--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Podsedník Pavel
Název: Past na hlupáky
Zdroj: NN Ročník........: 0004/048 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1994
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Na pomoc vyšetřovatelům a Inspekci MV. Na pomoc Státním zástupcům. P A S T N A H L U P Á K Y

ÚVODEM:

Ing. arch. Lumír Šimeček byl projektantem. V poslední pětiletce totalitní ho režimu se dostal do sporu se svým nadřízeným, agentem StB. Šimeček skončil v černovickém blázinci,

kde mu zločinci v bílých pláštích naordinovali diagnózu "paranoidní schizofren ie vyznačující se odporem k socialismu".

I dnes jsou od různých bolševiků snahy takto Šimečka označo- vat. Jenže o n není žádný bázlivec a umlčet se nedá. Také není schizofrenik a hlupák - on v ymyslil past na hlupáky, která bezvadně fungovala, čímž potvrdila Šimečkovy kv ality.

Zato policisté se chovali jako idioti. Jako slepí vletěli do "pasti." Při komunistické "oslavě" výročí vzniku první republiky, v okamžiku, kdy syn zasl oužilého sadisty a sám zasloužilý vykladač marxisticko-leninské pavědy dr. Mir oslav Grebeníček hlásal bludy, že pravicová vládní koalice má v rukou všechny nástroje moci, že má policii i armádu,

v tom okamžiku policisté "ochraňovali dvoutisícový dav komunistů před hrstkou extrémistických křiklounů", tloukli antikomunisty pěstmi i pendreky. Policisté názorně předvedli, komu rádi slouží a jaké je jejich právní vědomí. Také armáda podala důkaz, čí je a jakou víru vyznává. Na sídlišti Víta Ne jedlého ve Vyškově - Dědicích, kde bývalí zaměstnanci tankového učiliště a nyn ější zaměstnanci Vysoké vojenské školy pozemního vojska převážně bydlí, byli n a prvním místě zvoleni komunisté a to 51% voličů. Ale vrátíme se k brněnské os tudě:

Jak už víte, členové KSČM už potřetí od listopadové pěrestrojky "uctili" vznik samostatného Československa. Místo zásluh Masaryka, Beneše a Štefánika vzpomí nali Šmerala a Zápotockého.

Shromáždění komunistů bylo řádně ohlášeno a povoleno. Ing. arch. Lumír Ši meček a Jan Honner jednali na MěÚ Brno - střed, že

chtějí proti propagaci komunismu a obhajování jeho zločinů prote- stovat. Jelikož už od 29. 11. 1989 vedoucí úloha KSČ je zrušena a žádný zákon nezakazuje protesty proti komunistickým ideím, bylo přislíbeno, že policisté komunisty a jejich odpůrce oddělí kor- donem, aby ned ošlo k fyzickému napadání.

A tak dva dny před chystanou komunistickou oslavou se v Brně objevily pozvánky koncipované Markem Kořínkem s tímto textem:

STOP KOMUNISMU V PRÁVNÍM STÁTĚ

VÝZVA K OBČANŮM MĚSTA BRNA

UPOZORNĚNÍ PRO POLICII ČR

Zabraňme propagaci komunismu

Ve středu 26. 10. v 16.OO hod. v Brně na náměstí Svobody bude opět, jako v min ulém roce, pořádat komunofašistická zločinecká organizace, nesoucí název KSČM, veřejné shromáždění. Vyzýváme Policii ČR a policii města Brna k zákroku proti tomuto shromáždění a doufáme, že na území města Brna nebude i nadále tolerova t a tím napomáhat páchání trestných činů dle paragrafu 260, 261 tr. zákona a b ude zastávat pozici ochránců zákona. V případě, že policisté účinně nezasáhnou proti pořadatelům manifestace, kterou pořádá organizace mající ve své ideolog ii soustavné potlačování lidských práv a svobod a po celých 40 let tato práva a svobody brutálním způsobem potlačovala, bude na odpovědné příslušníky polici e podáno trestní oznámení pro nadržování trestného činu a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Policie si už jednou konečně musí uvědomit, že zde existu jí zákony, které se musí dodržovat, i přestože komunofaši- stická organizace KSČM, jako přímá nástupkyně zločinecké KSČ, byla registrován a v roce 1990 ministerstvem vnitra. Zákon č. 198

z roku 1993 Sb. o protiprávnosti komunistického režimu a odporu proti němu byl schválen parlamentem v roce 1993. Nemůžeme za to, že dosud nebyla registrace této zločinecké organizace z hlediska zákona 198/1993 Sb. přezkoumána následně zrušena. Právo na shromažďování sice patří mezi základní lidská práva, ovšem není možné této svobody zneužívat oran izací, která tuto svobodu po více než 40 let soustavně potlačovala a je důvodn ě podezřelá z toho, že v případě převzetí moci, jako se stalo v roce 1948, bud e

nadále tuto a jiné základní lidské svobody programově ničit. Výsměchem pravdě a dějinám je již skutečnost, že organizace nesoucí ve svém názvu KOMUNISTICKÁ, která drží ve svých řadách

skutečné zločince, masové vrahy, násilníky a další, kteří nemohli po celých čtyřicet let příjít první republice a jejímu zakladate- li na jméno, dnes pořádá manifestaci ke dni vzniku Československa.

Kdo má alespoň trochu úcty k památce prvního prezidenta Čes- koslovenské republiky T.G. MASARYKA, a nechce, aby bylo jeho jmé- no zneužíván o a tím zároveň pošlapáváno komunistickými zločinci sdruženými v KSČM, může jí t svůj občanský postoj veřejně vyjádřit

v době konání tohoto, s neslýchanou drzostí a cynismem konaného shromážění. Transparenty, píšťalky, sirény a megafony vítány. Sraz v 15.45 hod. před vchod em do KOMERČNÍ BANKY na nám. SVOBODY.

OBČANÉ MĚSTA BRNA Před konáním akce byli příslušníci Městské policie na poradě u příslušníků PČR na Běhounské. Nešlo prý o domluvu, jak hlouček antikomunistů zmáčkou. Prý skutečně jednali o kordonu. (Informace od ředitele Městské polic ie p.Daniela Šímy.) Pak tedy vina za to, co se dál stalo, padá na nejzkušenějš í policisty smíšené zásahové

jednotky, složené z příslušníků Městské policie a příslušníků PČR. Selhání první:

Než začal burácet první řečník, antikomunisté rozvinuli své transparenty. Dědkové s rudými páskami na rukávech pod dozorem strážníků verbálně začali an tikomunisty napadat:

"Vy darebáci! Co urážíte slušné lidi?" A jiný dědek k mé osobě: "Já se Vám divím. Tak starý a tak jste blbý!" Odpověděl jsem: "Komunisti zabili v Jáchymově mého tchána." Bolševik: " To musel být fašista!" To považuji za urážku všech obětí komunokon centráků.)

Další bolševik se postavil před transparent a předváděl se s třešničkovým plát kem "Naše pravda".(Zachyceno na videozáznamu.)

POLICEJNÍ KORDON KOMUNISTY OD HLOUČKU ANTIKOMUNISTŮ NEODDĚLIL. K O R D O N S E T O T I Ž N E K O N A L !

Po těchto provokacích antikomunisté rozezvučeli píšťalky. Selhání druhé:

Policisté hlouček antikomunistů obstoupili. Jeden z civilních bolševiků vytrhl starému pánovi transparent z ruky. Když se starý pán pokusil mizející transparent zachytit, policisté mu v tom bránili. Oni pom áhali zlodějovi! (Důkaz na videozáznamu.)

Nemohu se nepodělit o přednesené projevy, aby čtenáři mohli posoudit, jak daleko pokročilo demokratické myšlení u tohoto druhu ssavců... P ř e d ř e č n í k :

"Před tímto shromážděním brněnských občanů byla rozpoutána skupinou antikomuni stů neuvěřitelná hysterie. Má být bráněna demokracie zákazem projevu legálně p ůsobící politické strany, má být zachraňována demokracie lidmi, kteří s demokr acií nemají nic společného. Pohnutky jsou jiné: nenávist ke všemu levicovému, ke všemu pokrokovému, ke všemu národnímu a lidovému. A také strach. Nenechme s e dnes, ani jindy, vyprovokovat. Myšlenky sociálně spravedlivé společnosti, za kterými KSČM pevně stojí, nelze porazit žádným křikem, žádným troubením, ani zvonci, ani vyhláškami v Pardubicích, ve Vysokém nad Jizerou, v Náchodě, po př ípadě v Brně.

Na náměstí v Brně se při příležitosti 28. října scházíme vlastně již trad ičně. Poprve to bylo v roce 1992, kdy jsme protestovali proti záměru české pra vice rozbít ČSFR a žádali jsme vypsání referenda. Jsem přesvědčen, že velká vě tšina z nás tady tehdy byla. (Nyní antikomunisté začínají roztáčet ruční sirén u.)

Varovali jsme před hospodářskými, sociálními, lidskými a humánními důsledky to hoto kroku, před důsledky kulturními a dopady na mezinárodní postavení naší re publiky. (???) na uhájení naší národní svébytnosti. Naše varování se ukázala j ako oprávně- ná. Rozbitím společného státu Čechů, Moravanů a Slováků získali p ouze nenasytní čeští novodobí kapitalisté, politická pravice a samozřejmě jeji ch političtí sponzoři na západ od Šumavy. My všichni jsme na tento krok doplat ili. Vedle skutečných materiálních ztrát, rozdělení rodin a podobně, bylo rozb ití ČSFR jednou z událostí, které u nás převrátilo hodnoty. Rozbiječi republik y se stali vlastenci, skuteční vlastenci byli obviňováni, že chtějí zachovat p ozůstatky totality. Dnes to pokračuje dále.

Ozývají se hlasy: "Nechte ho! Hanba jim! To je demokracie! Selhání třetí:

Jan Honner vykřikl: "Žádáme policii, aby ukončila shromáždění zločinecké organ izace!" Jakmile Lumír Šimeček připravil svoji ruční sirénu, Jan Honner se chop il její kliky. Policistů rázem přibylo a Jan Honner je příslušníky PČR vlečen k policejnímu autu. (Důkaz na videozáznamech ČT a televize NOVA.) byli různí "takévlastenci", kteří měřili prospěch národa přes svoji prkenici ( ???) spravedlivě lidem hodnoceni.

Jako komunisté se hlásíme k nejlepším tradicím národa dávné, střední i ne dávné historie, tak se hlásíme i k odkazu společné Československé republiky, v e které se mohli Češi a Moravané i Slováci, svobodně, jako národy rozvíjet. Dnes se scházíme také v době, kdy budeme zakrátko hodnotit první pětiletk u restaurace kapitalismu v Čechách a na Moravě. Není náhodou, že letošní komun ální volby jsou v termínu tohoto slavného výročí...Mělo by to hrát (?) současn é pravici v Praze i na radnici. Věřím, že občané využijí souběhu obou událostí k objektivní bilanci uplynulých pěti let a rozhodnou se podle zásluhy. Předseda KSČM dr. Miroslav Grebeníček:

Scházíme se v předvečer dne, který si připomínáme jako den vzniku samostatného československého státu, jako den jeho nedožitých 76. narozenin. Tento den se stal pro současnou vládní koalici obžalobou. Představuje zneuctění slibů, ideá lů a nadějí, které tak silně zaznívaly i před pěti lety.

Jsme tady. Je naším právem a povinností připomenout si, co letoší 28. říj en znamená, čím promlouvá k dnešku, čím se obrací k budoucnosti. Především chc i zdůraznit jeho odkaz spočívající ve svornosti a sounáležitosti. Ano, před 76 lety naši předkové dali vzniknout Československu, protože věřili, že budoucno st musí být lepší než minulost. Tato hluboce humánní touha našla tvořivý výraz nejen v tehdejších deklaracích a provoláních, ale i ve všech následných krocí ch. Jasné vystoupení levicových sil...(vystřihnuto?) Šmeral i Zápotocký plně z tělesňují onu dobu.

V historii se mnohokrát stalo, že lidé vycházeli na veřejná prostranství, protože chtěli žít jinak, chtěli žít líp. V takových okamžicích má člověk k č lověku blízko, a velké ideály znějí opravdově, věrohodně, jsou vyjádřením důvě ry sama v sebe. Tak tomu bylo v roce osmnáctám, osmatřicátém, osmačtyřicátém, osmašedesátém i devětaosmdesátém. Teprve s odstupem času se ukázalo, co bylo l ež a co pravda, co zbylo z iluzí...I letos si klademe stejné otázky. Co zůstal o z ideálů, které se vznášely nad listopadem 1989? Chtěli jsme pokles výroby a nebo ekonomickou pro-

speritu? (???) tvrdý, dost nepožadovaný a požadujeme výkonné národní hospodářs tví. ( V hloučku antikomunistů se zvyšuje hluk a pískot.) Selhání čtvrté:

Po odvlečení Jana Honnera jsme kolem sirény a jejího majitele udělali svými tě ly sevřený "obranný val". Policisté se rozhodli k frontálnímu útoku, kterým se chtěli sirény zmocnit. První policista se snažil členy "obranného valu" od se be odtrhnout, načež dostal od druhého policisty pěstí ránu do zátylku. Třetí p olicista už měl napřažený černý klacek nad hlavami členů "obrany". Chtěli jsme sociální jistoty, anebo neustálý a námi nezaviněný pokles životní úrovně? Jsem přesvědčen, že jsme usilovali o solidní standard v dostupnosti vš ech hodnot, odpovídajících vyspělému státu na konci tisíciletí. Selhání páté:

Po tupém úderu do pravé lopatky jsem se otočil k útočícím policistům. Asi 185 cm vysoký příslušník Městské policie s prošedivělými tmavými vlasy (podle ředi tele MP Daniela Šímy zástupce revírního Brna-střed) mne uhodil svým služebním černým klackem přes klobouk do čela. Není omluvou, že předstíral pád. On měl p řece stát v kordonu! (Fyzické napadení bylo natočeno policejní videokamerou.) Vytrhl jsem tomu šílenci klacek z ruky a zahodil ho k přenosovému vozu. Chtěli jsme demokracii, nebo vytlačování celých skupin obyvatelstvatva na samý okraj společnosti? Mohu snadno dokázat, že vláda lidu nebyla pouhým hesl em, ale výzvou k naplnění. Byla

jasnozřivou představou o svornosti a všeobecném porozumění.Chtěli jsme suverenitu a samostatnost, nebo chomout nových paktů? Říkám, že jsme byli a jsme pro národní a státní svébytnost, bez závislo- sti na velmocích a jejich geopolitických hrátkách. Chtěli jsme komptentní mini stry, schopnou vládu, anebo sbor ochotníků a politických pletichářů? Ano chtěl i, opakuji, chtěli jsme odborníky, protože nekvalifikovaných rozhodnutí, byrok ratické zvůle a autoritářské hlouposti jsme zažili nepřeberné množství. Šlápli jsme z bláta do louže - do hodně hluboké louže! Chtěli jsme pocit bezpečí, an ebo ulice zaplavené kriminalitou? Nikdo z nás se nepřimlouval za vrahy, zloděj e a násilníky. Chtěli jsme, aby staré obavy byly nahrazeny novým strachem? Jen blázen by se za něco tak obludného stavěl! Jedno však zdůrazňuji: Takové otáz ky si musíme klást, protože podobné si kladli naši předkové, protože v přijate lných odpovědích hledali smysl změn, o něž usilovali.

Selhání šesté:

Přibližně ve stejnou dobu utržil pan Šrom od policistů dvě rány pěstí do oblič eje. (Fyzické napadení zaznamenáno na videozáznamu televize NOVA.) Když před šestasedmdesáti lety měl vzniknout stát, který odstraní prohnil ou, umírající monarchii, byly do něho vkládány ušlechtilé myšlenky a my se k n im dnes znovu hlásíme.(???) stejně jako tehdy lidé prohlašovali, že k podvodu se nepropůjčí, i my dnes prohlašujeme, že na neprivilegovaných lidech byl spác hán podvod. A n o - p o d v o d ! Naše strana, nejpočetnější v této republice, je důslednou opozicí. Se soudobými pořádky se nesmíříme! Voláme po změně! Zas loužíme si kvalifikovanější

a odpovědnější parlament! Zasloužíme si svědomitější vládu! V každé obci a městě by měla působit zastupitelstva, jež budou vyjadřovat zájm y naprosté většiny voličů.

Selhání sedmé:

Prodírající se policista mne uhodil pravým zápěstím do levého spánku, pak se t ou rukou opřel o mé levé rameno. Asi rozbitým knoflíkem mi maličko roztrhnul p okožku na kevé spodní čelisti. (Fyzické napadení i krvácející ranku zachytila policejní kamera.)

Současná vládní koalice drží v rukou všechny nástroje moci. Za pomoci jí prosazovaných zákonů hodlá své panství co nej- dříve a co nejtvrdšími prostřed ky upevňovat. Má policii a armádu.

Má poslušné úředníky. Svým věrným rozdává majetky, které v této zemi byly vytv ořeny naší společnou prací.

V žádném období moderního dějinného vývoje nedošlo k takovému upevňování p olitické a ekonomické moci velkokapitálu, církve a šlechty. Co prožíváme, snes e jen jediné historické srovnání: S dobou Temna, s dobou po Bílé hoře. Jsme si vědomi, že touha po spravedlivějším uspořádání poměrů sil...(???) zatí m jsou lidé umlčování strachem o existenci. Zatím je jim hrubou manipulací vnu cován pocit bezmocnosti. Ale snad i ti mocní časem pochopí, že důstojný život a souhlas s vládní politikou nelze založit na rostoucí drahotě, na nepředstavi tel- ných propastech mezi těmi, kteří se živí z výsledků námezdní prá- ce, kte ří se taktak drží nad vodou, jako drobní a střední podni- katelé, kteří obrace jí každou korunu...

(Ozývá se skandování: GESTAPO, GESTAPO !) Selhání osmé:

Policistům se daří hlouček kolem sirény drobit. Pana Janíčka odvlekli do pasáž e - policista ho drží a mlátí mu hlavou do zdi. Aby to nebylo málo, uštědřuje mu rány pěstí do obličeje. (Důkaz na fotografii.)

Masaryk se kdysi vyslovil, že podstatou české otázky je otázka sociální. ... t oto platí i pro otázku slovenskou. Pevně věřím, že oba naše bratrské národy se znovu sejdou na cestě za vyšší a náročnější formou demokracie.... Já věřím v dnešní i budoucí bratrské soužití Čechů a Slováků. Je příznačné pro tzv. naší demokracii, že naše zásadové postoje narážejí na zdi Pražského hradu. Jestliže prezident Havel nepozval k jednání KSČM, vzali jsme to na vědomí a smutek v n ás to neprobouzí. To není ostuda této strany. Je to ostuda hlavy státu. Je to morální prohra občana, který jiné občany neuznává. V žádném případě to však ne znamená, že nejsme připraveni k jednání...

Selhání poslední :

Policistům se podařilo hlouček kolem sirény rozdrobit a oddělit. Nakonec tam z byl ing. Šimeček a já. Náraz mnoha těl policistů nás odtlačil do pasáže pod Ko merční bankou. Nastalo domlouvání. Říkám

jednomu z mladších policistů, že udělali hrubou chybu. A najednou byl klid - p olicisté zmizeli.

V Y S V Ě T L E N Í :

Od počátku této tragikomedie byl pan Mašek, tajemník Městského úřadu Brno - st řed, v místnosti policejní služebny na Běhounské. Z okna mu velitel Suchomel p ředváděl, jak perfektně je akce po stránce bezpečnosti zorganizována. Přímo po d oknem bylo vidět policejní koně, ale kordon, který by odděloval komunisty od jejich kritiků, nikde vidět nebylo. Patrně tehdy, kdy policisté vynášeli do schodů pasivní resistencí ztuhlé tělo Jana Honnera, pan Mašek vybě hl ven zjistit, co to venku ti policajti tropí. Příšel, viděl - a něco řekl.Po licisté se rozprchli, jako když do vrabců střelí.

A v tomto okamžiku Grebeníček řekl: "Ať mě ti pánové nezlobí, nebo na ně pošlu Ransdorfa!"

Siréna se znovu rozezvučela. A pokud nehoukala, už značně početnější shlu k antikomunistů skandoval:

"KOMUNISTI VEN!" "NA KUBU!" "LETOS NAPOSLED!" "TÁHNĚTE PRYČ!" Komunisté však ve svém blábolení neustali. Soudruh Klanica vyzýval k osla vám výročí osvobození měst a vesnic slavnou rudou armádou... Následovaly další kupy blábolů. Za nejdrsnější považuji výrok bývalého normali začního rektora Univerzity J.E. Purkyně profesora

Jaromíra Vašků:

"Z hlediska vládní garnitury je třeba zasáhnout. Jak jinak, nežli stálým oživo váním rozkládající se mrtvoly antikomunismu, která páchne v našem občanském ži votě tím více, čím intenzivněji se naše sdělovací prostředky snaží upoutat naš e občany na jakési vykonstruované pohádky o zločinech komunismu. Z Á V Ě R :

Komunistům se zase podařilo zneužít památného dne výročí vzniku samostatného Československa k propagaci zločinných komunistických ideí. Byly b agatelizovány, tedy obhajovány, zločiny komunismu.

O D E Z V A :

M E M O R A N D U M

o nepřijatelnosti projevů a propagace zločineckých ideologií Zastupitelstvo města Brna prohlašuje, že projevy sympatie a zjevná i skry tá propagace ideí spjatých se zločineckou ideologií nacistických, fašistických a komunistických režimů, zaměřených proti základním lidským právům svými proj evy národnostní, rasové, politické, třídní a náboženské nenávisti a nesnášenli vosti jsou zásadně nepřijatelné a odsouzeníhodné. Tyto projevy ve svých důsled cích vedly k nesmírnému utrpení mnoha občanů a směřují ke zpochybňování, nebo dokonce vychvalování zločinnosti totalitních systémů, inspirující k anarchii a k násilné změně ústavního pořádku.

Podporou a hnutím směřujícím k potlačení práv a svobod občanů může být na plněna skutková podstata trestných činů podle ş 260 a 261 trestního zákona. Zastupitelstvo města Brna proto vyzývá občany města Brna, aby se distanco vali od jakýchkoli projevů nesoucích znaky podpory propagace hnutí, směřujícíc h k potlačení práv a svobod občanů a od veřejných sympatií k takovým hnutím. Zároveň se zastupitelstvo města Brna obrací na orgány činné v trestním ří zení s žádostí, aby zvýšenou mě+rou dbaly na dodržování ustanovení ş 260 trest ního zákona a účinným způsobem zabraňovaly jakýmkovli pokusům o propagaci náro dnostní, rasové, politické a náboženské nenávisti na území města Brna. Návrh zpracovali:

doc. RNDr. Hubert Fadrus, CSc.

Ing. Pavel Podsedník

Dne 2. 11. 1994 Zastupitelstvu města Brna návrh předložil: RNDr. Luděk Zahradníček náměstek primátora města Brna