustit, ale jeho vztah ke zvířatům ne. Kdo si neváží zvířat, ten nemá dobrý vztah ani k lidem. Ti, c o ho hájili v NN asi nemají doma televizi a proto neviděli, jak ho měla paní K ubišová v prádle.

Jsem přesvědčen, že celá činnost DEU je jen klam a mam. Já už těžko někom u naletím. Od května jsem byl přesvědčen, že tam v Praze není všechno v pořádk u. Je mi líto těch poctivých a dobrých lidí, až přijde čas a oni také prohlédn ou. Bude to pro mnohé bolestné.

Petr Hanzlík ex předseda DEU v Prostějově