Špionážní případ Hanssen
bonbónek oproti spojce Clinton-Čína

Sam Smith – únor 2001

(autor je editorem liberálního internetového zpravodajství „Progressive Review“)

……

Spojení s Čínou vyvrcholilo nástupem Clintonovy vlády. Hejno mladších amerických politiků nedbalo na patriotství, na slib věrnosti, ani na úctu či oddanost ke své zemi, natož pak k sobě samým. Clintonova politika vůči Číně byla pouhou realizací následujících hodnot: Co nám to vynese a jak brzy? Výraz národní bezpečnost pro ně zněl téměř nepřátelsky; mimoto je hřálo nové paradigma globalizace. (NECENZUROVANÉ NOVINY, jako jediné české periodikum, věnovalo tomuto děsivému vývoji neustálou pozornost. Viz. zásadní analytický materiál v NN 02/2000: „TŘI INTERNACIONÁLY PROTI NAŠIM SVOBODÁM“, NN 15/2000: „BILL CLINTON A KOMUNISMUS“, strana 13 – 15, NN 22/2000: „KOMUNISTICKÉ ROZVĚDKY A JEJICH BILL CLINTON“, strana 12 – 17, NN 23/2000: „KOMUNISTICKÉ ROZVĚDKY A JEJICH AL GORE“, strana 16 a NN 24/2000: „AMERIČTÍ PRESIDENTI A JEJICH KOMUNISTICKÉ ROZVĚDKY“, strana 12 – 13). Následuje výčet pouze několika událostí, které se během té doby staly.

- Nově jmenovaný ministr obchodu Ron Brown svůj post považoval jenom jako další místo k obchodním transakcím. Choval se přímo nezkrotně. Při jedné příležitosti schválil prodej nových amerických motorů Číně pro jejich řízené střely. Motory byly vyrobeny pro vojenské účely, avšak Brown je překlasifikoval na civilní.

- Brown se také nerozpakoval provozovat malé kupčení bokem. Saudská Arábie chtěla některá americká letadla; Brown jim řekl: Chcete letadla a tedy chcete také telekomunikační kontrakt s ATT. Cena letadel a hardwaru: 6 miliard US dolarů. Cena telekomunikační smlouvy: 4 miliardy. Vyšlo najevo, že součástí transakce byla smlouva ATT s firmou jménem First International. Majitel firmy: Ron Brown.

- Bývalý dopisovatel listu London Sunday Times, James Adams, napsal knihu, ve které POPISUJE ČÍNSKÉ ÚSPĚCHY U CLINTONOVÝCH LIDÍ JAKO „ŠPIONÁŽNÍ PŘEVRAT EPICKÝCH ROZMĚRŮ.“

- Podle listu New York Times Clinton nechal bez státního dohledu uskutečnit obchody s Čínou za 2 miliardy dolarů. K těmto obchodům mimo jiné patří i 77 super-počítačů – schopných 13 miliard výpočtů za vteřinu – které mohou kódovat i dekódovat nejtajnější data a navrhovat nukleární zbraně. Byly Číňany pořízeny, aniž by stát mrkl okem. Některé budou samozřejmě používány čínskou armádou.

- Při převodu Panamského průplavu skončily čtyři z panamských přístavů v rukách společnosti, kterou částečně vlastní společnost Hutchinson-Whampoa Ltd., jejíž majitelem je Li Ka-Shing, miliardář, který má tak těsné vztahy s čínskou vládní KOMUNISTICKOU mocí, že mu bylo nabídnuto guvernérství v Hong Kongu.

Dalším majitelem strategických panamských přístavů je společnost China Resources Enterprise, kterou senátor Fred Thompson nazval „NAJATÝM ŠPIONEM.“ Tato čínská společnost je také partnerem saudskoarabské společnosti Lippo Group, patřící RIJÁDSKÉ RODINĚ, KTERÁ HRÁLA ÚSTŘEDNÍ, POKUD NE TAJEMNOU ROLI PŘI VZESTUPU BILLA CLINTONA. Společnost Hutchinson-Whampoa Ltd. také získala právo doprovázet všechny lodě Panamským průplavem, včetně amerických námořních VOJENSKÝCH lodí.

- President Clinton také vydal státní povolení k vývozu čtyř komerčních satelitů do Číny, přestože existují důkazy o tom, že Čína vyváží nukleární technologii i technologii řízených střel kromě jiných zemí i do Pákistánu a Iránu. Výrobcem přísně utajovaného kódovacího zařízení v satelitech je firma Loral. Clinton dal povolení k prodeji dalšího z těchto satelitů Číně. Tento směřoval na palubu čínské rakety.

- List New York Times v roce 1998 uvedl, že Bezpečnostní úřad pro obrannou technologii sdělil, že díky neautorizovanému vydání citlivé technologie Loralem Číně došlo nejméně ke třem „rozsáhlým“ narušení americké národní bezpečnosti, ke třem narušení středního rozsahu a ke 12 menším přestupkům.

- V průběhu těchto obchodních transakcí věnoval ředitel Loralu, Bernard Schwartz, nejméně 1,5 milionu dolarů demokratické straně, čímž se stal daleko největším sponzorem této strany v daném období.

- Softwarový věstník oznámil, že některé vysílačky a mobilní telefony, které čínská policie používá ve své kampani proti disidentům, jsou zrovna ty, které Motorola prodala Číně poté, co PRESIDENT CLINTON NEBRAL V ÚVAHU PŘIPOMÍNKY VLASTNÍHO MINISTERSTVA ZAHRANIČÍ OHLEDNĚ DODRŽOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV V KOMUNISTICKÉ ČÍNĚ.

- Z konečného hodnocení vyplývá, že BĚHEM POSLEDNÍCH DVOU DESETILETÍ KOMUNISTICKÁ ČÍNA ZÍSKALA VÍC VOJENSKÝCH TAJEMSTVÍ, NEŽ VŠICHNI NEPŘÁTELŠTÍ ŠPIONI ZA CELOU DOBU AMERICKÉ HISTORIE. Mají základní informace o veškerých nukleárních zbrojních systémech, mají nejvyvinutější super-počítače, získali unikátně důležité informace o satelitních systémech. Některé z těchto poznatků využili pro sebe, některé přemodelovali a prodali jiným zemím jako je třeba Irák, který je použil proti našim vlastním bojovým letadlům.

- Přestože tento problém nastal jak za vlády republikánů, tak demokratů, za éry Clintona se úplně vymkl z ruky. Některé informace byly ukradeny, některé byly Číně předány klasickou formou špionáže, avšak neuvěřitelné množství bylo získáno jednak jako přímý následek politických a ekonomických rozhodnutí Clintonovy vlády, nebo jako důsledek toho, co se v nejlepším případě nechá nazvat DOBŘE PROMYŠLENOU lhostejností.

- U všech třech hlavních aktérů v čínském skandálu – John Huang, Charlie Trie a Johnny Chung – ministerstvo spravedlnosti schválilo soudní stíhání.

- Carol Cameronová z Fox News uvedla, že smyšlené báchorky, které Číňané vypovídali ohledně ilegálních financí na kampaň Clintona, vycházely či byly schváleny čínským presidentem Jiangem Ce-minem. Nahrávky odposlouchávacích operací FBI, které Fox News získaly, naznačují také možnost, že CLINTON VĚDĚL JAK O ILEGÁLNÍCH SPONZORECH, TAK I O TOM, CO MÁ BÝT ŘEČENO V PŘÍPADĚ ODHALENÍ.

Johnny Chung vypověděl před Kongresem, že poslouchal příkazy od Číňanů, aby udržel vše v tichosti. Jeho příkazy přicházely od podezřelého čínského špiona jménem Robert Luu, který pracoval v Los Angeles pro advokátní firmu. Z telefonního rozhovoru, který FBI nahrála, bylo Chungovi Luuem sděleno, aby řekl, že peníze na kampaň přišly od takzvaných princátek – dospělých synů čínských vůdců, kteří studují a často žijí rozhazovačným způsobem na Západě.

 

Rozhovor obsahoval následující slova:

LUU: „Sveď to na princátka.“

CHUNG: „Takže svést to na princátka. NEZAPLÉTAT DO TOHO ČÍNSKOU VLÁDU.“

LUU: „Ano. PŘEDSEDA JIANG SOUHLASÍ, ABY SE TO TAKHLE UDĚLALO; A PRESIDENT TADY TAKÉ SOUHLASÍ.“

- Časopis Newsweek uvedl, že ZÁSTUPCI ZPRAVODAJSKÉ SLUŽBY SE NETAJÍ TÍM, ŽE ČÍNSKÝ „PRŮNIK JE TOTÁLNÍ. DOSTALI SE PĚKNĚ HLUBOKO DO AMERICKÝCH LABORATOŘÍ, KDE SE PRACUJE NA PROGRAMECH NUKLEÁRNÍCH ZBRANÍ.“

- V článku AP, který většina hlavních médií ignorovala, obvinil bývalý ředitel CIA R. James Woolsey Clintonovu vládu z konejšivé politiky vůči Číně, a přirovnal ji ke způsobu, kterým Británie a Francie jednala s nacistickým Německem o Československu před Druhou světovou válkou.

- V loňském roce uvedl Wall Street Journal: Významní obchodní zástupci vyslovují federálním zákonodárcům přímé varování: Hlasujte proti obchodování s Čínou, a my to budeme mít na paměti při vyplňování šeků na volební kampaň. Phil Condit, předseda společnosti Boeing, a Robert N. Burt, předseda a výkonný ředitel korporace FMC, prohlásili, že nadcházející hlasování o vstupu Číny do Světové obchodní organizace budou u každého zákonodárce měřítkem toho, jak přátelský je jeho vztah k podnikání.

- Při práci s prozatímním odtajňováním přísně tajných záležitostí (avšak bez požehnání FBI) si úředník ministerstva obchodu John Huang vyžádal několik přísně tajných spisů o Číně těsně předtím, než se sešel s čínským ambasadorem. John Huang a Rijádové se potom sešli s presidentem Clintonem. Nedlouho poté šel Huang pracovat jako vyhledavač sponzorů pro Clintonovu volební kampaň, avšak i nadále zůstal na výplatní listině ministerstva obchodu s platem 10.000 dolarů měsíčně. Huang posháněl na kampaň 5 milionů dolarů. Asi třetina z toho byla vrácena s odůvodněním, že pochází z nelegálních zdrojů. Patřilo sem i 250.000 dolarů od pěti čínských „obchodníků“, kteří se chtěli při společenském večírku Demokratické strany krátce setkat s Clintonem.

- Podle celních záznamů přivážel do Spojených států obchodník z Macaa, Ng Lap Seng, úzce spjatý se dvěma čínskými společnostmi, velké částky peněz. Při jedné příležitosti přijel se 175.000 dolary, a po dvou dnech se v Bílém Domě setkal s Charliem Triem a Markem Middletonem. Téhož večera seděl Ng na společenském večírku demokratické strany u Clintonova stolu.

 

Výše zmíněné je pouhou ukázkou – nikoliv ZRADY, ale politiky, která se praktikovala. Nyní se podívejme na uvězněného agenta Hanssena. Doposud nejsou žádné důkazy o tom, že Rusům pomohl sestrojit řízenou střelu, že pomáhal při utlačování disidentů nebo že by podplácel americké politiky. Namísto toho, podle vlastního vyjádření FBI, „jeho místopřísežné prohlášení říká, že Hanssen kompromitoval četné lidské zdroje americké zpravodajské komunity, tucty tajných vládních dokumentů včetně dokumentů s označením „Přísně tajné“ a „Kód“, a technické operace zvláštní důležitosti a hodnoty. Je v něm také uvedeno, že Hanssen kompromitoval kontrarozvědné techniky, zdroje, metody a operace FBI a vyzradil KGB utajované vyšetřování Felixe Bloka – pracovníka zahraniční služby, který byl vyšetřován pro špionáž.“

 

Jinými slovy, Hanssenovým zločinem není zrada Ameriky, ale zrada (všimněte si velkých písmen) Americké Zpravodajské Komunity, jejích osob, manuálů a triků. Otevřete Roberta Hanssena a dostanete – stejně jako u známé ruské panenky – pouze dalšího špiona, který pilně podvádí špiona jiného, a TI VŠICHNI UDRŽUJÍ TAJNOSTI ANI NE TAK PŘED NĚJAKOU CIZÍ ZEMÍ, JAKO PŘED OBČANY TÉ VLASTNÍ.

 

Je to všechno zvláštní, krvesmilné, smysl není dost dobře znám. (Ale je, stačí si promyslet centralisticko-globalistické představy těchto kruhů, presentované v NN 02/2000: „KDO CHCE VLÁDNOUT SVĚTU: TŘI INTERNACIONÁLY PROTI NAŠIM SVOBODÁM“, - dopl. NN). Podle způsobů moderní doby VŠECHNO SE DÁ PŘEKROUTIT, je to poměrně snadné. Stejně jako američtí POLITICI PŘEDEFINOVALI ÚPLATKÁŘSTVÍ TAK, ŽE TEN, KDO V RÁMCI SVÉHO ÚŘADU OFICIÁLNĚ PŘÍJMÁ ÚPLATKY MŮŽE TRESTU UNIKNOUT, AVŠAK ZA STEJNÝ ČIN JE OBYČEJNÝ OBČAN PŘÍSNĚ POTRESTÁN, stejně TAK SE NYNÍ ŠIROCE RŮZNÍ PRAVIDLA PRO DEFINICI VĚRNOSTI VLASTI. NEJSOU ZALOŽENA NA POVAZE ČINU, ALE NA POSTAVENÍ JEDINCE VE SPOLEČNOSTI. Hanssen půjde zřejmě do vězení a dokonce může být i popraven. O něco málo přijatelnější zahraniční MAFIÁNSKÉ zápletky Marca Riche se použijí na ospravedlnění presidentské milosti.

NAPSANÉ TO NENAJDETE NIKDE. Kromě základního pravidla, které v roce 1613 zvěčnil John Harington: „ZRADA SE NIKDY NEVYPLÁCÍ: PROČ JE TOMU TAK? PROTOŽE KDYŽ SE VYPLÁCÍ, NIKDO SE JI ZRADOU NEODVÁŽÍ NAZVAT.“

P. S. Kromě Necenzurovaných novin, kterým to, pokud mají alespoň na zaplacení tiskárny, už jedenáctý rok nedělá žádné problémy…

 

Přeložila Hana Catalanová

e-mail:

hana.catalanova@worldonline.cz