--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Kedy budú potrestaní?
Zdroj: NN Ročník........: 0003/017 Str.: 024
Vyšlo: 01.01.1993 Datum události: 01.01.1993 Rok: 1993
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Súčasná slovenská realita jasne dokumentuje, že z ponovembrových sľubov z roku 1989, ktorými sa oháňali a budovali si politickú kariéru novodobí podvodníci, už vlastne nič neplatí. Predstavitelia tej strany, v mene ktorej sa páchalo to, čomu sa v demokratickom svete hovorí ako zločin na vlastnom národe, neochvejne opäť držia všetky politické, zákonodárné a hospodárské pozície.

Ani by som sa nečudoval, keby za také dva roky začali na Slovensku trestne stíhať tých, ktorí verejne poukážu na zločiny komunizmu. Tzv. zákon na ochranu republiky, ktorého duchovnými zakladateľmi sú V. Mečiar a D. Slobodník, v spolupráci s retardovanou justíciou, bude asi čo najskôr potrebovať vyrobiť nové obete.

Jedna z tém, o ktorej sa za minulého režimu mohlo hovoriť len pošepky, bola otázka stravovania vtedajšej komunistickej garnitúry. To, že mali svoje zvláštné obchody, bolo asi tým, že boli predvojom robotníckej triedy, ako o tom vždy s obľubou rozprávali. Pokiaľ sa našiel nejaký jedinec, ktorý si dovolil vyjadriť s týmto nespokojnosť, všemocná ŠtB už mala potrebné paragrafy vždy pripravené. Po novembri 1989 sa síce niečo napísalo, občas sa podalo aj trestné oznámenie, ale bolo to len hádzaním hrachu na stenu. Prefarbená bolševická justícia vždy tvrdila, že KSČ ako celok stíhať nie je možné, ale len jednotlivcov, pokiaľ budú predložené dôkazy.

13. decembra 1990 vyšiel v denníku VEREJNOSŤ zaujímavý článok s hlavným nadpisom: OTRÁVENÉ KRAVY AJ NA SLOVENSKU a s podnadpisom: Škody za ťažké milióny - a čo zdravie? Stojí za to odcitovať niekoľko viet z tohto článku, aby sme si urobili jasný obraz.

...." Podľa najnovších odhadov nie je vylúčené, že v Česko-Slovensku je celkove až 130 tisíc kusov hovädzieho dobytka kontaminovaných nadlimitnou koncentráciou polychlórovaných bifenilov (PCB). Tieto sa u nás používali takmer o desať rokov dlhšie na nátery kravínov, silážnych jám a podobných priestorov, ako vo vyspelých krajinách. Otrava sa dostávala k zvieratám prostredníctvom prijímanej potravy, prípadne obtieraním sa o steny a podobne. Polychlórované bifenyly už pred deviatimi rokmi zistili Američania v našej exportovanej šunke. V druhej polovici 80. rokov bola nadlimitná koncentrácia PCB zistená v mlieku a hovädzom mäse takmer v tretine českých okresov. Z polooficiálnych zdrojov sme sa dozvedeli, že v rokoch 1988-1989 sa tak stalo v okrese Veľký Krtíš. A že závadné mlieko potom miešali so zdravým preto, aby ho nemuseli vylievať-teda používalo sa na konzumáciu. Na Slovensku zistili nadmernú koncentráciu polychlórovaných bifenylov u 30 tisíc kusov hovädzieho dobytka. Slovenská vláda prijala predbežne len informáciu o možnom riešení dôsledkov v okrese Veľký Krtíš, kde sa škody len za posledné dva roky odhadujú na 170 miliónov korún. Kto je vinníkom?"....

Touto burcujúcou otázkou bol ukončený dotyčný článok. Pokiaľ mi je známe, v čele vlády, ktorá asi nemala záujem toto riešiť, bol sám veľkohubý baťko Mečiar.

Začiatkom augusta 1991 podala Strana zelených na Morave GP ČSFR podnet k začatiu trestného stíhania na neznámych páchateľov, ktorí vystavili československých občanov neúmernému zdravotnému riziku. V tomto oznámení sa mimo iného píše, citujem:..." V 80. rokoch bola preukázateľne zistená škodlivosť polychlórovaných bifenylov, ktoré boli okrem iného súčasťou ochranných náterov používaných prevažne v poľnohospodárstve a v potravinárskom priemysle. Hoci zodpovedné orgány, menovite hygienická služba, boli vybavené dostatočnými právomocami, ich používanie nezakázali".... Strana zelených vyslovila názor, že hygienická služba uvádzala úmyseľne spotrebiteľa do omylu, čo sa prejavuje na zdravotnom stave obyvateľstva.

GP ČSFR odstúpila tento podnet republikovým prokuratúram, s tým, že celý prípad bude sledovať. Z GP SR v Bratislave potvrdil príjem oznámenia JUDr. Paluda, podľa mojho názoru a skúseností špecialista na krivenie zákona. Podnet taktiež prešetrovala Okresná prokuratúra v Olomouci. Škoda, že v tom čase som sa nepoznal s pisateľmi tohoto podnetu. Dôkazy, ktoré by som im bol predložil, by boli asi už v tom čase s kostnatelými prokuratúrami trochu zamávali. Na OV KSS v Považskej Bystrici sa dňa 21.4.1989 uskutočnilo zasadnutie k životnému prostrediu. Za ÚV KSS tu bol vedúci ekonomického oddelenia súdruh NETÍK, KNV z Banskej Bystrice zastupoval jeho prvý podpredseda súdruh BERČÍK, ináč priateľ baťka Mečiara z mládežníckych čias, ktorý keď sa stal ministrom vnútra SR, nezabudol si súdruha Berčíka urobiť svojím namestníkom. A keď po čase musel funkciu námestníka ministra opustiť, baťko Mečiar mal od plaču tak červené oči, ako keby si ich bol pretrel litrom čerstvej cibuľovej šťávy.

A na tomto zasadnutí, keď súdruh Netík hovoril o životnom prostredí, nezabudol sa priznať, citujem:"...V mlieku je toľko ťažkých kovov, že asi by sme mlieko nepili"... To znamená, že keby sme my radoví občania o tom vedeli. Ďalej nezabudol podotknúť, že dĺžka veku je u nás o sedem rokov kratšia a že nelegálne štruktúry využívajú naše problémy v životnom prostredí. Toto všetko pekne zapísal súdruh Ladislav Beznák, v tom čase tajomník OV KSS pre priemysel v Považskej Bystrici. A keďže som majiteľ jeho hrubého zápisníka, prikladám nielen autentický doklad, ale upozorňujem chtivých čitateľov na ďalšie zaujímavé materiály, ktoré v príhodnej dobe budem z tohto zápisníka predkladať.

Zároveň kópie tohto článku posielam na posúdenie popredným slovenským gaunerom s komunistickou minulosťou, ktorí zastávajú v súčasnosti vysoké funkie, hrajú sa na tzv. demokratov a tvrdia, že osud vlastného národa im nie je ľahostajný. Preto im dávam aj možnosť, aby to dokázali.

Vladimír Pavlík