--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Hofer Karel
Název: Zločin strážců zákona
Zdroj: NN Ročník........: 0005/008 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Pan František GABRIEL

Školní 290

Boršice u Buchlovic

6 8 7 0 9

Vyškov 11. února 1995 Vážený pane,

Vámi zaslaný podkladový materiál jsem zpracoval do článku. Nepodstatné a nedoložitelné záležitosti jsem z toho vynechal. Podstatné je tachografové kole čko.

Zajistím, aby Vám NITC zaslalo na dobírku 10 kusů NN, ve kterých bude níž e uvedený článek vytisknut. Finančně Vás to nezrujnuje a Vy můžete svým přátel ům naše noviny rozdat a dopuručit jim, aby se stali stálými předplatiteli. Obj ednávky nechť zasílají na adresu: NITC - Nálepkova 38 -637 00 BRNO. S pozdravem Karel Höfer

K. Čapka 111 682 01 VYŠKOV ================================================================= GABRIEL.TXT - 4,2 NS Případ pro Inspekci MV ČR... Případ pro Inspekci MV ČR... Případ ZLOČIN STRÁŽCŮ ZÁKONA ?

Asi nejde o pohádku

Toho dne, kdy vyjížděl padesátiletý podnikatel František Gabriel ze slovácké v esničky s plně naloženým náklaďákem, netušil, že je to jeho cesta poslední. Za krásného dne silnice ubíhala a Kralupy nad Vltavou byly na dohled. Zde podn ikatel naložil zpětnou zátěž. Barvy měl ještě téhož dne složit v Brně-Dolních Heršpicích. Ve večerních hodinách však v Heršpickém skladě nikdo nečekal. Pan Gabriel byl nucen v autě přenocovat - ručil za náklad v hodnotě téměř jednoho miliónu korun. V přilehlé hospodě něco pojedl, dal si kávu a koupil dvě lahvov á piva. Ještě se chtěl podívat na zprávy z televize a pak hodlal svojí přítomn ostí zajistit drahý a hořlavý náklad.

V restauraci si k němu přisedl muž patrně romského původu a žádal po něm nějaké peníze či zaplacení nějakého občerstvení. Pan Gabriel byl překvapen dot ěrností tohoto muže a proto raději odešel do svého náklaďáku. Protože parkoval v blízkosti hostince

a chtěl mít v noci klid, chtěl auto postavit pro jistotu o ulici dál - jednalo se o popojetí o 80 metrů. Drzý žebrák, který si při placení všimnul, že pan G abriel má větší částku peněz, hrubě obtěžoval ještě venku před hospodou. Pro nějakou poruchu se mu nedařilo náklaďák nastartovat. Proto zastavil Á vii se zlínskou poznávací značkou. Když konečně motor naskočil, dobrý kolega z e Zlína, právě sedící za volantem, do vedlejší ulice s náklaďákem popojel. Při opravě závady bylo nutno motor několikrát "zatúrovat" - a je možné, ž e někdo z občanů si na rámus stěžoval policistům.

Dobrý řidič ze Zlína odjel. Pan Gabriel si v kabině otevřel pivo, převlek l se do tepláků a uložil se ke spánku.

Tesně před půlnocí ještě 22. 4. 1994 byl probuzen silným boucháním. Nevěd ěl, co se děje. Myslil, že ho přepadli nějací pobudové. Křičeli, ať vyleze ven a předloží doklady. Byla špatná viditelnost a ti "policisté" nebyli nijak ozn ačeni - mohlo jít o policisty fingované! Kolikrát už došlo k přepadení řidičů? Dva muži se rozhodli Františka Gabriela dostat z kabiny násilím. Kroutili mu nohama i rukama a při této tahanici řidič z vozu vypadl a při pádu narazil hlavou do stupačky. Utrpěl tato zranění: otřes mozku, naražení žeber, naražen í kolena a potrhání vaziva na noze.

Přesto, že "strážci zákona" při tomto "promyšleném a duchaplném" plnění s lužebních povinností způsobili řidiči vážná zranění, dožadovali se, aby jim po depsal, že byl přistižen při řízení náklaďáku. Přitom nezajistili ten nejzákla dnější důkazní prostředek - kolečko od tachografu. Kdyby takto učinili, zjisti li by, že auto se naposledy pohybovalo dne 22. 4. asi ve 20.30 hod. Těmi agres ory byli policisté Vlastimil Resner a Milan Smejkal.

Bylo zbytečné těmto "strážcům zákona" něco vysvětlovat. Když se pan Gabri el začal bránit, byl odvezen do protialkoholní léčebny.

František Gabriel se cítil být bezmocný proti policajtům kteří zákrok pro váděli, proti jejich kamarádům, kteří ho vyslýchali. Pan Gabriel byl vyslýchán přesto, že byl zraněn - a jak vypovídal policista Resner: "... jevil se mně, jako smyslů zbavený.." (Jak by se asi v podobné situaci choval on?) Policista Jonáš zase vypovídal: "...bylo na něm vidět, že je zraněný..., žádal vodu,... zvracel..." (Ten alespoň něco přiznal).

Jak pan Gabriel uvedl, policisté vystupovali proti němu tak, jako by ani nebyl člověk. Nezadrželi pana Gabriela v podnapilém stavu při řízení vozidla, ani nemohli být přesvědčeni, že řídil vůz po požití alkoholu. Počínali si nepr ofesionálně - stačilo se podívat na tachograf. Jako idioti bezdůvodně pana Gab riela napadli a zranili. Nazajistili zraněnému ošetření!!! Po tomto zranění by l pan Gabriel ve stavu nemocných od 24. 4. 1994 až do 8. 8. 1994!!! A to se pa n Gabriel odmítá bavit o tom, jak s ním bylo zacházeno na protialkoholní stani ci. Tito "zdravotnící" jsou spjati s policajty, oni proti policajtům nikdy nep ůjdou.

Ve stavu otřesu mozku byl František Gabriel nucen k výpovědi a podpisu. V í jen, že ho strašně bolela hlava a nic si nepamatuje o tom, že by měl policaj tům nadávat. A vůbec popírá fyzické napadání ( s otřesem mozku a zraněnou noho u?)

Policisté se vyznamenali i v dalším plnění svých povinností. Když protipr ávně napadli, zranili a odvlekli pana Gabriela, bylo jejich povinností jeho ná klaďák se zbožím a dalším obsahem bezpečně zajistit. U auta zůstal policista R aus, který však asi za hodinu odešel. Z náklaďáku se Františkovi Gabrielovi zt ratila větší částka peněz (8 000,- Kč), řidičský průkaz, bylo poškozeno stahov ání skla a auto zůstalo odemčené...

Považuji za důležité sdělit, že Františkovi Gabrielovi celých 20 hodin ne dali nic k jídlu. Když ho propustili, najal si taxíka, jenž ho dovezl do nemoc nice v Uherském Hradišti.(Na kopii zprávy ošetřujícímu lékaři z nemocnice v U. H. je psáno: "Pacient byl přijat pro úraz hlavy a pravého kolena po pobití pol icisty. Přijetí provedl dr. Horák dne 24. O4. 1994 v 3.32 hod.) Policista dr. Josef Langr z Uherského Hradiště pro řešení "přestupku" kolečko tachografu požadoval. Dle tohoto jediného důkazu zistil, ž e auto pana Gabriela se naposledy v inkriminované době pohybovalo ve 20.30 hod , Z toho jasně vyplývá, že "podaření strážci zákona" z OO PČR Brno-Komárov nem ohli pana Gabriela ve 24.00 přistihnout při řízení vozidla. Policista dr. Lang r panu Gabrielovi udělil pouze pokutu za to, že odmítal odběr krve pro zkoušku na alkohol. (Byl snad k odběru krve nějaký důvod?) Tuto pokutu pan Gabriel za platil.

Tvrzení o zadržení podnapilého pana Gabriela při řízení vozidla je tedy s prostým výmyslem policistů Resnera a Smejkala. Jejich jednání je v příkrém roz poru se služebními předpisy.

Jejich skutek je možno považovat

za zločin !!!

Tyto události měly dohru 12. 12. 1994 na Městkém soudu v Brně za předsedn ictví JUDr. Haliny Černé. Podle pana Gabriela nebyl soud veden objektivně. Byl a mu uložena pokuta 5 000,- Kč za upozornění, že soudkyně neprotokolovala vše tak, jak on říkal. Vznesl námitku zaujatosti, což nebylo zaprotokolováno. Jen reagovala: "...Necítím se být podjatá v této věci a proto bude v hlavním líčen í pokračováno.." Když chtěl mít pan Gabriel připomínku k výpovědi svědků, soud kyně upozornila na pokutu i jeho advokáta. Františku Gabrielovi dala další pok utu ve výši 10 000,- Kč.

Kdyby ten "proces" trval ještě déle, asi by byl pan Gabriel přišel o vešk eré své jmění. Pak by mu skutečně zbyla jen oprátka.

Ač jsme v srdci Evropy, stále kamsi kráčíme. Na každém kroku klopýtáme o bezpráví páchaném zakuklenými

bolševiky.

Dle podkladů zpracoval

Karel Höfer