--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Pre koho hrá protislovenský politik Roman Hofbauer
Zdroj: NN Ročník........: 0005/047 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

PRE KOHO HRÁ PROTISLOVENSKÝ POLITIK ROMAN HOFBAUER?

Šiby - ryby (podnadpis)

Popredný slovenský škodca a politický vizionár Roman Hofbauer, vraj publicista , a toho času poslanec NR SR za protislovenský spolok HZDS, sa chce asi silou mocou dostať do múzea pre politickú hlúposť a diletantstvo, ktoré by malo Slov ákom pripomínať, že miesto niektorých ľudí mali radšej do politiky zvoliť dost ihové kone. Ešte máme v živej pamäti jeho otvorený dopis americkému veľvyslane ctvu v Bratislave, kde dokonca smrť svojej manželky dával do súvislosti s neja kými protislovenskými neprajníkmi.

Paranoja zviditeľňovania (podnadpis)

V stredu 20. septembra 1995 prijala NR SR uznesenie, ktorým zriaďuje vyšetrova ciu komisiu na objasnenie okolností tragickej autonehody Alexandra Dubčeka. Po zostáva zo zástupcov všetkých parlamentných poslaneckých klubov. Vcelku pokojn ý priebeh tohto aktu narušil poslanec HZDS Roman Hofbauer, ktorý sa svojimi už známymi bludmi snažil dokázať, že predseda Sociálnodemokratickej strany Slove nska Jaroslav Volf chce z toho získať politický kapitál. Možno aj preto menova ný nezískal dostatočný počet hlasov a nahradila ho jeho kolegyňa Marcela Gbúro vá. Keďže Jaroslav Volf patril medzi zakladateľov návrhu o vytvorení takejto k omisie, evokuje to vo mne otázku, či náhodou jeho prítomnosť nemala byť tou zá vadou, ktorej sa obávali tí, ktorí v roku 1992 dokončili to, čo začali Adolf H itler a Jozef Tiso a zhanobili to, čo vybudovali Masaryk a Štefánik. Veď Dubče k bol tvrdý odporca rozbitia spoločného štátu, a ako si neskôr ukážeme, jeho s mrť mohla najviac vyhovovať dotyčným hitlerovsko-tisovským pohrobkom v Čechách a na Slovensku.

A tak sa nám náš "expert" na všetky problémy Roman Hofbauer opäť zaskvel v pln ej paráde. Kde inde ako v denníku Slovenská republika víkend z 29. 9. 1995. Ta kže, začítajme sa do jeho "skvostných" monológov a porovnajme ich s trochu ino u realitou, ktorá veru nevyznie priaznivo nielen pre neho, ale ani pre protisl ovenský spolok HZDS.

Krátka pamäť a politická slepota (podnadpis) Z úvodu monológu Romana Hofbauera citujeme: - Alexander Dubček zomrel na násle dky po automobilovej nehode na zlopovestnom osemdesiatom ôsmom kilometri autos trády do Prahy, kde podľa fotografickej dokumentácie sa jeho telo nachádzalo a si dvadsať metrov pred havarovaným automobilom BMW, na ktorom bolo neporušené predné sklo a otvorené dvere. Previezli ho do nemocnice a ošetrujúci personál odmietol akékoľvek návrhy na jeho prevoz a hospitalizáciu buď na Slovensko, al ebo v Taliansku. Jeho stav sa priebežne zhoršoval a 7. novembra 1992 i zomrel. Ani v tom čase, ani v súčasnosti nie je nijakým tajomstvom, že na Slovensku sa v čase zániku federatívneho Československa UVAŽOVALO S DUBČEKOM AKO S POTENCI ONÁLNYM PREZIDENTOM SR A ČESKÁ STRANA TENTO FAKT DOBRE VEDELA. Bolo preto viac ako odôvodnené, aby sa tragická havária preskúmala objektívne, komisionálne ( i medzinárodne); rovnako jeho hospitalizácia, terapia a úmrtie bezprostredne p o tejto nešťastnej udalosti. NESTALO SA TAK A TÍ, KTORÍ EŠTE V RÁMCI FEDERÁCIE TAKTO ROZHODLI, VEDIA, PREČO TAK UROBILI. Celú kauzu česká strana urýchlene v yšetrovala, rovnako urýchlene uzavrela a v súčasnosti uvádza, že celý prípad j e pre Českú republiku bez zvyšku uzavretý.

Za týchto okolností je preto namieste sa pýtať, aké východiská, aké metódy, pr ostriedky, ciele a výsledky, aké ambície a možnosti sú pred komisiou poslancov , zriadenej na pôde NR SR podľa návrhu členov SDSS J. Volfa a M. Gbúrovej, na vyšetrovanie smrti Alexandra Dubčeka?

Česká republika je samostatný štátny útvar s vlastnou zvrchovanosťou. Je preto bezpredmetné uvažovať o možnosti vstupu slovenských poslancov do archívov pol ície, vtedajšej FBIS i nemocníc. Niečo také je možné vylúčne na základe medziš tátneho dohovoru na úrovni vlád a ministerstiev.

(Nechápem, prečo sa Hofbauer snaží tvrdiť a vsugerovať čitateľovi, že ČR je sa mostatný štát a je preto bezpredmetné uvažovať o možnosti vstupu slovenských p oslancov do archívov polície, FBIS, či nemocníc. Pokiaľ mi je známe, tak v čas e autonehody ani ČR ani SR neboli samostatnými štátmi a nevidím na rozdiel od Hofbauera dôvod, prečo by slovenským poslancom malo byť bránené v šetrení na ú zemí terajšej ČR. Skôr mám dôvodné podozrenie, že HOFBAUER MÁ OBAVY Z TOHO, ŽE V TEJTO KOMISII SÚ AJ POSLANCI OPOZÍCIE, A TÍ NEBUDÚ MAŤ ZÁUJEM ŠETRENIE UTUT LÁVAŤ, ALEBO SABOTOVAŤ. Veď predsa, pre koho bol Dubček v tom čase neprijateľn ý? No predsa pre tých, ktorí išli dokončiť to, čo začali Hitler s Tisom v roku 1939 a v rokoch 1991 a 1992 to ODS, HZDS, SNS a im podobné tlupy, dokončili. - Pozn. V.P.)

Zarobil Mečiar na Dubčekovej smrti - alebo, len pokrytec klame nad rakvou zosn ulého? (podnadpis)

Predtým, ako začnem konkrétnymi faktami vyvracať bludy Romana Hofbauera, musím povedať ešte niekoľko závažných vecí na osobu Alexandra Dubčeka, ktorý z titu lu svojej straníckej funkcie v Trenčíne začiatkom 50-tych rokov má taktiež svo j diel zodpovednosti nad protizákonne popravenými mladými ľuďmi Púčikom, Tuneg om a Tesárom dňa 20. 2. 1950, pochádzajúcimi z Trenčína. Taktiež je treba prip omenúť tým, ktorí mu vyčítajú, že v auguste 1968 sa naša republika nepostavila na odpor voči ruským okupantom, že nemali nielen pravdu, ale ani nedokázali d oceniť, aké krvavé jatky by sa týmto boli ruským okupantom a ich spojencom umo žnili. V Moskve už boli odtajnené dokumenty, ktoré jednoznačne hovoria o tom, že títo okupanti v záujme nastolenia svojej tzv. pravdy tu boli schopní pozabí jať tisíce ľudí.

A teraz k ďalším konkrétnym faktom. Pokiaľ Hofbauer tvrdí, že o Dubčekovi sa u važovalo ako o potencionálnom prezidentovi samostatného Slovenska ešte počas f ederácie a "ČESKÁ STRANA TENTO FAKT DOBRE VEDELA", dezinformovanému čitateľovi denníka Slovenská republika sa tu podsúva veľmi nebezpečný blud, ktorý by mal českú stranu namočiť do smrti Alexandra Dubčeka.

Preto Romanovi Hofbauerovi doporučujem, aby si nalistoval v denníku SMENA z 14 . augusta 1992 na str. 3 článok pod nadpisom - Alexander Dubček v interview pr e taliansky denník La Repubblica: PREZIDENTA MI NIKTO NEPONÚKNE. Stojí za to t ento článok odcitovať, lebo aj ten je jedným z dôkazov, že na jeho smrti najvi ac zarobili hitlerovsko-tisovskí pohrobkovia, KTORÍ BEZ PRÁVA, NECHAŤ O TOM RO ZHODNÚŤ VLASTNÝ NÁROD, ROZBILI SPOLOČNÝ ŠTÁT. A takéto závažné akty, takýmto s pôsobom, dokážu urobiť len POLITICKO-ZLOČINECKÍ JUDÁŠI A ZAPREDANCI. Citujem ďalej: - Alexander Dubček je stále ešte presvedčený, že rozštiepeniu Č esko-Slovenska na dva štáty MOŽNO ZABRÁNIŤ. Dubček, ktorý trávi dovolenku v ta lianskej Ferrare, v interview pre denník La Repubblica povedal, že podľa jeho názoru existuje priestor na riešenie, ktoré by rešpektovalo túžbu po autonómii oboch republík, ale pritom by zachovali medzi oboma štátmi prvky integrácie, ako spoločnú menu, obranu, zahraničnú politiku a colnú úniu. Na takom riešení pracuje šesť parlamentných skupín.

Na otázku, či by PRIJAL funkciu prezidenta Slovenskej republiky, Dubček poveda l, že TÚ MU NIKTO NEPONÚKNE. TAK MEČIAR, AKO AJ KLAUS MA NEVIDIA RADI A NEVYNE CHAJÚ JEDINÚ PRÍLEŽITOSŤ NA TO, ABY MA ZDISKREDITOVALI. Považujú ma za človeka minulosti a predhadzujú mi, že som urobil málo pre túto republiku. DUBČEK NEVERÍ, ŽE BY BOLI KLAUS A MEČIAR NEZMIERITEĽNÍ NEPRIATELIA. JE TAKISTO PRESVEDČENÝ, ŽE O ROZDELENÍ ČESKO-SLOVENSKA BY MALO ROZHODNÚŤ ĽUDOVÉ REFEREND UM. TAK MEČIAR, AKO AJ KLAUS VŠAK NECHCÚ O TAKOM REFERENDE ANI POČUŤ. Koniec j ednotného Česko-Slovenska by podľa Dubčeka priniesol veľa problémov nielen Čec hom a Slovákom, ale aj Európskemu spoločenstvu, pretože by bolo treba znovu pr erokúvať celý rad dohôd.

Takže, keď porovnáme Hofbauerove bláboly v denníku Slovenská republika s reali tou Dubčekových výrokov, ktoré boli v tejto kauze nielen pravdivé, ale dávali pomerne aj jasný obraz, prečo tento politik bol neprijateľný pre hitlerovsko-t isovských pohrobkov, a zároveň v nich musel vzbudzovať OPRÁVNENÉ OBAVY, ŽE NA SVOJU STRANU PROTI ROZBITIU REPUBLIKY BY BOL PRITIAHOL NIE NEZANEDBATEĽNÝ POČE T OBČANOV. A potom je tu ešte niekoľko ďalších realít, ktoré nemožno poprieť. Dubček bol tvrdý odporca nacionalizmu a fašizmu a aj napriek svojej komunistic kej minulosti BOL V TOM OBDOBÍ JEDINÝ HODNOVERNÝ SLOVENSKÝ POLITIK PRE ZÁPADNÝ SVET. A ďalším, veľmi dôležitým aspektom, aspoň si tak myslím, bol vážnou pro tiváhou Mečiarovej rozpínavosti a bol by z HZDS dostal na svoju stranu nielen niektorých politikov a poslancov, ale aj nemalý počet ich priaznivcov. O pokrytectve Vladimíra Mečiara vydala veľmi závažné svedectvo aj Mladá fronta z 21. novembra 1992 pri dokumentovaní poslednej rozlúčky s Alexandrom Dubčeko m. Citujem: - Do brány divadla vstupovali oficiálni hostia, zastavovali sa pre d mikrofónmi a slovenský premiér do nich povedal, ŽE URČITE CHCEL, ABY DUBČEK BOL PRVÝM SLOVENSKÝM PREZIDENTOM, PRETOŽE MAL VEĽKÉ MEDZINÁRODNÉ STYKY. VLADIM ÍR MEČIAR BOL ASI ROZRUŠENÝ, KEĎ ZABUDOL, ŽE ĽUDIA NEZABUDLI NA INÚ JEHO VETU INDE, ŽE DUBČEK PRE SLOVENSKO UROBIL VIAC ŠKODY AKO ÚŽITKU A ŽE TAKÝ PREZIDENT OM NIKDY...

Kam siaha cynizmus Romana Hofbauera? (podnadpis) Veľmi veľa možno vyčítať aj z poslednej vety Hofbauera, citujem: - Ak som nepo dporil návrh na vytvorenie takejto vyšetrovacej komisie, je to práve z úcty k tejto ojedinelej osobnosti slovenskej spoločenskej a politickej scény. Nepochybujem, že pokiaľ si čitateľ pozorne prečítal tento článok aj s časťou a rgumentov ktoré som tu použil, musí mu byť jasné, KTO VLASTNE ZAROBIL NA DUBČE KOVEJ SMRTI A KTO V SKUTOČNOSTI NEMÁ ZÁUJEM O JEJ OBJASNENIE.

Vladimír PAVLÍK