NECENZUROVANÉ NOVINY
Občasník pro kontrolu moci zdola a shora
Číslo 1/1997

Naše zásada:
MINIMUM SLOV, MAXIMUM INFORMACÍ a MYŠLENEK...

JAK NEUHOŘET

KAREL HÖFER - JAK NEUHOŘET
a n e b
PRAVDA A LÁSKA VÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ
ale dá to fušku !

Toto dílko věnuji prezidentu ČR Václavu Havlovi, kterého si nesmírně vážím,
a jeho ženě Dagmar, kterou obdivuji.

      PODĚKOVÁNÍ

Vyjadřuji poděkování a lásku Vám, pane prezidente Havle, za Váš sebezničující a přece vítězný boj proti rudé totalitě. Vyjadřuji Vám dík za pokus vyvést národ ze lži a nenávisti. Chápu, pane prezidente, že to nemáte lehké, že nejste všemocný, že jste také jen normální a chybující člověk. Je snadné cokoli kritizovat - je těžké cokoli dobrého vykonat. Byl bych rád, aby moje další řádky byly chápány ve smyslu řádků předchozích.

      Ministr JUDr. Jiří Novák prosadil zákon o nezávislosti, nekontrolovatelnosti a neodvolatelnosti soudců, který byl většinovou ODS v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR schválen. Chybil jste, pane prezidente, když jste tento paskvil podepsal. Tím byl nastartován motor všehoschopné mafie, která se nezastaví před ničím.
      V Necenzurovaných novinách jsem zdokumentoval miliardové podvody tzv. investičních fondů (MCS, ČNIS) včetně nezájmu policistů, poslanců a patřičných ministerstev tuto věc řešit. Můj syn "na stříbrném podnose" donesl policajtům zdokumentovaný podvod - a s policajty to ani nehlo. Až po dvou letech byl mnohonásobný podvodník chycen a můj syn dostal peníze zpět. Témuž synovi byl z uzamčené betonové ohrady ukraden nový náklaďák. Tato "jehlička" se v té "kupě sena" samozřejmě nenašla. Soudci dokáží vrahy a veliké podvodníky propustit na svobodu a nevinné lidi odsoudit do vězení - nebo je, naprosto zdravé, pošlou do blázince (Vízdal, Kočík) tak, jako se to běžně dělo za doby rudé totality.
      Když k této problematice uši všech mocných byly hluché, podařilo se mi jednoduchou a přesvědčivě zdokumentovanou bolševickou lumpárnu "dotáhnout" až na Váš stůl, abyste se na vlastní oči přesvědčil, že praktiky, které jste na vlastní kůži před léty poznal, se praktikují i dnes.
      Vážený pane prezidente, děkuji Vám za Váš krátký novoroční projev. Dále Vám děkuji za slova pronesená při odvolání Jana Kalvody a jmenování ministryně Parkanové. Byl jsem nemile překvapen, když Váš mluvčí mylně odůvodňoval zastavení mého nesmyslného stíhání tvrzením, že můj psychický stav nevylučuje, že se upálím. Přece byste moje trestní stíhání za dožadování se spravedlnosti neukončil, kdybych neměl pravdu! Mnohé sdělovací prostředky psaly a hlásaly, že jste mi udělil milost a tím mě házely do jednoho pytle s vrahy, zloději a bolševikem Václavíkem. Další nesmysl! Udělení milosti je akt odpuštění pro kajícího se hříšníka. Co jste měl odpouštět oběti justiční zvůle?
      Děkuji Vám, pane prezidente, že jste v pořadu "Hovory z Lán" řekl o mé záležitosti pravdu. Prohlásil jste, že bez ohledu na to, zda jsem to upálení myslel vážně či nikoliv, prostudováním podkladů jste zjistil, že moje trestní stíhání bylo tak absurdní, že jediným možným řešením bylo využít svého práva daného Vám Ústavou a nařídit, aby bylo zastaveno.

      S veškerou úctou
Karel Höfer, Vyškov, 24.1.1997      PODSTATA DĚJE

      V jeden den jsem byl komunistickými darebáky v Haló novinách a v Naší pravdě hrubě pomluven. Okradl jsem svoji rodinu o pět tisícovek a žádal o spravedlnost. Opak se stal pravdou. Povedený soudce nepotrestal pachatele trestných činů pomluvy, křivého svědectví a maření úředního výkonu, ale ve chvíli, kdy už bylo naprosto zřejmé vítězství moje a mých přátel, soudce po čtyřech jednáních soudní proces zastavil výrokem ŽALOBA SE ZAMÍTÁ. A my, pomluvami na cti poškození žalobci, jsme měli uhradit nejen soudní výlohy, ale i nekřesťansky vysoké nároky komunistického obhájce.
      Rodinu jsem okradl o další čtyři tisícovky a proti rozsudku jsem se odvolal. Na povedeného soudce jsem podal trestní oznámení pro podezření z několika trestných činů. Komunistická lumpárna pokračovala dál a já byl nakonec obžalován z dvou trestných činů!!! A to prý byl bolševismus u nás poražen, prý máme demokracii, prý žijeme v právním státě !
      Nic nepomohlo, že od ledna 1996 byl o všem informován tehdejší předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR PhDr. Milan Uhde, který podklady předal tehdejšímu ministru spravedlnosti JUDr. Jiřímu Novákovi. Nic nepomohlo, že od března 1996 o tomto věděl místopředseda vlády Jan Kalvoda - předseda legislativního výboru a zanedlouho ministr spravedlnosti. Nic nepomohlo, že se o tom dovídali další a další poslanci ze všech tzv. demokratických stran. Naše "záruky demokracie" vůbec nezajímá, že se někde děje bezpráví, že nějaký darebák v taláru vynáší protismyslné rozsudky. Jeden jediný - a to pan poslanec JUDr. ing. Jiří Karas (KDU-ČSL) se o můj případ začal zajímat a podal pomocnou ruku, za což mu děkuji.
      Nakonec mé stížnosti směřovaly do Kanceláře prezidenta republiky, ale zjistil jsem, že i ta je neprůchodná.
      Když po těžké operaci uzdravujícího se pana prezidenta převezli do domácího léčení, kde jej opatropvala herečka Dáša Veškrnová, poslal jsem jim scénář absurdní televizní hry s otevřeným koncem. Pan prezident téměř jistou tragédii změnil v komedii. Tímto aktem zastavil moje trápení - ale podobných případů v republice mohou být desítky, možná stovky. Vždyť jen já mohu jmenovat případy Milana Kočíka, Vladimíra Vízdala, Lumíra Šimečka a podnikatele Michálka. Je nutno věc dotáhnout do konce, tzv. estébácké paragrafy z období normalizace by měly z našeho trestního zákona zmizet. Policisté, vyšetřovatelé, státní zástupci a soudci by měli být služebníky spravedlnosti a ne neomezenými pány nad osudy slušných lidí.
      A nyní si čtenáři mohou pročíst část z kupy papírů, kterou jsem svoji kůži bránil.

      Vážený pan             V á c l a v     H A V E L
            PREZIDENT ČESKÉ REPUBLIKY
            soukromá vila ve Střešovicích
            162 00 PRAHA 6

      Na vědomí:
            Kardinál Miloslav VLK
            ČESKÁ TELEVIZE
            TV NOVA
            TV PREMIÉRA

Ve Vyškově 30. 12. 1996
      Vážený pane prezidente !
      Jsem potěšen, že se po těžké operaci uzdravujete. Do nadcházejícího roku Vám přeji plné uzdravení, zdravého potomka a pak hodně roků plného a smysluplného života.
      Protože jste odborník přes absurdní hry, dovoluji si Vás obtěžovat svojí prvotinou ze současnosti a prosím, abyste k ní zaujal kritické stanovisko. Absurdní komedie má zatím otevřený konec. Pokud obžalovaný dostane důkaz, že jeho nesmyslné stíhání za dožadování se spravedlnosti bylo zastaveno, hra dopadně šťastně. Pokud ne, 19. ledna vzplane pochodeň. Na kanistr benzínu nezaměstnaný obžalovaný ještě peníze má ....
      Přeji Vám dlouhý život a hodně smysluplných skutků.
      S pozdravem
Karel Höfer

      Příloha: 9 stran dle textu

      P.S.: Blahoslavený Augustin před 1500 léty napsal: "CO JE STÁT BEZ SPRAVEDLNOSTI ? BANDA LUPIČŮ !!!"
      Dnes můžeme poznat platnost a sílu jeho úsudku.      SCÉNÁŘ TELKVIZNÍHO POŘADU

PRÁVO NA SPRAVEDLNOST
aneb
"DEMOKRATICKÁ" JUSTICE BRÁNÍ ZÁJMY ESTÉBÁCKÉ "NAŠÍ PRAVDY"

            I. KDO JE KDO

      Fotokopie z knihy KDO JE KDO str. 252 - text o doc. PhDr. Zdeňku Klanicovi, DrSc., data narození, funkce, zásluhy.
      Fotokopie ze seznamů důvěrníků StB - NN č. 33/92- str. 72
      Fotokopie ze seznamu agentů StB - NN č. 13/92 - str. 59
      A tento estébák hned po listopadové revoluci byl jedním ze tří zakladatelů společnosti NAŠE PRAVDA s r. o. v Ostravě, která je vydavatelem stejnojmenného týdeníku.

            II. ZÁZNAM Z OSLAVY V DĚDICÍCH

      Jak se mohli televizní diváci 27.11.1996 přesvědčit, "historik" Zdeněk Klanica přijel do Dědic uctít památku představitele stalinismu. K podstavci bývalé sochy krvavého Klémy položil věnec a u rodného domku pantáty Štarka, v kterém Kléma nikdy nebyl, položil kytici karafiátů. Na obou místech pronesl projev.

            III. "NAŠE PRAVDA" VZPOMÍNÁ NA ZLOČINCE

      č. 48/96 - Jeroným Motyka: "VZPOMÍNKY NA KLEMENTA GOTTWALDA K 100. VÝROČÍ JEHO NAROZENÍ"
      č. 49/96 - Doc. PhDr. Zdeněk Klanica, poslanec Parlamentu ČR a místopředseda ÚV KSČM na pietním aktu v Dědicích: "Klement Gottwald: vlastenec a bojovník za práva chudiny"

      "Vážené soudružky, vážení soudruzi, milí občané,
      děkuji Vám, že jste se dnes na tomto místě sešli i přes silnou antikomunistickou kampaň. Zastavili jsme se v Dědicích, abychom si řekli soudružské slovo o nepřehlédnutelném výročí. Uplynulo 100 let od narození prvního dělnického prezidenta v dějinách Československa. Sešli jsme se k zamyšlení."
      Doktor věd zřejmě neví, že prvním prezidentem ČSR byl T.G. Masaryk, kterému fyzická práce nebyla cizí, učil se kovářem. "Tento pietní akt si nepřipomínáme u samostatného hrobu státníka, jak by se jistě slušelo. Takový hrob K. Gottwald nemá. Až za hroby jde nenávist české pravice."
      K.G. nemá hrob, protože urnu s popelem jeho přímí příbuzní odmítli převzít.
      "Na nedávno vydané nové stokoruně, tehdy ještě federální, z dílny národního umělce Albína Brumovského, pravicoví extrémisté Gottwaldovi vypichovali oči. Tehdejší stokoruna však znamenala hodnotu skutečných sta korun, za které bylo možno koupit české a slovenské poctivé zboží. Dnes máme jinou stokorunu jiného státu. S reálnou hodnotou této bankovky je to ovšem asi stejné jako s našim hospodářstvím: je to inflační bankovka, za kterou si lidé koupí o mnoho méně, než dříve. A právě proto se současný režim snaží pošpinit doslova všechno, co lid této země vybudoval před rokem 1989. Proto se nám snaží vnutit primitivní, černobílý pohled na dějiny."
      Nepřiznávání inflace v době rudé totality zapříčinilo dnešní stav. Vyráběli jsme pro SSSR zdarma a žili na dluh budoucnosti.
      "V některých zemích mají nepěkný zvyk. Vedoucí činitele státu buď nekriticky vynášejí až do nebe, nebo naopak bezpodmínečně zavrhují a nenacházejí na nich nic dobrého. S takovým primitivizmem nelze souhlasit. Nechceme nikomu vnucovat náš pohled na dějiny, ale nenechme si brát naše názory."
      Co bylo dobrého na Gottwaldovi?
      "Pro někoho jsou bratři Mašínové hrdinové, pro nás jsou to obyčejní vrazi. To patří k historii, která se už nedá změnit."
      Rodina Mašínů je rodina hrdinů. Otec bratrů Mašínů, generál J.V. Mašín, byl nacisty popraven v Kobylisích. Jejich matka, umučená komunisty, je pochována v hromadném hrobě na hřbitově v Ďáblicích. Bratři Mašínové neváhali nasadit svůj život a se zbraní v ruce bojovali proti komunistickým zločincům. Je smutné, že doposud nejsou bratři Mašínové rehabilitováni a komunističtí zločinci nejsou potrestáni.
      "Pro někoho je M. Jan Hus obyčejný kacíř, ale my jej vidíme jako bojovníka za pravdu a sociální spravedlnost. Pohledy mohou být různé. Myslíme si však, že hodnocení historických událostí i jednotlivých postav je třeba opírat především o fakta a nepodléhat nátlaku, který nám vnucuje černobílé vidění světa. I když pietní akt není asi nejvhodnějším místem pro historické analýzy, pokusme se zamyslet nad složitou a rozporuplnou osobností K. Gottwalda, představitele KSČ i mezinárodního komunistického hnutí. V dnešních LN, které podle majitelů by se spíš měly jmenovat noviny německého lidu, se uvádí, že jako jediný na světě podepsal rozsudek smrti ženě - politické odpůrkyni."
      Gotwald byl vrahem tisíců vlastenců, nejen těch, kterým podepsal rozsudek smrti. Nutno připočíst lidi zastřelené na hranicích, umučené při výsleších, zasypané v dolech a ty, kteří v nelidských podmínkách umřeli vyčerpáním.
      "KSČ už roku 1963 rehabilitovala nevinně odsouzené z politických procesů v 5O. letech. V roce 1971 stanovil ÚV KSČ míru odpovědnosti za nezákonné procesy a distancoval se od nich. Také naše strana - KSČM - několikrát po roce 1989 odsoudila deformace první historické formy socialismu. Nevzpomínám si, že by se něco podobného stalo v tak zvaných západních demokraciích, kde v době studené války neváhali spáchat justiční vraždu na manželech Rosenbergových a popravit je jen proto, že to byli bojovníci za mír. Taková je historická pravda. A ostatně nevzpomínám si, že by se církevní představitelé omluvili za tisíciletá zvěrstva."
      Rosenbergovi vyzrazením atomového tajemství odstartovali závody ve výrobě atomových zbraní. Tím bojovali za mír?
      "Ano, je smutnou skutečností, že K. Gottwald nesl spoluodpovědnost za politické procesy a mocensko-potlačovací mechanismy, které mnohdy vyústily až v lidské tragédie. Proto musíme být na stráži, aby se to už nikdy nemohlo opakovat. Ale je také třeba v zájmu pravdy říci, že K. Gottwald byl skutečným vlastencem, skutečným bojovníkem za práva chudiny."
      Vlastizrádce, který svoji vlast zatáhl do spárů sovětského impéria, je podle estébáka Klanici vlastenec.
      "Proto se aktivně postavil proti fašismu a organizoval domácí a zahraniční odboj."
      Gottwald utekl před válkou do Moskvy a držel hubu, když se Hitler se Stalinem dělili o Evropu a komunisté zaútočili na Polsko, Finsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, obsadili Bessarábii. Odboj v Čechách a na Moravě začal být komunisty organizován až po obléhání Leningradu v roce 1941.
      "Měl hluboké sociální cítění, které vznikalo právě zde v Dědicích, kde vyrůstal v prostředí vesnické bídy."
      Gottwald v Dědicích nevyrůstal. Krátce po narození jej matka dala k tetě Bezslezinové do Vyškova a sama šla za kojnou do Brna a Vídně. Malý Kléma žil u tety ve Vyškově 9 let. Později, až se jeho matka vrátila zpět na statek Františka Skácela v Hošticích, Kléma bydlel v Hošticích.
      "Proto byl v čele KSČ, která se po volbách roku 1946 stala nejsilnější politickou stranou."
      KSČ v roce 1946 vyhrála volby díky zradě sociálních demokratů, slabosti pravicových stran a obelhání naivních voličů v Čechách.
      "Gottwald prosazoval obnovu ČSR jako demokratického a sociálně spravedlivého společenství. Demokratickým a ústavním způsobem proběhl i svobodný příklon Čechů a Slováků k socialismu v únoru 1948. I to je zásluha Gottwaldova."
      Ozbrojenému puči Klanica říká "svobodný příklon Čechů a Slováků k socialismu".
      "V podmínkách rozděleného světa se Gottwaldovi nepodařilo prosadit specifickou československou cestu k socialismu, ale přesto zůstane navždy jako předseda československé vlády spojován s obnovou zničeného hospodářství. Ve své době byl následován většinou občanů, kteří se dobrovolně, bez ohledu na čas i peníze účastnili na velikém díle budování republiky."
      Ano, zadarmo na komunisty dřeli političtí vězňové a okradené rodiny bývalých sedláků a živnostníků.
      "Ti, kteří z tohoto bohatství dodnes čerpají by se měli stydět, když neuznávají spravedlivé zásluhy."
      Ano, komunisté, sedící v PS Parlamentu ČR, se mají za co stydět!
      "Hovoříme-li o nezákonnostech, je třeba se podívat i na dnešek, na pronásledování občanů jen proto, že mají jiné názory, než jsou oficiální."
      Ano, politickým vězňům, odpůrcům komunismu, jsou vyměřovány zbytkové tresty. Pro smyšlené trestné činy pomocí paragrafů z doby normalizace jsou dodnes stíháni antikomunisté.
      "Ostatně K. Gottwaldovi ani pravičáci neupírají cit pro spravedlnost. Antonín Kratochvil ve své knize Žaluji uvádí, jak K. Gottwald aktivně vystupoval za dodržování socialistické zákonnosti."
      Z Gottwaldových zločinů se náš národ nevzpamatuje ani za další půlstoletí.
      "Historii nezměníme. Ale měli bychom víc myslet na budoucnost. Proto jsme se zde sešli k zamyšlení a doufám, že v ČR na to máme právo. Proto přemýšlíme o osudech člověka i prezidenta Gottwalda. Proto na něj vzpomínáme jako na představitele doby, která byla jiná než naše, ale která v sobě má poučení pro dnešek a zejména pro budoucnost."

            IV. ESTÉBÁK KLANICA V PLNÉ SVÉ KRÁSE

      Haló noviny 15. 12. 1994 přinesly článek "Žáci i následovníci se snaží marně". Stojí za to některé pasáže z článku ocitovat: "Komunistům kdekdo něco vyčítá. Mimo i to, že dříve stále bojovali - za mír i o zrno. Proto bylo v listopadu 1989 vytyčeno 'nebojovné' heslo o pravdě a lásce. Ukázalo se však, že má mnoho vyjímek. Jednou z nich je boj o voliče... Žádný trik není dost špinavý na to, aby snížil posvátný účel snížit důvěru voličů v opoziční stranu. Přirozeně se to týká hlavně té rozhodující síly, KSČM, v ní zejména osobnosti předsedy.. A protože předsedovi po pěti letech působení v tzv. vysoké politice nelze ani při nejhorší vůli nic vážného vyčítat, je třeba doslova za každou cenu něco najít. Našlo se. Otec Miroslava Grebeníčka po svém návratu z koncentračních táborů Osvětim a Buchenwald působil krátce u Bezpečnosti. Na vlastní žádost tuto službu opustil. Měl jsem možnost se přesvědčit, že jde o člověka čestného, slušného a poctivého, jednajícího v souladu s principy spravedlnosti. Mohu to tvrdit, protože otce M. Grebeníčka osobně znám... Mýlí se, slušně řečeno, ti, kteří mu připisují údajné nezákonné aktivity. Někdy se ptám, kde se bere tak velká zloba v těch různých Špidlech, Höferech, Cibulcích, Pečíncích, Maraczi, a jak se všichni ti rádoby publicisté jmenují.... Lež tisíkrát opakovaná měla se stát, podle ministra nacistické propagandy Goebbelse, pravdou. Nepodařilo se se. Jeho žáci a následovníci se snaží marně."
      O "čestnosti", "slušnosti", "poctivosti" a "spravedlnosti" Aloise Grebeníčka jste se nedávno mohli dočíst v Lidových novinách v článku Bohumila Pečínky "Kati z Uherského Hradiště", v jehož úvodu je psáno : POPÍRAT PROKAZATELNÉ ZLOČINY A SNAŽIT SE RELATIVIZOVAT JEJICH ŘÁDNÉ VYŠETŘENÍ ZNAMENÁ JE SCHVALOVAT.
      V článku je možno se dočíst, že Alois Grebeníček, po návratu z koncentráku, nastoupil ke Státní bezpečnosti. O jeho dalších činech je možno si udělat představu ze zaprotokolovaných výpovědí svědků. Svědek František F. mluví o tom, že od Grebeníčka dostával desítky facek, kopanců a ran pěstí, což byla jeho libůstka. Stejně jako baštonády, známé do té doby jen z knih Karla Maye z Kurdistaánu. Vězeň si musel zout boty, kleknout na židli a antifašista Grebeníček ho gumovým obuškem mlátil až do bezvědomí. Další svědek Vladimír K. uvádí, že výslechy probíhaly ve dne v noci. Mluví o tom, jak vyšetřovatelé v čele s Grebeníčkem ho nutili pochodovat celou noc kolem stolu. Pro zachycení psychologické motivace těchto lidí si opět vypomůžeme citátem jiného buchenwaldského vězně, Ferdinanda Peroutky: "Nacisti mučili lidi tím, že jim poručili stát dlouhé hodiny čelem ke zdi. Když jsem se vrátil do Prahy, shledal jsem, že mladí komunisté, kteří se vrátili z koncetračních táborů, to zdokonalili tak, že poroučeli věznům ještě přidržovat nosem kousek papírku ke zdi.".
      Grebeníček mladší jednou prohlásil, že mnoho vězňů jeho otci později děkovalo. Má snad na mysli toho, který svědčí, že mu Grebeníček starší stál okovanou botou ba hrudi a řval, že ho rozšlape? Nebo snad Jaroslava R., který byl za Grebeníčkovy přítomnosti přes měsíc ukutý do želez? Tedy do toho humanistického zařízení, kde byly obě nohy uzavřeny do železných manžet spojených řetězem, na kterých visely dvě železné koule o váze 7 - 9 kg? A co teprve svědek Jan Š., který o "katech z Uherského Hradiště" vypovídá, jak mu dali elektrody do bot a pouštěli do nich elektrický proud, až myslel, že zešílí."
      V roce 1993 mnohé noviny přinášely články o největší estébácké provokaci zvané SVĚTLANA, na jejímž konci bylo 12 rozsudků smrti, 20 doživotí a 3.800 let těžkého žaláře. SVĚTLANA si vyžádala 18 lidských životů. Za realizaci tohoto zločinu byl Alois Grebeníček vyznamenán. Jak jsem se dále dověděl od pracovníka Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu stařičkého JUDr. Pospíšila (v komunistickém gulagu byl 11 let), Alois Grebeníček již absolvoval zdravotní i psychiatrické vyšetření a je způsobilý, aby jako obžalovaný stanul před soudem.
      Autorem lživého a nactiutrhačného článku v Haló novinách nebyl nikdo jiný než místopředseda KSČM a nynější poslanec Parlamentu ČR. Žák i následovník Goebbelse docent PhDr. Zdeněk Klanica, DrSc., důvěrník StB s krycím názvem ČERNÝ a agent StB s krycím názvem ZDENĚK, se snažil marně. Mimochodem - soudruh Klanica pro své estébácké aktivity se ani včas nemohl oženit, ženil se téměř čtyřicetiletý. V Moskvě byl na "studijním pobytu" celé dva roky. Pravděpodovně studoval školu KGB.
      Televizní diváci jej asi před půldruhým rokem viděli jako oponenta v televizní Aréně. Tam se vychloubal, že jeho otec za války působil v odboji. Pravda je však naprosto jiná. Šestašedesátiletý Jarmil Tomšík (ul.Mirko Nešpora 31, 080 01 Prešov) mi počátkem ledna 1995 napsal mj.: "Se jménem Klanica mám vzpomínky, mírně řečeno, nepříjemné. Učil mne totiž v Dolních Kounicích učitel jménem Oldřich Klanica. Tento člověk nás učil na měšťance němčinu a před každou hodinou nás nutil zdravit zdviženou pravicí "Heil Hitler". Několik z nás odmítalo takto zdravit - no, a důsledek byl výprask a vyhrožování, že nás udá i s rodinou Němcům. Myslím, že se v Dolních Kounicích ještě najdou spolužáci, kteří to mohou dosvědčit." Na tiskovce v Brně dne 15. 1. 1995 místopředseda KSČM Klanica přiznal, že za války jeho otec v Dolních Kounicích učil.
      Za takové zásluhy si přece Zdeněk Klanica zasloužil "vědecké tituly" - stal se profesorem na UJEP v Brně, do konce roku 1992 byl poslancem Federálního shromáždění. Poté dělal "dobré jméno" Akademii věd ČR a Masarykově universitě v Brně, kde byl profesorem Filosofické fakulty. Dnes znovu sedí, lutrák - nelustrák, v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

            V. "ČARODĚJOVÉ" V TALÁRECH

      V České republice kdejaký komunistický grázl může kohokoliv v novinách označit za alkoholika a fašistu a napadený se nesmí bránit. V případě, že pomluvení podají žalobu ve smyslu ochrany osobnosti, budou za dožadování se spravedlnosti potrestáni finanční újmou ve výši již zaplacených soudních poplatků, neuhrazením ztráty pěti dní a jízdného ke čtyřem soudním jednáním v Ostravě a navíc musí zaplatit nekřesťanské "výlohy" právního zástupce komunistického lháře, které přesahují částku 50.000,- korun. Toto je rozhodnutí soudce Krajského soudu v Ostravě - ale pokud se Vám zdá, že je to výplod člověka, který není závislý na zdravém rozumu, svědomí a zákonech této země, pak se dopouštíte trestného činu útoku na státní orgán, za který jsem také stíhán. Nikoho z kompetentních osob skandální rozsudek nezajímal. Už v lednu 1996 předseda PS PČR pan Uhde převzal ode mne veškeré podklady o "zmetkové produkci" ostravské justice a předal je tehdejšímu ministru spravedlnosti JUDr. Jiřímu Novákovi s žádostí, aby se tímto případem zabýval. Ministr však neměl čas, patrně by měl absenci, kdyby denně nešel na pár piv!
      Místopředsedovi vlády p. Kalvodovi jsem podklady zasílal 25.března 1996 a JUDr. Ctirad Hajda mi 15. dubna odpovídá: ..."I když spisový materiál představuje poměrně solidní podklad pro získání obrazu o celém případu, jsem nucen Vás informovat v tom smyslu, že Úřadu pro legislativu a veřejnou správu ČR ani panu místopředsedovi vlády osobně z titulu zastávané ústavní funkce nepřísluší posuzovat zákonnost soudního jednání, či dokonce revidovat rozhodnutí na jeho základě přijaté..."
      Když byla udělena milost exministru Václavíkovi za vyzbrojení LM těžkými zbraněni a přípravu zločinu "VLNA" a to dříve než došlo k soudu, 13.září jsem se otevřeným dopisem pana prezidenta optal, zda za dožadování se spravedlnosti dopadnu hůř. Případ jsem 15.listopadu ve své žádosti o milost vyhrotil na ostří nože: buď bude nesmyslné trestní stíhání mé osoby zastaveno a skandální rozsudek zrušen, nebo proti bezprávi v tomto státě budu 19.ledna 1997 protestovat stejným způsobem, jakým před osmadvaceti lety ukončil svůj život Jan Palach.
      Nyní se tímto "složitým" případem zabývá Ministerstvo spravedlnosti. Pan prezident je těžce nemocen a ministr spravedlnosti Jan Kalvoda od odpovědnosti utíká a skládá funkci. Čas běží a mně do termínu sebeupálení zbývají tři týdny života.

            NYNÍ PODROBNĚJI

      Mgr. Tomáš Polášek z Okresního státního zastupitelství v Ostravě mi doručenkou poslal sdělení čj.: 1 Zt 1851/96, že 29.listopadu 1996 podal na mne obžalobu okresnímu soudu v Ostravě. Trestný čin, spáchaný dožadováním se spravedlnosti, vyšetřovatelka ppor. Mgr. Klosová kvalifikovala jako trestný čin útoku na státní orgán dle § 154 odst. 2 tr. zák., což Mgr. Polášek rozšířil o trestný čin útoku na veřejného činitele dle §156 odst. 3 tr. zákona. Mgr. Polášek mi zaslal důkaz, jak pracovníci justice a orgány činné v trestním řízení nedodržují "pravidla hry".
      Dne 6.12.1994 se konala volba brněnské primátorky. Byl jsem jedním ze čtveřice, která těsně před volebním aktem rozvinula transparenty CHCEME PO RADNICI PARDUBICKOU VYHLÁŠKU a STOP KOMUNISMU V PRÁVNÍM STÁTĚ.
      Komunistický novinář Ivo Havlík napsal nactiutrhačný článek, kterým naši čtveřici označil za bojůvkáře, alkoholiky a fašisty. To asi proto, že Pardubická vyhláška propagaci fašismu a podobných hnutí zakazuje. Článek byl 15.12.1994 vytištěn v týdeníku Naše pravda, vydavatelem je Naše pravda, spol. s r. o. v Ostravě, jejímž spoluzakladatelem je místopředseda KSČM Zdeněk Klanica, bývalý důvěrník StB s krycím názvem ČERNÝ a agent StB s krycím názvem ZDENĚK, dnes člen Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za komunistickou stranu, kterého občané mohli na třech televizních programech shlédnout jak v Dědicích oslavuje sté výročí narození krvavého Klémy a klade kytici k rodnému domku pantáty Štarka.
      Na redakci Naše pravda jsme podali žalobu o ochraně osobnosti s požadavkem na veřejnou   o m l u v u   a finanční satisfakci. Tuto prkotinu, kterou by dokázalo spravedlivěji rozsoudit dvanáctileté děcko (ale z normální, - ne z bolševické rodiny), po čtyřech soudních jednáních JUDr. Vojtěch Brhel, soudce Krajského soudu v Ostravě, věc rozsoudil zcela mimořádně. Nepotrestal autora nactiutrhačného článku, nepotrestal vydavatele těch cílených pomluv, nepotrestal křivé svědky, ale jelikož pomluva prokazatelně neurazila žádnému ze tří žalobcům ruce či nohy, tudíž nebylo možné míru poškození změřit, rozsudkem žalobu zamítl. Na cti poškozené žalobce navíc poškodil tím, že každý z nich kromě zaplacení soudních poplatků a dalších vydání měl komerčnímu právníkovi, komunistovi JUDr. Františku Maderovi, zaplatit 16.839,50 Kč.
      Každý ze tří poškozených žalobců se proti rozsudku odvolal. Lumír Šimeček však neměl 4.000,- Kč na odvolání a řádně žádal prominutí poplatku. Vrchní soud v Olomouci žádosti nevyhověl a Lumír je povinen svoji rodinu okrást o 25.000,- Kč., aby si příště rozmyslel žalovat prolhaného bolševika! Kromě odvolání jsem koncem ledna podal na JUDr. Brhela trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestných činů zneužití pravomoci, nadržování, a poškození cizích práv. Od ledna 1996 trestní oznámení dva měsíce leželo na OSZ v Ostravě, nyní trčí na OO Policie, kde prý čeká na výrok Vrchního soudu.
      JUDr. Brhel neměl zájem Vrchnímu soudu předávat důkazy, jak se záměrně dopustil bezpráví. Usnesením č.j. 23 C 34/95 - 119 vytvářel nátlak, aby žalobci text pozměnili.
      Napsal jsem tedy 22.3.1996 DOPLNĚK K ODVOLÁNÍ, v němž jsem použil text ze svého trestního oznámení na JUDr. Brhela. A ejhle! JUDr. Brhel podává na mne trestní oznámení - a já se dovídám, že jsem stíhán za útok na státní orgán. Brhelovo trestní oznámení z konce března předbíhá moje trestní oznámení na JUDr. Brhela z ledna. Moje trestní oznámení stále čeká na výrok Vrchního soudu, ale podklady mého odvolání s patřičným doplňkem JUDr. Brhel Vrchnímu soudu stále nepředává!!! Je to zřejmá manipulace.
      Nezbylo než z celého případu udělat ostudu. Text mého výslechu z 26.9.1996 na OÚV ve Vyškově jsem předal panu poslanci JUDr. ing. Jiřímu Karasovi, aby je předal ministrům Kalvodovi, Rumlovi a Luxovi. Kromě toho jsem posílal stížnosti i jiným poslancům a ministrům, také Kanceláři prezidenta republiky.
      Ministr Ruml dne 29. října 1996 odesílá poslanci Karasovi svůj "kádrový posudek" čj.: KM - 221/96-PL, kde mj. píše: ..."Soudce Krajského soudu v Ostravě JUDr. Vojtěch Brhel usnesením ze dne 13. 11. 1995 pod spis. zn. 23-C 34/95-78 rozhodl o žalobě Karla Höfera a ostatních žalobců tak, že uznal tvrzení redaktora deníku (jde o týdeník) NAŠE PRAVDA RSDr. Ivo Havlíka v článku vydaném dne 15. 12. 1994 za lživé. Současně však soud dospěl k závěru, že není možné specifikovat finanční výši jejich újmy na cti a proto žalobu zamítl. Soudce ve svém rozhodnutí v souladu s právním řádem uložil žalobcům povinnost náhrady soudních výloh a výloh právního zástupce žalované strany, neboť ve své žalobě nebyli žalobci úspěšní. Proti rozhodnutí soudce Krajského soudu v Ostravě podal Karel Höfer dne 23.1.1996 odvolání a dne 22. 3. 1996 sepsal "Doplněk k odvolání žalobce ze dne 23.1.1996 proti rozsudku KS v Ostravě ze dne 13.11.1995 č.j. 23 C 34/95-78", adresovaný Vrchnímu soudu v Olomouci, v něm vznesl námitky proti obsahu rozhodnutí soudce JUDr. Brhela a způsobu vedení jednání soudu. V závěru tohoto doplňku Karel Höfer napsal" .."Je velice podezřelé, že tyto hříšné peníze nemá platit NAŠE PRAVDA, spol. s r.o., která si mlčícího obhájce formou smlouvy o dílo najala, ale mají je platit pomluvami na cti poškození žalobci. Celá tato záležitost dává tušit, že JUDr. Brhel byl s největší pravděpodobností pod tlakem příslibu, že bude JUDr. Maderem z výtěžku patřičně finančně odměněn"... Dále pak v tomto doplňku Karel Höfer napsal: ..."Jak se zdá, JUDr. Vojtěch Brhel je soudce zcela nezávislý na zdravém rozumu, svědomí a zákonech této země. Patrně je ale závislý na příkazech a přáních agenta StB Zdeňka Klanici a jemu podobných. Předvedl, jak na Krajském soudě v Ostravě funguje podjatost, nadržování, zbabělost či úplatkářství. Pachatelé trestných činů potrestnáni nebyli, vše mají zaplatit poškození"... Na základě tohoto doplňku podal soudce JUDr. Brhel dne 28.3.1996 na Okresním státním zastupitelství v Ostravě podnět k trestnímu stíhání Karla Höfera pro podezření ze spáchání trestého činu útok na veřejného činitele" ...atd. Ministr nepíše o mém trestním oznámení na JUDr. Brhela, které leží v šuplíku policajtů v Ostravě. Ministra nenapadlo, že šlo o snahu mne kriminalizovat dříve, než dojde k odvolacímu řízení, které záměrně bylo oddalováno. Dále z dopisu ministra Rumla lze vyvodit, že se v podstatě nic neděje, když kdejaký agent StB v tisku označuje řádné občany za žáky a následovníky Goebelse, že je normální, když absolvent školy ÚV KSČ označí řádné lidi za fašisty a opilce, ale nepovažuje za správné, když pomluvení a na cti poškození žádají od zažraných bolševiků omluvu a satisfakci. Proto si ministr Ruml myslí, že žalobcům stačí, když soudce přiznal, že článek je lživý. Ministr se nepohoršuje nad tím, že soudce Brhel nepotrestal ani autora nactiutrhačného článku, ani vydavatele těch cílených pomluv, ani křivé svědky. MINISTR SOUHLASÍ S POTRESTÁNÍM KAŽDÉHO ŽALOBCE CELKOVOU FINANČNÍ ÚJMOU 25.000,- Kč ZA TO, ŽE SE OPOVÁŽIL ŽALOVAT SPROSTÉ BOLŠEVIKY. Ministr nepovažuje za správné, když se poškozený žalobce odvolá a do doplňku odvolání napíše kus pravdy - V TOM MINISTR SPATŘUJE TRESTNÝ ČIN !
      Z ministerstva spravedlnosti mi odpověděli: "Provedeným šetřením bylo zjištěno, že Usnesením Vrchního soudu v Olomouci byl soudce Vojtěch Brhel vyloučen z projednávání tr. věci. Citovaným usnesením bylo dále uloženo JUDr. Brhelovi, aby spis předložil Vrchnímu soudu k projednání Vašeho odvolání proti rozsudku. Spisový materiál k projednání odvolání byl Vrchnímu soudu v Olomouci předložen dne 18.10.1996. (Téměř za devět měsíců po sepsání odvolání!)
      Mgr. Martin Černý z Kanceláře prezidenta republiky odesílá 22.11.1996 dopis čj. 611.816/96, v němž je psáno: "Pane, potvrzujeme příjem Vašeho dopisu, kterým jste se obrátil na prezidenta republiky pana Václava Havla se žádostí o udělení milosti. Sdělujeme Vám, že Vaši žádost jsme postoupili Ministerstvu spravedlnosti ČR. Uvedený orgán provede v této záležitosti příslušné řízení, jehož délka je závislá na náročnosti potřebného šetření. O výsledku obdržíte zprávu..."
      Po převzetí doporučenky čj.: 1 Zt 1851/96 v niž jsem se dověděl, že jsem obžalován z dvou trestných činů, jsem ostravskému státnímu zástupci poděkoval a svůj dopis ukončil takto: "Nechcete iniciovat zrušení těch protiústavních paragrafů, které vznikly v době nejtvrdší normalizace a odporují Listině základních práv a svobod? Ve Vaší obtížné práci při stíhání vrahů, násilníků, zlodějů, podvodníků, nenapravitelných bolševiků a jiných fašistů Vám přeji mnoho úspěchů. Vaší práci čest!
      Pan poslanec Karas dostal z Kanceláře prezidenta republiky dopis čj. 105.757/96: "Vážený pane doktore, obdrželi jsme Váš dopis ze dne 21.11.1996, ve kterém žádáte pana prezidenta o udělení milosti panu Karlu Höferovi n. 3.4.1940. Musíme Vám oznámit, že na Ministerstvu spravedlnosti probíhá ve výše uvedené věci řízení, jehož délka je závislá na náročnosti potřebných šetření. Vaše podání jsme Ministerstvu spravedlnosti postoupili. Litujeme, že Vám nemůžeme podat příznivější zprávu.
Mgr. M. ČernýJan HONNER
tel.č. 05/53 64 56
Stará osada 19
615 00 BRNO
Vachalovský Přemysl
tel. 02/6910457
Záhřebská 13
120 00 Praha 2


František Cigánek
(KAN Přerov)
tel.0641/66 130
Na hrázi 14
750 02 PŘEROV
Kasperčík Karel
tel. do z. 069/447347
Kosmická 1564
708 00 Ostrava-Poruba
Ve Vyškově 4.ledna 1997
      Nazdar Honzo !

      Před dvěma dny mne na půlhodinu navštívil Vláďa Vízdal. A včera mi Živan Loukota sděloval, že prý ses ho v noci telefonem ptal, zda se skutečně chci upálit. Den před Silvestrem jsem byl ve Fatemu za p. Štaflem (TV PRIMA-PREMIÉRA), za Martinou Loupovou (ČESKÁ TELEVIZE), za Vlaďkou Dufkovou (TV NOVA), za Kristianem Chalupou (TELEGRAF), za panem Hlaváčkem (ČTK), za Bohušem Pospíšilem (ČTI) a Mirkem Homolou (BLESK). I všechny brněnské rozhlasové stanice mají informace. Většinou masmédia svoji zbabělost skrývají za "novinářskou etiku". Prý nemohou do soudních sporů zasahovat, dokud soud nerozhodl. Chtělo by to před Ministerstvem spravedlnosti a před vilou V. Havla ve Vršovicích podržet pár plakátů:

Z A C H R A Ň T E   Č L O V Ě K A   P Ř E D   U P Á L E N Í M !
Ž Á D A T   O   S P R A V E D L N O S T   N E N Í   Z L O Č I N !
P R O Č   N A D R Ž U J E T E   B O L Š E V I K Ů M ?
B O L Š E V I C I   N E J S O U   N A D L I D É
K D Y Z   J U S T I C E   Z M I Z Í   Z L O Č I N C I ?

      a před TV kamerou vysvětlit, proč se takto demonstruje. Předpokládám, že televizní reportéři budou chtít po představitelích Ministerstva spravedlnosti a prezidentu republiky nějakou odezvu - a Václav Havel by se měl jasně k tomu právnímu marasmu vyjádřit.
      Věc však spěchá - ta demonstrace v Praze by se měla uskutečnit nejpozději v pondělí 13. ledna. Pokud v pátek 17. 1. nebudu mít černé na bílém, že mi byla udělena milost za "trestné činy" spáchané dožadováním se spravedlnosti, pak nezbývá než se 19. ledna polít benzínem, škrtnout sirkou a pokazit dnešním postarším novomanželům jejich líbánky, protože v ČR aspoň někdo svoje slovo plnit musí ! Pak se změním v kus ohořelého smradlavého masa a svatému Václavovi svatozář rázem vybledne. Nejsem však s vhodnými lidmi v kontaktu, měli by pomoci Vlaďa Vízdal a Milan Kočík - mají mi co oplácet. Možná by pomohl Petr Hanzlík (nemám adresu a číslo telefonu). Přemka Vachalovského prosím o zorganizování pomoci pražských z KPV, Karla Kasperčíka o pomoc Ostraváků a Frantu Cigánka prosím, aby i chlapi z KPV Přerov a Olomouc pomohli. Pořád ještě věřím v dobrý konec. Pokud se ho nedočkám, pak Vám, kamarádi, zasílám své poslední sbohem.
Karel Höfer


      Na vědomí:
            MINISTERSTVO VNITRA
            masmédiím
            poslancům
            ministrini spravedlnosti JUDr Vlastě Parkanové

      Paní
            Vlasta PARKANOVÁ
            Nad štolou 3
            170 34     P R A H A 7

      Vážená paní,       proč strkáte hlavu do zprofanovaného chomoutu? Před komunálními volbami jsem byl na dvou mítincích ministra Jiřího Nováka. V Ivanovicích na Hané i v Pístovicích u Vyškova ministr ohlašoval ukončení debolševizace justice tvrzením, že byla vyměněna téměř polovina všech soudců a státních zástupců, což byla lež. Pokud k nějakým výměnám došlo, šlo o hru "škatulata hejbejte se", což se dá na příkladech dokázat.
      Za sedm let od Listopadové revoluce nebyl odsouzen jediný soudce z řady zločinců, kteří poslali na oprátku stovky českých vlastenců. Doposud nebyl odsouzený jediný soudce z řady zločinců, kteří desetitisíce čestných lidí poslali do jáchymovských gulagů. Nebyla odsouzena soudkyně Marcela Horvátová, která má na svědomí smrt Pavla Wonky, nebyl odsouzený ostravský soudce Klár, který do "gulagu" poslal Mílu Komínka a po desetiletích jej rehabilitoval tak, že mu vyměřil zbytkový trest, nebyl odsouzen soudce Ilja Libenský, který na počátku roku 1989 za "pobuřování" do vězení odsoudil básníka Ivana Jirouse...
      Doposud nebyl odsouzený jediný ze 160 000 špiclů, kteří pro StB pracovali jako rezidenti, držitelé konspiračních bytů, tajní spolupracovníci, agenti a důvěrníci. Dokonce někteří důstojníci StB jsou dodnes "nenahraditelnými odborníky" a " p r a c u j í " v řadách Policie ČR (např. Kolínský).
      Vinou JUDr. Tomáše Sokola vysoce postavení estébáci dostali statisícové odstupné - političtí vězňové dostali náhradu ve výši pouhých několika desítek tisíc - 2500,- Kč za měsíc v nelidských podmínkách uranových dolů! Když se po sedmi letech přední zákonodárce a poslední ministr spravedlnosti pod tlakem již několika odhalení poslankyň přiznal k podvodu, našli se poslanci a ministři, kteří "drzost" nahrazují slovem "odvaha" a "podvod" nálepkují slovem "čest".

      SPRAVEDLNOST NARUBY

      Už dva měsíce se tímto " s l o ž i t ý m " případem zabývá Ministerstvo spravedlnosti. Pan prezident se jen zvolna po těžké operaci uzdravuje a pan Kalvoda od odpovědnosti utíká a skládá funkci. ODA se rozhodla zprofanovaný chomout ministra spravedlnosti nasadit na krk ženě, což je p o d e z ř e l é. Pan prezident Havel už asi pochopil, že hesla "nejsme jako oni" a "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" nebyla asi nejlepším řešením a snad už také pochopil, že doživotní jmenování soudců bez možnosti kontroly jejich práce bylo hrubou chybou. Považuji za hrdinství, že pan prezident v poměrně krátkém čase po velice těžké operaci pronesl krátký novoroční projev, v kterém kritizoval morální bahno, v němž žijeme. Vyzval občany, aby se zlu a bezpráví nepoddávali. Pan prezident dále vyzval "mocné" v tomto "morálně nemocném" státě, aby alespoň občas tu a tam zvítězila pravda nad lží a láska nad nenávistí. Jsem zvědav, zda se tak vůči mé osobě zachová on sám.
      Čas běží a mně do termínu sebeupálení zbývají už jen dva týdny života.
      Ve Vyškově 5.ledna 1997
Karel Höfer

      Pozn: dopis byl vyhotoven v 40ti kopiích. Dostali jej přední poslanci z ODS, KDU-ČSL, ODA i ČSSD, někteří ministři a brněnští novináři. S maličkou úpravou jej otiskly Vyškovské noviny.

      ODEZVY

      V Přerově ve skříňce KAN se objevil nápis: BUDEME MÍT DALŠÍHO PALACHA ?
      V pondělí 6.ledna 1997 žádám své dospělé potomky, aby odfaxovali Kanceláři prezidenta ČR, Úřadu vlády ČR, Ministerstvu spravedlnosti ČR a Parlamentu ČR požadavek, aby bylo zastaveno nesmyslné trestní stíhání jejich otce za dožadování se spravedlnosti. Dále je žádám, aby v pátek 10. ledna před Ministerstvo spravedlnosti rozvinuli transparent. Nejstarší syn (33 let) o mém boji s větrnými mlýny ví, nyní však ztvrdnul: "každý se tuto bláznivou dobu snaží přežít - a Ty se chceš upálit?" Jeho mladší brácha a úspěšnější podnikatel (31 let) se vymlouvá na nedostatek času - ale nabízí mi, že ty peníze těm bolševikům za mě zaplatí !!! Dcera (30 let) píše matce, ať se mnou něco udělá, že si nechce do smrti vyčítat, že jsem se upálil proto, že nešla někam šaškovat s transparentem.
      V to podnělí (6.1.) jsem z Kanceláře prezidenta republiky obdržel dopis čj. 612.526/96 z 19. 12. 1996 (s datem pražské pošty 2. 1. 1997), v němž bylo psáno:

      "Vážený pane Höfere,
      potvrzujeme příjem Vašeho dopisu ze dne 4. 12. 1996, který jste nám zaslal i s obsáhlou přílohou, za kterou Vám děkujeme.
      Znovu jsme se seznámili s Vaší trestní věcí, ale musíme znova opakovat, že v současné době je Vaše žádost v řízení na Ministerstvu spravedlnosti ČR, a toto řízení vzhedem k velkému množství podobných žádostí nemůžeme urychlit.
      Stejně jako v minulém dopise na Vás znovu apeluji, abyste zvážil své rozhodnutí řešit Váš problém sebevraždou. Stále se domníváme, že zbytečné zmaření života nic nevyřeší. Litujeme, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější zprávu.
      S pozdravem
Mgr. Martin Černý

      I já lituji, že mi Kancelář prezidenta včas nezaslala příznivější zprávu. Jestliže si pan Medek a spol. podklady mého případu znovu řádně prostudovali, pak nevím proč čekají, až se na Ministerstvu spravedlnosti někdo probudí ze zimního spánku. Vždyť já jsem ministra Kalvodu začal "bombardovat" už 5. září a pana prezidenta 13. září! Jestliže je takových případů hodně, pak nevím, proč pan prezident už dávno Jiřího Nováka nevolal k zodpovědnosti.
      V úterý 7. ledna večer jsem obdržel telegram od předsedy republikové rady OI-OK s textem: "Ve čtvrtek v 11.30 jdu ve Tvé věci na Hrad. Nepodléhej emocím, vše dobře dopadne. Pusť to do tisku na Moravě!
      Přemek Vachalovský" /bývalý dopisovatel NN, mnohými podezíraný jako člověk ministerstva vnitra - pozn. NN/
      O chvíli později TV Nova odvysílala záběr z jmenování nové ministryně spravedlnosti. Pan prezident Havel se zmínil o nutnosti změn v právním systému, aby bylo umožněno kárné řízení a případné odvolání špatně pracujících soudců. Že by takto byl ohlašován konec "sametové kontrarevoluce" Jiřího Nováka? Konečně se přišlo na to, že doživotní jmenování soudců bez možnosti kontroly jejich práce byl nesmysl? Nicméně ministryně Parkanová chce v prvé řadě poskakovat, jak Bohumíra Kopečná píská. Chce, aby státním zástupcům "létali pečení holubi do huby". Ministryně asi nezná přísloví BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE. Nebylo by účinnější platy soudců přizpůsobit platům učitelů a lékařů ? Ministryni chybí praxe na úseku PaM: vždyť k nízkému základnímu platu by stačilo stanovit progresivně vzrůstající výkonnostní prémie. Jestliže "služebníci zákona" chtějí mít dvojnásobné platy, ať trojnásobně zvýší produktivitu práce! A za špatně provedené případy je nutno stanovit vysoké sankce.
      Ve středu 8. ledna k nám Honza Honner přivedl hochy s televizní kamerou a řekl: "KARLE NEBLBNI - TI BOLŠEVICI NESTOJÍ ZA TO, ABY SES UPALOVAL !" Pak se pracovalo na tom, aby TV PRIMA v pořadu AKTA českému národu dala na vědomí, jak v tomto " K o c o u r k o v ě " je možno z pomluveného žalobce "vyrobit" obžalovaného z dvou trestných činů.
      Ve čtvrtek 9. ledna po poledni přijel štáb České televize pořadu NADORAZ. Lubor Kohout mi vyřizuje pozdravy od Přemka Vachalovského a nedávného prezidenta Policie ČR Mgr. Stanislava Novotného. Natáčejí můj příběh, bude vysílán v pondělí. Stala se chyba, Živan Loukota, který o mě hodně ví, zamontoval do pořadu podřadné informace, které notně popletl. Omyl napravuji: můj nejstarší syn narazil na podvodníka, byl ošizen o 170 000 Kč a vyškovské policajty to nevzrušovalo, 2 roky trvalo, než byly peníze vráceny. Témuž synovi byla z uzamknutého prostoru ukradena nová Ávia, po které se zem slehla. Nikoli druhý syn, ale moje manželka přišla ve ČNIS Litoměřice o 100 tisíc a moje sestra (s dvěma syny) o 300 tisíc korun. Tyto informace však nemají nic společného se základním dějem, že všemocný soudce nadržuje a vynáší nespravedlivé rozsudky. Po odjezdu štábu ČT 1 si pro moji fotografii přijel Mirek Homola z brněnského Blesku, mne však doma nezastihl.
      V pátek 10. ledna BLESK na titulní straně hlásá: Prohrál soud a teď hrozí: "Chci milost od prezidenta, jinak se upálím" Slovutný psycholog se zabývá mými duševními pochody, místo aby se zabýval duševními pochody darebáků, kteří zneužívají své pravomoci. Mám výhrady: "ochrana osobnosti patří mezi základní lidská práva. Bylo bláznovstvím žalovat komunistické nactiutrhače nebo se zbláznil ten, kdo sprostým bolševikům nadržoval a poškozené žalobce odsoudil k další škodě ve výši 3 x 25.000,- Kč? Bylo nenormální podat trestní oznámení na nadržujícího soudce, nebo se zbláznil ten, kdo žadatele o spravedlnost obžaloval z dvou trestných činů ? Bylo snad bláznovstvím upozornit na tento právní marasmus poslance, ministry a prezidenta republiky, nebo je " n o r m á l n í ", že to nikoho nezajímá ? Je snad normální netrestat komunistické zločince a trestat ty, kteří jsou bolševiky poškozeni ? Žijeme v právním státě nebo v bolševickém Kocourkově ?" Mirek Homola krčí rameny - prý někdo jiný mu ten článek "dovrtal". Nicméně článek pohnul poslaneckou sněmovnou. V odpoledním zpravodajství její předseda Ing. Miloš Zeman před televizní kamerou obhajoval "bolševický Kocourkov". Prohlásil, že v dnešní době, kdy odvaha už zlaciněla, si kdekdo hraje na vášnivého antikomunistu. (V době totality komunisti rodičům ukradli můj rodný dům a později, kdy jsem pracoval jako tesař, "Uličnický výbor KSČ" zakázal mě, bezpartajníkovi, jít do NDR zarážet hřebíky. Panu Zemanovi však bylo dovoleno sedět v prognostickém ústavu.) Ve večerním zpravodajství pak bylo ohlášeno, že šéfem legislativní rady se stal lidovec JUDr. Cyril Svoboda (nikoli místopředseda vlády ing. Kočárník, jak prosazoval premiér Klaus).

      Také BIS má plno práce.
      Olomoucká BIS po informaci od přátelů v Přerově hlásí, že to s tím upálením myslím vážně. Brněnská BIS podává zprávu neurčitou. V ten den (pátek) k nám přijeli hoši z brněnské Rovnosti. Řekl jsem, že se na smrt netěším, ale že nyní, kdy o mém příběhu píší noviny a odvysílají jej dvě televizní společnosti už začínám věřit, že moje nesmyslné trestní stíhání bude do týdne zastaveno. Sobotní článek však dával jiný smysl a dokonce tam byla lež, že hochy z televize k nám dovedl Cibulka, se kterým jsem se naposledy viděl v létě. Nepravdu z Rovnosti převzal i BLESK. V pondělí k nám přišel senátor Oldřich Dočekal, nezastihl mě doma. Později přijíždí pro mě šéfredaktor Vyškovských novin, prý na mě v Katolickém domě čeká ministr Lux, což byla lež. Oldřicha Dočekala jsem našel ve VZP - prý pan ministr chce něco o mém případu vědět. (Ministr Lux je přece perfektně informován, pan poslanec Karas mu předal kopii mého výslechu a před vánočními svátky mě vedoucí Luxova kabinetu ing. Václav Špaček žádal o informaci o aktuálním stavu mé záležitosti. Obratem jsem mu pospal nejen případ můj, ale i případy Milana Kočíka, Lumíra Šimečka a Vladimíra Vízdala. Zkrátka - pan senátor z Vyškovska chtěl být v "obraze", kdyby se ho v úterý v Praze na můj případ někdo ptal.)
      Večer ČESKÁ TELEVIZE na 1. programu v NADORAZ odvysílala můj příběh pod názvem Hořící spravedlnost. Co nechtěli pochopit poslanecké kluby ODS, ODA, KDU-ČSL, ČSSD a mnozí ministři, v ten okamžik to v ČR pochopil kdejaký absolvent zvláštní školy. Lubor Kohout odvedl skvělou práci. Ten pořad zřejmě expředseda PSP ČR pan Uhde sledoval spolu s poslancem MUDr. Eduardem Burešem a zděsil se, když v televizi byly ukázány důkazy, že on o nespravedlivém rozsudku ví už od ledna 1996. Neměl možnost použít svého "firemního" papíru, proto odesílá dopis s hlavičkou poslance MUDr. Bureše: ".. pane Höfere, prosím Vás a zapřísahám, opusťte myšlenku na sebeupálení. Boj o očistu právního myšlení a cítění je běh na dlouhou trať. Vnést do něj zvrat sebeničivým činem není možné."
      V úterý pan Hlaváček z ČTK Brno přebírá ode mne podrobné informace a zasílá je do Prahy. Vyzývám pana prezidenta, že ještě je čas moje nesmyslné trestní stíhání za dožadování se spravedlnosti zastavit. Také Český rozhlas Brno natočil se mnou rozhovor s výzvou pro prezidenta. Do mnohých brněnských redakcí jsem předal celý text absurdní žádosti o milost ze dne 15. listopadu, ke které mě svým dopisem "dožduchal" vedoucí Kanceláře prezidenta republiky. Je to absurdní - já jsem musel žádat o milost, protože u Krajského soudu v Ostravě je v taláru neodpovědný darebák, a na Obvodním oddělení Policie ČR, Okresním úřadu vyšetřování a Okresním státním zastupitelství v Ostravě je to v podstatě stejné. A ministr Ruml těm darebům přikyvuje! Odpoledne mne intenzivně shání přednosta Okresního úřadu ing. Vašíček. Pavel o mém problému v podstatě nic neví ale dělá kázání, že si nemohu dovolit vydírat prezidenta. Oponuji mu, že na základě nesmyslného zákona, který prezident podepsal, jsem zešedivěl. Po promítnutí videozáznamu pořadu NADORAZ Pavel Vašíček zvolal: " vždyť jsi Karle nic zlýho neudělal!"
      Intenzivně mě také hledají ing. Slezák, ing. Nepeřená a Zdeněk Piňous (ODS Vyškov). I oni jsou přesvědčeni, že všechno u nás funguje, že jen normální občan je chybujícím, že svůj případ bezdůvodně zveličuji. Potom se dovídám, že z Kanceláře prezidenta republiky telefonovala JUDr. Chalupová, že můj případ zcela jistě bude v můj prospěch uzavřen, jen to ještě nějaký den potrvá. Ve středu 15. 1. jsem byl ve studiu ČT Brno, kde se mnou natočili rozhovor pro Jihomoravský večerník. Na tiskovce Honzy Honnera jsem oznámil: včera do kanceláře ODS Vyškov telefonovala právnička z Kanceláře prezidenta republiky, že moje žádost o zastavení nesmyslného trestního stíhání bude kladně vyřízena, jen to ještě několik dní potrvá. Redaktor ČTI pan Pospíšil mě vybídl k vstřícnému kroku odložit termín svého zamýšleného protestu z 19. ledna na 1. únor, což jsem uznal za rozumné. Na této tiskovce Honza Honner seznamuje přítomné novináře s případy Milana Kočíka a podnikatele Michálka. Vzniká zde vůle k iniciativě o zrušení §156 odst. 3 tr. zákona o verbálním útoku na veřejného činitele.
      Doma čtu poštu. Asi desítka "fňukalů" mi píše dlouhosáhlé dopisy, na které nemám nervy. Také krátký sprostý anonym letí do koše. Schovávám si jen dopisy od JUDr. Pavla Breta z ÚDV a pana Milana Uhdeho, napsaném na papíru s cizí hlavičkou.
      Najednou pořijíždí auto a Zdenek Matyáš (TV PRIMA) mě vyzývá, abych si přečetl zprávu z teletextu. Je mi na zvracení - s čím nebylo možno slušným způsobem pohnout za dvanáct měsíců, to se pomocí masmédií v podstatě vyřešilo za 5 dní. Zprávu tiskového mluvčího pana Špačka jsem pochopil takto: pan prezident formou milosti zastavuje moje trestní stíhání protože jsem "cvok" a chci se upálit. Následně jsem před kamerou řekl: "děkuji kamarádům z Brna a z Prahy, kteří rozhýbali sdělovací prostředky správným směrem. Panu prezidentovi nemám zač děkovat - já nejsem blázen - bláznivé jsou zákony. Nejsem sám, kdo byl na základě špatných zákonů poškozen - znám tři podobné případy a v rámci republiky jich mohou být desítky, možná stovky". Odvysílána však byla jen ta prostřední věta. Po dlouhé době jsem spal jako dudek. Ve čtvrtek ráno jsem už byl "nad problémem" a začal rozumně uvažovat: vždyť pan Špaček ublížil víc panu prezidentovi, než mně. Každý "člověk rozumný" pochopí, že pan prezident nemohl udělení milosti odůvodnit tím, že "blbnu" a chci se upálit. Jestliže jsem blázen, tak patřím jinam a mou věcí se nebudou zabývat sdělovací prostředky a sám prezident!
      Obešel jsem brněnské redakce a poděkoval za pomoc. Český rozhlas se mnou natočil kratičký rozhovor, v němž jsem řekl: "jsem rád, že nemusím umřít a těším se, až uvidím třešně kvést a uslyšim bzukot včet. Panu prezidentovi přeji, aby se uzdravil a měl sílu zrušit zákony, které této zemi škodí."
      TV PRIMA s týdenním zpožděním odvyslílala můj případ v pořadu AKTA. V pátek 17. 1. dostávám z Ministerstva spravedlnosti dva listy. Na listu Čj.: Mil. 2528/96 - JAk-B mi vedoucí oddělení milosti JUDr. Dagmar Průchová oznamuje. že pan prezident nařídil zastavení mého trestního stíhání - a v příloze dostávám originál podepsaný panem prezidentem.
      V neděli 19. ledna na programu TV NOVA se v pořadu SEDM DNÍ střetla nová ministryně spravedlnosti JUDr. Vlasta Parkanová s nynějším předsedou Poslanecké sněmovny Ing. Milošem Zemanem. Když redaktor Vávra zavedl řeč na dluhy v rámci potrestání zločinů komunismu, Miloš Zeman nepřipomínal svůj nedávný výrok TRESTAT BOLŠEVIKY JE BOLŠEVISMUS NARUBY - ale vinu sváděl na neschopnost pracovníků Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu. Paní Parkanová ho opravila, že k vyrovnání se s minulostí chyběla politická vůle a konkrétně upozornila na JUDr. Rychetského ve Federální sněmovně.
      V Hovorech z Lán zazněla otázka : "Pane prezidente, ve středu jste udělil milost muži, který se chtěl upálit. Co k tomu můžete říci?" Odpověď: "Po prostudování dokumentů, bez ohledu, zda to onen muž myslil vážně nebo ne, pro absurdnost tohoto sporu nezbylo jiné východisko, než využít svého práva daného mi Ústavou a nařídit, aby jeho trestní stíhání bylo zastaveno."

      Barikáda, postavená JUDr. Brhelem a jeho spojenci je zbourána, odvolací řízení u Vrchního soudu v Olomouci může začít. Nic se nemění na mém výroku, že bolševici neuvidí ode mne ani haléř - jen přes moji mrtvolu! Pokud v této zemi je alespoň stín spravedlnosti, pak dostanu zpět poplatky za soud prvého i druhého stupně, dostanu uhrazeny promarněné dny, dostanu uhrazeny náklady na 4 cesty do Ostravy a snad také dostanu nějakou satisfakci za ty pomluvy a dvouleté otravování se s bolševiky.

      Trápí mě další otázky:
  • Vznikne zákon o kontrole práce a o odvolatelnosti soudců ?
  • Bude zrušen zákon o verbálním útoku na veřejného činitele?
  • Zanikne zákon o verbálním útoku na státní orgán?
  • Vyletí z Krajského soudu v Ostravě soudce Brhel? Jestliže vyletí - kam poletí? Dolů, nebo nahoru?
  • Kdo "pochválí" státního zástupce Mgr. Tomáše Poláška?
  • Kdo konečně klepne přes prsty policajty a ministra Rumla?


            DALŠÍ OHLASY

      Moje nejstarší sestra (nar. v r. 1929) mi napsala takovýto dopis:

      Kájo!
      Mohla jsem si stokrát říkat, že mě můžeš být ukradený, jenže moje tělo to nechtělo akceptovat. Po vyjití článku v Blesku, o čemž mě informovala Vlaďka, přes pořady NADORAZ a AKTA v televizi, jsi zodpovědný za moje zažívací potíže, které přetrvávají dosud. Uvedomuješ si vůbec o kolik let jsi svým bližním zkrátil následkem stresů život? Přes koleno nic nezlomíš a my se už takové spravedlnosti, o kterou Ty usiluješ, nedočkáme, o to musejí usilovat naši vnuci. Těm je třeba vštěpovat co je správné a seznamovat je s tím, co bylo, jak jsme to my prožívali, aby pochopili. Naše děcka vyrostla a vystudovala za komunismu a je jim putna, co se kolem nich děje, o čemž svědčí volební výsledky do senátu - Palach se upálil a co se změnilo? Celé generace nic. Dášu obdivuji, jak s Tebou může vydržet. Radím Ti, aby ses na politiku vysral a hleděl si zahrádky a svého zdraví, užil si vnoučat a pokud chceš spisovat, tak jen kroniku. Podruhé už amnestii nedostaneš!
      Tak se mějte fajn a v klidu a pohodě užívejte zbytek života.
Mira.


      V obálce předsedy senátu jsem dostal dopis trochu jiného obsahu:

      Vážený pane,
      dostala jsem 8.1. t.r. dopis od panan Jiřího Latioka z Přerova, který se týká Vaší záležitosti a obsahuje v příloze i kopii Vašich dopisů ze dne 4. a 5. ledna t.r.. Mohu Vás upřímně ujistit, že celkově sdílím Váš názor a nespokojenost pokud jde o vyřešení vztahu našeho státu k nositelům bolševické ideologie, která vedla k existenci nespravedlností, jež dosud nejsou vyřešeny. Pokud jde o Váš případ vnímám rozhodnutí soudu pokud jde o podstatu celé věci jako Vaše zadostiučinění, v meritu jste spor vyhrál. Vítám akt prezidenta republiky, který doufám obrousil nejostřejší hranu Vašeho postoje.
      Jako senátorka nemám kompetenci nijak zasahovat do pravomoci soudů, oceňuji však velmi Váš nebojácný postoj.
      Přeji Vám vše nejlepší a zdraví Vás
RNDr. Jitka Seitlová


      A tím prozatím končí causa s návodem pro nás pro všechny JAK NEUHOŘET.
KAREL HÖFER

* * * * *


Zpět na OBSAH 1/1997

Zpět na stránku NECENZUROVANÝCH NOVIN nebo HLAVNÍ STRÁNKU
inzerat
HTML design Connected by