--------------------------------------------------------------------------------
Autor: NN
Název: K výzvě představitelů Artfors k odstoupení Judr. Motejla
Zdroj: NN Ročník........: 0005/045 Str.: 004
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

K výzvě představitelů Artfors na odstoupení JUDr. Motejla Na přelomu let 1993-94 byly v úvodnících NN vytištěny některé mé čtenářské neh onorované příspěvky, kterými jsem se snažil vyjádřit svůj náhled na postoje te hdejších vládních činitelů, např. na Václava Klause, Antonína Baudiše, a pod. V souvislosti se svým téměř ročním pracovním působením na velké investičn í stavebě v Indii, jsem od jara roku 1994 přestal v NN publikovat. Po svém náv ratu jsem se k publikování témat veřejných již nedostal v důsledku okolností v yvolaných fatálním kolabsem mého deset let trvajícího manželství. Souvistmi se starostmi soukromého typu, které mne doma čekali a které mi, bohužel, dosud n eskončili, jsem měl smutné potěšení nechtěně se seznámit s nejvyšším představi telem Artfora, panem Karlem Srpem. Nedávná veřejná aktivita pánů Srpa a Mašity sledující profesionální a morální zdiskreditování předsedy Nejvyššího soudu Č R mne tentokráte přiměla přerušit dopisovatelské odmlčení a svěřit své zkušeno sti, které jsem získal

především s panem Srpem, čtenářům NN, do kterých jsem, jak řečeno výše, sám kd ysy přispíval. K tomuto mému rozhodnutí přispěla i ta okolnost, že v současné době jsem v NN zaznamenal značný nárůst publikačních aktivit činitelů Artfora. "Vysloveně z duše" mi k oběma jmenovaným představitelům Artfora promluvil v neděli 22.10.1995 v popoledním dialogu "7 dní" na TV NOVA známý exilový spi sovatel Jan Beneš. Veřejná konfrontační výzva adresovaná předsedovi Nejvyššího soudu ČR JUDr. Otakaru Motejlovi, podepsána za Artforum - Jazzovou sekcí pány Karlem Mašitou, jako zmocněncem a Karlem Srpem, jako předsedou zmíněné kultur ní organizace, v kopii zaslaná i presidentovi Havlovi,byla probírána při disku si zmíněného spisovatele s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Milanem Uhdem. Pan Beneš se sobě vlastní " bezobezličkovou " upřímností, opíranou o s rozumitelně předestřená fakta, k předmětné konfrontační výzvě vedl a popsáním osobní zkušenosti ztvrdil, že pokud jde o něj poznal JUDr. Otakara Motejla v d obě totality jako právního zástupce lidí v té době režimem pronásledovaných, h odného označení obhájce "par excellence". Naproti tomu uvedl, že jeden z podep saných představitelů Artfora na výzvě žádající odstoupení JUDr. Motejla z funk ce, je prý jemu osobně známí agent a spolupracovník bývalé předlistopadové STb s krycím jménem "hudebník". Uvedl, že od jednoho z dnešních představitelů Art fora a autorů které byly součástí jeho osobní žádosti o přijetí do služeb STb. Pan Beneš své stanovisko uzavřel konstatováním, že z jeho zmíněných osobn ích znalostí o morální úrovni jednoho z vyzyvatelů a naproti tomu ze znalostí vysokých morálních kvalit JUDr. Motejla, nepokládá zmíněný veřejný útok na pře dsedu Nejvyššího soudu za hodný pozornosti. Z pochopitelných důvodů pan Beneš neupřesnil, který ze dvou podepsaných na předmětné výzvě je mu znám jako zmíně ný tajný agent "hudebník".

O panu Karlu Mašitovi - oficiální právní autoritě Artfora - Jazzové sekce , jako o jednom z předkladatelů a patrně autorovi textu, lze konstatovat, jak již to v případech autorů agresivně konfrontačních textů často bývá, že je odb orníkem toliko laickým, tedy je právníkem tzv. "samozvaným". Podle informací, které jsem o něm doma nechtěně získal, nejde v jeho osobě o kvalifikovaného ju ristu, nýbrž o samouka vyznačujícího se velkým sebevědomím o vlastním právním talentu a psychickou potřebou usilovat o právní spory s oficiálními právními a utoritami.