--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Příplata Karel
Název: Naše demokratické pošty
Zdroj: NN Ročník........: 0005/020 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Naše demokratické pošty. Od roku 1989 nedoručuje naše pošta žádné poštovní zásilky na samoty! Úvod:

čl-38 ústavy KSČ: neodlučnou součástí občanské povinnosti je úcta k právům spo luobčanů.

čl-20 ústavy: všichni občané mají stejně rovná práva i povinnosti čl-142 ústavy: zákony ani jiné právní předpisy nesmí odporovat ústavě! Všeobecná deklarace lidských práv a svobod OSN

čl-2: každý má všechny práva a všechny svobody stanovené touto deklarací čl-7: všichni jsou si před zákonem rovni a mají stejné právo proti jakékoliv d iskriminaci

Ústava České republiky

Hlava I.

Česká republika je demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobod ám občanů.

Kdo nežije trvale v dnešní České republice, tak těžko může těmto psaným slovům uvěřit. Níže se budu snažit dokázat, že tyto proklamace jsou oproti skutečném u stavu jen lží a podvodem na občanech této republiky! Již od roku 1969 si na tento zcela bezprávní stav stěžuji a žádám nápravu, ale do dnešního nde se mi nedostalo srozumitelné (právní) demokratické odpovědi. Namísto těchto vysvětle ní jsem byl označen parazitem, nebezpečným občanem této země a dokonce 6 let p o takzvané sametové revoluci jsem jím označován dodnes. Dne 1. září 1993 jsem zaslal stížnosti - prezidentu republiky, předsedovi vlád y, předsedovy parlamentu aby jako nejvyšší představitelé tohoto státu s touto dikriminací mé osoby a jiných lidí žijících na samotách něco v jejich pravomoc i udělali, s přihlédnutím k přijatým mezinárodním dohodám. Pan prezident zasla l mojí stížnost k řešení České poště, tedy k organizaci na kterou si stěžuji. premiér i přes tři urgence se mi vůbec nesmažil odpovědět ač mu to ze zákona p řísluší. Nakonc kancelář předsedy parlamentu po několika urgencích mi odpovědě la, že budou o tomto stavu informovat OSS Praha východ, že bude moje stížnost podstoupena odbornému orgánu parlamentu a v případě novelizace předpisu bude m ůj případ zohledněn. Do dnešního dne mně nikdo z těchto institucí nijak nepomo hl ani neodpověděl.

Ústavní soud ke kterému jsem se 13. 5. 1993 obrátil o pomoc při řešení porušov ání práv a svobod mi také do dnešního dne neodpovědě.

Jenom pan Kessler po urgenci tiskem v Českém Deníku 7.února 1994 odpověděl, že ...všechny...stanoviska proti kterým jsem se obrátil k soudu, jsou dostatečně srozumitelná a pokud je nechci akceptovat, tak je to jenom proto, že nevyhově l soud mým představám.

Po neúspěchu u Ústavního soudu jsem se obrátil na Nejvyšší státní zastupitelst ví protože má mít dozor nad důsledným dodržováním ústavy, zákonů a jiných práv ních předpisů této země. O pomoc jsem požádal předsedkyni této instituce, kter á mně také zůstala od loňského roku dlužna odpověď. Abych se znova přesvědčil o mém právu na stížnosti, požádal jsem zoufale také pracovníky nejvyšší školy práva u nás na UK o posouzení celé záležitosti. Ale od 13.1. 1995 marně čekám odpovědi.

Česká pošta si rozhlasem i tiskem platí drahé reklamy, že každý dopis, který o bčan poště svěří je pro ně tím nejdůležitějším a nedoručení adresátovi je nemo žné, pokud je adresa v pořádku. Dalším přímo školním podvodem je propagace zas ílání balíků do 15 kg do všch míst naší republiky a to do 24 hodin od dodání. V ponědělí 20. února jsem podal balíček na poště v kožlanech do obce Česté za porto 33,- Kč, který jsem do dnešního dne neobdržel.

27. listopadu 1994 prohlásil V. Havel jako již před tím vícekrát, že je nutné právo chránit, právo ctít a jím se taky řídit. Nám občanům vytákal, že nemáme v sobě dostatek právního vědomí...a při tom stát, ač je tvůrcem práva, kterým by se sám taky měl řídit, toto bezpráví trvale porušuje. Bylo by proto vhodné, aby se ten kdo tyhle výroky prohlašuje, občas zahleděl do zrcadla a uvědomil si tak, co vlastně chce říct.

Dnešním hlavním viníkem kromě desítky dalších, kteří mají na svědomí současný stav naší pošty je ministr Dyba a jeho kunpán a společník ředitel pošty Prands tetter. Jejich zcela bezprávní postoj je pokračováním komunistického práva, on i jsou příčinou toho, že česká pošta lže a podvádí i krade tak, že béře peníze za služby, které nedělá. Tím se naše pošta stává raritou ve světě. Tato soudr užská nečinnost prokazatelně směřuje k potlačování práv a svobod občanů, se kt erou souhlasí mlčky prezident, premiér, předseda parlamentu, nejvyšší státní z ástupkyně, předseda ústavního soudu, čili nejvyšší státní představitelé našeho "právního státu".

Všichni tito představitelé se mlčky dopouštějí porušování dalších našich zákon ů, aniž by je někdo zato hnal k zodpovědnosti.

Ptám se proto - komu vlastně chybí nedostatek právního sebevědomí, nám občanům nebo prorudlým institucím a v nich velmi dobře placeným úředníkům? Dočkáme se i mi obyvatelé samot skutečně práva, nebo to platí jenom pro zloděje a podvod níky všeho druhu?

Jaký má smysl slogan na hradní vlajce o pravdě a lásce a nenávisti? Zase jenom mi řádoví občané máme věřit, že pravda a láska zvítězí nad novodobo u lží a nenávistí proti všemu ne poctivému - kdy to bude, snad v nějakém jejic h dalším pokomunistickém nebyl?

Karel Příplata Kralovice Ministr hospodářství

České republiky

DOC. Ing. Karel Dyba, CSc.

V Praze, 31. ledna 1995 Č. j. 800 655/95-41

Vážený pane,

na Váš dopis ze dne 8. 12. 1994 odpovědělo Ministerstvo hospodářství dne 16. 12. 1994 (na Vaši adresu do Kralovic). Stejně tak odpovědělo i na Vaše tři předchozí dopisy, a to ve dnech 4. 2. 1993, 16. 3. 1993 a 24. 11. 1994. Postup pošty ve Vaší záležitosti je podložen jak právními předpisy, t ak i závažnými věcnými důvody, jež Vám byly opakovaně vysvětleny. Stejné stanovisko zaujaly i ostatní instituce, na něž jste se v téže věci opakované obrátil

S pozdravem

v.z.