--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Šavel M. A. č.: 1167
Název: Prečo humanizmus nie!
Zdroj: NN Ročník........: 0002/017 Str.: 004
Vyšlo: 01.01.1992 Datum události: . . Rok: 1992
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Humanizmus, ako filozofický smer, vznikol jednoznačne pôsobením judaistickej ideológie. Judaistickí ideológovia potrebovali vymyslieť a do povedomia ľudstva dostať určité teórie, ktoré by boli schopné konkurovať jednému zo základných atribútov kresťanskej viery - láske k blížnemu, všeľudskej láske a milosrdenstvu. Ak chce niekto vytvoriť istú konkurencieschopnú propagandu proti propagande prosperujúcej idey, musí bezpodmienečne "vyhmatat" to najpriťažlivejšie z nej a k tomu pridať svoje zámery, vhodne a nenápadne zakomponované. Prípadne to, čo mu nevyhovuje, to zo základnej idey vypustí, opäť veľmi nenápadne a ľstivo. Potrebnými vlastnosťami k tomu, aby sa projekt konkurenčnej idey a jej propagandy podaril, teda ľstivosťou, špekulatívnym myslením, fanatizmom, závistlivosťou a nenávisťou voči kresťanstvu judaisti disponujú. Preto nebolo až takým problémom vymyslieť a natlačiť do hláv ľudí teóriu humanizmu, teda ľudskosti.

Ale skúsme si rozobrať jednotlivé atribúty jednej i druhej idey. Kresťanská láska k blížnemu celkom bezpodmienečne zahŕňa princip lásky ku všetkým ľuďom bez rozdielu. Teda bez rozdielu vierovyznania, národnosti, rasy atď. Kresťanská láska má však svoje ohraničenie: ten, kto by chcel svoje práva presadzovať na úkor práv iných, teda svojich blížnych, je z pôsobenia tejto lásky vylúčený svojimi činmi proti tejto myšlienke univerzálnej lásky. Vidíme teda princíp nadväznosti na spravodlivosť. Láska k blížnemu rešpektuje teda právo osoby, človeka na spravodlivosť a tá je vlastne ochranou každého človeka proti neprávostiam, ktorých by sa chcela iná osoba, iný človek na ňom dopustiť. Naproti tomu humanizmus presadzuje ľudskosť, ktorá už sama osebe je nedokonalou napodobeninou, pretože pripúšťa, aby človek konal nie v mene priblíženia sa Božskej dokonalosti v láske k ľudom, teda bytostiam krajne nedokonalým. V duchu tejto doktríny je potom možné aj zhodiť atómové bomby v Japonsku, vraždiť a znásilňovať ženy vo Vietname, zabíjať, páliť a ničiť v Paname a na Grenade (doslova pre malichernosti), v mene týchto zásad humanizmu možno zabíjať v Egypte, Sýrii, Libanone, vraždiť novorodencov, páliť nemocnice. Humanizmus súhlasí, aby tisíce lietadiel medzinárodnej soldatesky na rozkaz judaistického amerického generála pokrývali Irak vražedným bombovým kobercom. Nie, vážení, nechcem humanizmus, ja si vystačím s Desatorom a, možno veľmi jednoduchým, ale pre nás Slovákov typickým, princípom kresťanskej lásky a milosrdenstva, ono totiž zaŕňa v sebe všetko to, čo človek, aby sa mohol čo najviac priblížiť k svojmu Majstrovi, potrebuje vo svojom živote, vo svojich činoch, rešpektovať a podľa čoho sa v myšlienkach, citoch i činoch riadiť.

A humanistom, aj keby neboli členmi pofidérneho a zavádzajúceho hnutia "HUMAN", ktoré má za cieľ (príznačné, však) zotročiť slovenský ľud, doporučujem, aby si opäť prečítali úvodník v čísle 20. Aj to sú dôsledky humanistického pôsobenia humanistickej výchovy mládeže a vôbec ľudí. Boh nás ochraňuj pred "humanistami". Majú príliš čierne duše a od krvi a ideológie červené ruky.

M. A. Šavel