Komentář k třetímu tajemství:

„Lakování na růžovo“?

V komentáři katolického kněze z Fatimského centra, P. Paula Kramera, charakterizuje Fatimské centrum vatikánskou interpretaci třetího tajemství z Fatimy jako „lakování na růžovo“.

„Vidění, popsané v textu, je scéna, ve které papeže zastřelí vojáci, a pak jdou biskupové, kněží a tak dále, zabiti stejným způsobem, jeden po druhém, poté kdy prošli zpola zničeným městem. To jasně nemá nic společného s tím, že Ali Agca nezastřelil papeže Jana Pavla II.,“ tvrdí P. Kramer.

„A navíc,“ uvádí P. Kramer, „vatikánské tvrzení v komentáři kardinála Ratzingera, že se tajemství vztahuje pouze na události dvacátého století, kulminující vražedným pokusem v roce 1981, vyvrací vlastní vatikánská oficiální publikace, která obsahuje text vidění sestry Lucie.“ Pater Kramer se odvolává na dopis sestry Lucie papeži z 12. května 1982, který byl zveřejněn v oficiální vatikánské publikaci o tajemství. Dopis, napsaný za rok bez jednoho dne po atentátu, prohlašuje o tajemství: „A jestliže jsme dosud neviděli úplné vyplnění konečné části tohoto proroctví, postupně k němu mílovými kroky směřujeme, neodmítneme-li cestu hříchu.“

Pater Kramer pokračuje: „Jestliže sestra Lucie papeži rok po atentátu na jeho život řekla, že se proroctví tajemství dosud nesplnilo a že k tomuto vyplnění mílovými kroky směřujeme kvůli hříchu ve světě, jak vůbec může Vatikán říkat, že vidění v tajemství popisuje vražedný pokus o rok předtím? Sestra Lucie neuvedla žádnou takovou souvislost ve svém dopise papeži, v němž se dokonce o vražedném pokusu ani nezmiňuje. Vatikánský výklad nemá žádnou oporu ani v textu vidění, ani v chápání tajemství sestrou Lucií, jak ho vyjádřila ve svém dopise papeži z roku 1982. Krátce řečeno, máme před sebou lakování třetího tajemství na růžovo.“

„Ve vatikánské interpretaci se vyskytuje ještě jedna vážná nejasnost,“ tvrdí P. Kramer. „Podle oficiální vatikánské publikace vzpomínky sestry Lucie, které obsahují slova Panny Marie v prvních dvou částech tajemství, končí klíčovou větou: ‚Ve Fatimě bude dogma víry stále uchováno atd.‘ Tato věta, připojená sem bez jakékoliv souvislosti s předchozími odstavci, vede každého k předpokladu, že myšlenka bude dokončena v textu třetí a konečné části tajemství - podle onoho ‚atd.‘ “

Pater Kramer se podivuje, že proti všem očekáváním text třetího tajemství žádná další slova Panny Marie Fatimské neobsahuje. „Je těžké uvěřit, že slova Panny Marie Fatimské končí nejasným ‚atd.‘. Kde je zbytek toho, co musela Panna Maria Fatimská říci?“ Pater Kramer dále poznamenává, že vatikánské poznámky v roce 1960 k rozhodnutí potlačit zveřejnění tajemství v onom roce se vztahují přesně k rozhodnutí nezveřejnit „slova Naší Paní“, obsažená v textu tajemství. „Ale text třetího tajemství, který byl zveřejněn, neobsahuje vůbec žádná slova Panny Marie. To vyvolává v myslích mnoha lidí vážné otázky.“

Pater Kramer dodává, že vatikánský komentář se nijak nezmiňuje o konverzi Ruska, která byla předpověděna v prvých dvou částech tajemství. „Panna Maria Fatimská označila konverzi Ruska za velký triumf jejího Neposkvrněného srdce a ohnisko fatimského poselství. Je ohromující, že komentář k triumfu Neposkvrněného srdce Mariina ve vatikánské publikaci o tajemství neobsahuje žádnou zmínku o konverzi Ruska. Tato záležitost byla zřejmě z fatimského poselství vyškrtnuta a Vatikán se o ní již nikdy znovu nezmínil. Mezitím v Rusku rapidně stoupl počet interrupcí, v jeho vládě dominují ateističtí exkomunisté a převlečení agenti KGB a ruská společnost se rozpadá.“

Pater Kramer dává do souvislosti zveřejnění tajemství a tiskovou konferenci, na níž vatikánský státní sekretář Angelo kardinál Sodano a Michail Gorbačov hovořili k zástupcům tisku o pamětech předchozího státního sekretáře, kardinála Casaroliho s názvem „Mučednictví trpělivosti: 1963 až 1989“. Casaroliho paměti obhajují východní politiku státního sekretáře, tedy mlčení a nekonfrontaci s komunistickými režimy, které utlačovaly věřící občany.

Pater Kramer pokračuje: „Zdá se, že vatikánský závěr zní, že tato východní politika přivodila ‚pád komunismu‘ a že tato zcela politická událost je triumfem Neposkvrněného srdce, který vede k nádhernému novému světu bratrství, představovanému lidmi, jako je Gorbačov. Ale Gorbačovova nadace podporuje omezení světové porodnosti antikoncepcí a interrupcemi. Je ostuda, že tento prointerrupční globalista, přívrženec jediné celosvětové vlády, byl ve Vatikánu čestným hostem den poté, kdy nám bylo řečeno o třetím tajemství. Je to velká urážka Nejsvětější Panny.“

Pater Kramer poznamenal, že při tiskové konferenci Gorbačova a Sodana nebyly dovoleny žádné otázky. „Kdo kdy slyšel o tiskové konferenci, na níž není tisku dovoleno klást žádné otázky? Vatikánské tiskové středisko evidentně nechtělo, aby někdo z posluchačů pokazil iluzi, že fatimské poselství bylo naplněno ‚pádem komunismu‘ a že lidé jako Gorbačov představují příslib nové budoucnosti lidstva.“

Pater Nicholas Gruner, hlava Fatimského centra, uvedl, že středisko vydá v krátké době úplnější prohlášení. „Kardinál Ratzinger řekl, že církev nikomu nevnucuje nějaký zvláštní výklad třetího tajemství, ale že spíše nabízí pouze komentář. To bylo velmi rozumné, protože výklad, se kterým Vatikán přišel, vyvolává daleko více otázek, než dává odpovědí.“

 

 

Podle materiálu CWR

Převzato z časopisu Mezinárodní Report

Adresa: Zámecká 175, 538 42 Ronov nad Doubravou

Bezplatná linka 0800 - 123450

 

Citace slov papeže Pia XII., která řekl pouze měsíc před svou smrtí:

„Trápím se poselstvími Nejsvětější Panny Lucii z Fatimy. Tato Mariina naléhavost, týkající se nebezpečí, která ohrožují církev, je Božím varováním před sebevraždou formou změny víry v liturgii. Přijde den, kdy civilizovaný svět popře svého Boha, kdy bude církev pochybovat tak, jako pochyboval Petr. Bude v pokušení věřit, že se člověk stal Bohem. V našich kostelech budou křesťané marně hledat červené světlo, kde je Bůh očekává. Budou naříkat před prázdným hrobem a tak jako Marie Magdalena se budou ptát ‚Kam jste ho položili?‘“

 

(Pope Pius XII. Inside the Vatican, Leden 1997, s. 7,

citace Mons. Roche, Pie XII. devant l’histoire, s. 52-53.)

Převzato z časopisu Mezinárodní Report

Adresa: Zámecká 175, 538 42 Ronov nad Doubravou

Bezplatná linka 0800 - 123450