Ohlas na článek

Armáda – parazitní organizace 1.řádu

 

Ve výčtu institucí a ústavů souvisejících s armádou nelze opomenout Vojenské lesy a statky Hořovice, Velichov, Mimoň, Sušice, Horní Planá, Plumlov, Lipník, Malacky atd., spolu se satelitním parazitem – Ústav pro hospodářskou VLS Olomouc.

Jestliže v minulosti (i současnosti) poskytoval les ochranu lupičům, banditům, partyzánům, armádě SSSR, tak dnes pro změnu poskytuje úkryt bývalým funkcionářům KSČ, ÚRO, pracovníkům a spolupracovníkům StB, milicionářům a jiným zkompromitovaným zločincům. (V každém podniku VLS je toto nepsaným zákonem a veřejným tajemstvím).

Pro nezasvěcené se bude zdát, že Vojenské lesy jsou bezvýznamnou a neškodnou složkou. Zdání ovšem klame pro jejich rafinovaný úkryt a nepřístupnost. Tuto organizaci si totiž vytvořili záměrně sami komunisté pro své utajené lovecké radovánky, často spojované s „římským hodováním“ pro jeden prostý důvod: Zákaz vstupu pro veřejnost. Za tímto zákazem platí dodnes džungle, kde vládnou zkušené staré struktury, které ochotně přijímají své bývalé bratry ochránce – funkcionáře KSČ a poctívají je dobře honorovanými funkcemi, jako je např. vedoucí lesní správy atd. Normální smrtelník, který si dělal šanci na postup přes půl života, pak jednoduše utře nos. Rudí beránci se tak přebarvují na zeleno a ještě s kvalifikací!

Přestože na nátlak veřejnosti byly některé vojenské prostory zrušeny (Sušice, Mimoň), po této kosmetické úpravě však nadále jejich pohrobci odborně hospodaří „vojensky“ a tvrdě se brání přičlenění ke Státním lesům. Mohlo by to zpřetrhat propletenost a vazby starého „kamarádšoftu“. Za tím účelem si vydržují byrokratický aparát ÚHÚ VLS Olomouc, který věrně slouží jejich krycím požadavkům. Je to sice proti Lesoprojektu podstatně dražší a zkostnatělý (výroba map jim trvá až 5 let), leč s údajně tajnými úkoly, aby tu byl důvod pro jejich existenci (hlavně příplatky). Je to však aparát čistě stranický a kovaný. Za odstřel jelena, zvěřinu, obilí, ryby a jiné naturálie jsou ochotni zavřít oči a nakreslit les, kde chybí, předepsat výši těžby podle potřeb chlebodárců z VLS či jiné požadavky. V samotném ústavě jsou tyto pozornosti přidělovány podle stupně stranické hierarchie a kovanosti. Jejich zásluhou byly např. škody způsobené sovětskými vojsky podhodnoceny minimálně o 100 %. Soudruzi jsou přece internacionální. Není náhodou, že v době nezaměstnanosti si mohou zaměstnávat vysoký počet důchodců, bývalých spolupracovníků a spolehlivých soudruhů. Dosud je pověřován pro funkci ředitele VLS vždy voják z povolání v hodnosti minimálně majora. Všichni jemu podřízení vedoucí jsou náležitě prověřeni a prokádrováni a do dnešní doby vykonávají funkce na základě dekretů schválených KSČ. Ojedinělé změny byly jen v přesunu identických míst (např. mjr.ing. Novotný,Csc. Jako ředitel z ÚHÚ Olomouc na VLS Velichov). Taková lustrace je pro VLS naprosto neznámý pojem. Proč tito majoři a soudruzi řídí provoz ve zrušených vojenských prostorech? Že by očekávali návrat starých zlatých časů? Kvůli těmto bolševikům odchází řada mladých, nezkompromitovaných a schopných občanských pracovníků, neboť nezapadají do vazeb starých struktur a politruků, kteří si zde systematicky vybudovali nepřístupnou mafii. Vytvořili velmi složitý několikastupňový aparát, kde je i dosud zavedeno hodnostní označení u civilistů (Státní lesy např. tento totalitní výplod dávno zrušily). Na 1 THP připadá 180 ha lesa a 3 dělníci, což ve světě nemá obdoby (snad jen Albánie). Stav, v jakém se dnes nacházejí Vojenské lesy, lze označit jako „skansen reálného socialismu“. Jejich drzost dosáhla vrcholu v podobě tvrzení, že zákaz vstupu ochránil les před poškozením. Je velice snadné se přesvědčit, co napáchala Sovětská armáda (Milovice, Mimoň), žel, zapomněli na nezákonně odlesněné plochy, které uniknou pozornosti zvláště v okraji a kde les již není, nelze ani vidět škody na stromech. Rovněž vysoké stavy zvěře (krmené ovšem) zanechaly svoje dílo. Drastické poškození porostů zejména u VLD Hořovice, kde nás nastupující generace bude za toto dědictví proklínat i v hrobě.

Škody kolem střelnic jsou běžný jev, nelze nic namítat. Jedná se jen o menší plochy a převážně koncentraci. Nelze však omluvit další území. Pro svoje „potřeby“ si zabrali plochy 20 až 30 x větší, než je ohrožení vojenskou činností a škody jsou i tam. Je na čase, aby se tyto „účelové podniky“ či instituce zrušily, evidentně silně zredukovaly a přešly pod dohled civilní správy. Není možné připustit další devastaci nekvalifikovanými normalizátory, kteří v klidu a vesele „hospodaří“ dál v nezměněné podobě přezaměstnanosti a starých „osvědčených metod“. Nesouhlasit může jen zatvrzelý komunista.

 

Jan Rissel