--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Opráši Mečiar február 1948 ?
Zdroj: NN Ročník........: 0004/004 Str.: 018
Vyšlo: 01.01.1994 Datum události: 01.01.1994 Rok: 1994
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Začínam mať dôvodné podozrenie, že na Slovensku sa schyľuje k niečomu, čo môže mať negatívne následky na ďalších 20 rokov. Pripomína mi to niečo medzi februárom 1948 a husákovskou normalizáciou v roku 1969.

Nebezpečie vidím v tom, že hlavný protagonista Vladimír Mečiar má nielen množstvo povahových rysov Gottwalda a Husáka, ale aj to, že v poslednom čase sa začínajú u neho prejavovať prvky FAŠIZUJÚCEHO ŠIALENCA. (viď NN č. 31/1993) Najhoršie ovšem na tom je, že v hľadaní nepriateľa došiel až do takého štádia, že v súlade so stratou zdravého rozumu a myslenia začína dokonca obviňovať aj prezidenta SR Michala Kováča. Obvinenia sú tak závažné a nepodložené, že možno by už bolo načase, aby orgány činné v trestnom konaní spolu s kolégiom nezávislých psychiatrov vytvorili spoločný tým, ktorý by sa s plnou vážnosťou začal zaoberať osobou Vladimíra Mečiara.

Všetko vlastne začalo tým, že v novoročnom prejave sa Michal Kováč prihovoril za to, aby na Slovensku vládla širšia koalícia. Vládnuce hnutie a jeho vodca to museli považovať za prípravu vnútrostraníckeho puču a keďže viacerí z nich musia asi trpieť paranoidnými psychózami, začali sa podľa toho aj správať.

Ako prví zatrúbili do útoku na okresnom sneme HZDS v Topolčanoch začiatkom januára 1994. Tí boli ešte kapánek slušní voči prezidentovi SR. Ale v ďalších dňoch sa útoky začali stupňovať.

V piatok, 14. 1. 1994 v Slovenskom rozhlase Vladimír Mečiar povedal, citujem: "Nebýva zvykom pred takým dôležitým rokovaním, ako je rokovanie Aliancie o vstupe do NATO, aby prezident spochybnil vládu vlastnej krajiny. To má veľmi závažný signál navonok, vracia sa to naspäť. Takisto v praktickej politike nemôžu byť dve línie, jedna hradná, jedna vládna, pretože vláda je len jedna a tá TVORÍ POLITIKU."

Takto reagoval na kritické ohlasy okresných a mestských snemov HZDS na časť novoročného prejavu prezidenta. Vrcholom jeho politickej stupidity bolo keď povedal, citujem: ..."že na rôznych úrovniach už niekoľko mesiacov prebiehajú rozhovory pána prezidenta, kde sa snažil priamo z vnútra hnutia získať ľudí na svoju podporu tak, aby sa POSTAVILI PRIAMO PROTI VLASTNÉMU PREDSEDOVI HNUTIA, PROTI VLASTNEJ VLÁDE"...

Je len večná škoda, že Vladimír Mečiar tu zabudol doplniť: "PODĽA SEBA, SÚDIM TEBA".

Lavína ovšem už bola spustená. V duchu metód Gottwalda a Husáka sa niesli aj okresné a mestské snemy HZDS v dňoch 15 a 16 januára 1994. Jednoznačný nesúhlas s myšlienkou vytvorenia vlády širokej koalície, ktorú vyslovil prezident SR Michal Kováč v novoročnom prejave, vyjadrili účastníci snemov v Poprade, vo Zvolene, Banskej Bystrici, v Liptovskom Mikuláši, vo Svidníku, vo Vranove nad Topľou, v Spišskej Novej Vsi a Martine. Všade vyslovili JEDNOZNAČNÚ PODPORU VLÁDE A VLADIMÍROVI MEČIAROVI.

A ja, ako nezávislý publicista s trpkosťou konštatujem, že Gottwald a Husák môžu spokojne odpočívať. Možno, že dočasne(?) súčasný slovenský vodca ich aj predstihne, ak dostane k tomu príležitosť.

Veď spoločné povahové vlastnosti s našim prvým robotníckym prezidentom po roku 1948 nás môžu ešte nemilo prekvapiť cez osobu samotného Mečiara. Jeho hulvátstvo a krikľúnstvo, kladný vzťah k ŠtB, spochybňovanie legálne zvolenej vlády a parlamentu v roku 1992, keď bol v opozícii ako predseda HZDS, navádzanie ľudových más na neposlušnosť, ich povyšovanie nad dotyčnú vládu a parlament na základe nepodložených výrokov už vtedy signalizovalo, že na politickej scéne asi funguje DUŠEVNE CHORÝ ŠIALENEC. Veď ako ináč možno hodnotiť jeho výrok, keď 12. 2. 1992 vo funkcii predsedu HZDS, takto charakterizoval politickú situáciu na Slovansku, citujem: "My, odnárodnený ľud Slovenskej republiky, úplne závislej, poloautonómnej a nesuverénnej, súc zastúpení poslancami Maďarskej občianskej strany, Demokratickej strany, ODÚ-VPN a časti KDH, ktorých voliť nebudeme, súc obetovaní vládou národnej obete a dlhodobo zavádzaní Jánom a Ivanom Čarnogurskými a Františkom Mikloškom, sme znovu podvedení."

Čiže, podľa Vladimíra Mečiara bol slovenský ľud slobodný, nezávislý a suverénny KEĎ BOL OBSADENÝ FAŠISTICKOU ARMÁDOU V OBDOBÍ 2. SVETOVEJ VOJNY, PO FEBRUÁROVOM PUČI V ROKU 1948, KEĎ BOLI STOVKY POPRAVENÝCH, UMUČENÝCH, DESAŤTISÍCE UVÄZNENÝCH? Alebo si myslí, že slovenský ľud bol slobodný, nezávislý a suverénny po 21. auguste 1968, KEDY MEČIAR V MENE KSČ, ŠtB a KGB(?) ROBIL KARIÉRU, ZATIAĽ ČO SKUTOČNÍ ODPORCOVIA BOLI PRENASLEDOVANÍ?

Také sú skutočné fakty. Preto je viac ako podivné, že tento politik má v sebe ešte toľko drzosti, že bezdôvodne útočí na prezidenta SR. Pravdepodobne je to aj preto, že možno sa nedozvedel, ako dopadol prieskum verejnej mienky, ktorý urobil začiatkom decembra Štatistický úrad SR.

Otázku dôvery či nedôvery verejnosti nielen k vláde, ale i ďalším ústavným a verejným inštitúciam adresoval 1272 respondentom v reprezentatívnom prieskume. Výsledky, ktoré zverejnil 12. 1. 1994, SÚ PRE VLÁDU A PARLAMENT SR ALARMUJÚCE. Obom týmto vrcholným inštitúciam plne dôveruje LEN SEDEM PERCENT OPÝTANÝCH, pričom vláde vôbec nedôveruje 36 a NR SR 31 PERCENT RESPOBDENTOV.

Vrcholný zákonodarný a výkonný orgán SR sa v zrkadle tohoto výskumu ukazujú ako najmenej dôverihodné inštitúcie. V tomto výskume len armáde a prezidentovi prevažujú respondenti v dôvere nad nedôverou. Michalovi Kováčovi plne dôveruje ABSOLÚTNE NAJVIAC - AŽ 30 PERCENT RESPONDENTOV. Také sú skutočné fakty. Keďže tento výskum bol robený asi tri týždne pred novoročným prejavom prezidenta SR, položil si Vladimír Mečiar otázku, v čom spočíva skutočná príčina nedôvery?

Myslím si, že už je najvyšší čas na izoláciu tohoto politického šialenca. Pri súčasných sociálnych a ekonomických kolapsoch sa totiž ľahko môže stať, že tento MANIPULÁTOR VYROBÍ NA SLOVENSKU NOVÝ FEBRUÁR, PODOBNÝ TOMU Z ROKU 1948.

Vladimír PAVLÍK