--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Seibert Eda
Název: Podnikatelský záměr Klánovického klanu
Zdroj: NN Ročník........: 0005/043 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Podnikatelský záměr Klánovického klanu před naplněním Nepopiratelnou skutečností v našem ranném kapitalismu je absence práva a morál ky a že náprava tohoto stavu není na programu nejbližší doby je zřejmé z příst upu vlády, parlamentu. Není divu, režiséři sametu KGB a StB si těmito problémy nikdy svědomí nezatěžovali a výchova občanů, pokud se jí dá negativní působen í na občana nazvat, stála v minulých režimech na dvojí morálce. Vše se dělalo navenek halasně jinak, než ve skutečnosti a dělá se tak podnes. Tak jako armád a dělníků a úředníků chodila do práce a přitom se snažila v pracovní době prac ovat co nejméně a co nejvíce zařídit pro sebe, mnozí tak činí podnes. Dovoluji si tvrdit, že představitelé většny politických stran jsou mistry dvoj í morálky a výkladu práva. Zase jako příklad uvedu nedávné jednání premiéra o sudetském problému, Luxův vztah k restitucím, Dientsbierovy námluvy atd. Ta sa mozřejmost některých členů arlamentu, mít své poslání jako melouch hlavně aby prosperovala jejich soukr. firma, nikoho již nevzrušuje. Při "privatizace" stá tních podniků soudruzi ředitelé nejenom že ze státních prostředků nechali zpra covat privatizační projekty, platili právníky, podnikali služební cesty k zaji štění svého vyhlédnutého majetku, ale mnozí dokonce založili rychle své soukro mé firmy, na které převáděli státní majetek pro případ neúspěchu. O tom, že bý valá mocná StB a podniky zahraničního obchodu měly své firmy a konta na západě se dnes veřejně hovoří i píše. Jmenuje se to právo a morálka po česku neboli privatizace. Vždyť symbolem morálky socialismu bylo heslo Kdo nekrade hodinu, okrádá svou rodinu (a je hlupách).

Převedeno do dnešní mluvy je hlupák ten, kdo neprivatizoval. Spousty jich jsou i mezi drobnými podnikateli. Jako užitečný hmyz, dobří na vyssávání neužitečn ými úředníky. Čas k jejich rozmáznutí ještě nenastal, monopoly komunistů mají ještě své problémy. Dovolím si tvrdit, že jejich podnikatelský záměr prověří č as.

Mistresm, resp. mistrovou dvojí morálky je nesporně předsedkyně strany, která má právo a morálku ve vývěsním štítu hned vedle prosperity, paní ing. Alena Hr omádková. Ctižádostivá a houževnatá samička (to jen zlí jazykové tvrdí, že ji Majzlík nejen radí) žije sama. Předsevzala si skutečně originální podnikatelsk ý záměr, který by jí mohl naplnit neukojené ambice, t.j. dostat se na výsluní politiky, do parlamentu, vlády, nebo alespoň na místo náměstka ministra školst ví případně se celkem solidně živit a zajistit dobrou penzi.

Zatím má DEU jako náplň volného. Faktem je, že po statování v OF, kde škobrtla o práh parlamentu, se tentokráte zdá, že na věc jde opravdu zgruntu. Chytře s e ujala bolavého místa společnosti a tím náprava práva a morálky nesporně je a pod záminkou integrace drobných pravicových stran je zlikvidovala a shromáždi la pod sebou ty jejich členy, kteří byli ochotni pro nápravu věcí veřejných je ště něco obětovat. Aby náhodou někde nepřekážel jejímu cíli být v čele, za pom oci loutkoherce tahajícího za šňůry, Josefa Kudláčka z ČD, odstranila pomluvam i představitele ostatních drobých politických subjektů a to ještě před ustavuj ícím svěmem. Dlouho zdržovala vznik předsednictva, které vytvořením krajské ra dy Liberec začalo vznikat skutečně zespodu, ale bez její režie. Vzniklo reálné nebezpečí, že se jí situace vymkne z rukou a proto bylo nutné vznik nežádoucí ch stranických struktur anulovat i za cenu ztráty celých místních organizací, za cenu podvodů a lží. Náhle, pod záminkou budování struktury strany, objížděl a všechny bývalé komunistické kraje a v nich ustavovala krajské atamany pod sv ým přímým dohledem, dopředu vytypované rektální horolezce nebo prověřené kádry . Od této doby již nebylo co skrývat a tak s nasazením všech možných prostředk ů a taktik likvidovala postupně všechny ji převyšující, potencionálně nebezpeč né členy a hlavně samostatně myslící a jednající funkcionáře. Za nesvéprávnou si dovolila označit celou rozhodčí komisi, která ve sporu o stanovy nerozhodla podle jejích představ. Ostatně dokladem toho jsou noviny DEU, vydávané za pen íze členů, plné denunciací, lží a postrkování členské základny směrem k její j ediné pravdě. Noviny DEU se staly důležitým nástrojem a prostředkem ke zničení autority jejích kritiků. Ti, mnozí otráveni opustili řady DEU, prohledali pos tupně většinou až když i je potrofil po kritice návrh na vyloučení. Při tom po užívané názvy chaoti, republikáni a přími demokraté mají členskou základnu nep řátelsky naladit proti jakékoli kritice její práce a názorů, zejména však prot i návrhům na ev. zavedení prvků přímé demokracie do politiky státu a nedej Bůh i vlastní strany. Domnívám se dokonce, že mají pro členy znít odstrašujícím z apovězeným příkladem, jako jakási nadávka.

Také ČTD cenzurou článků manipuloval názory svých čtenářů, členů DEU. Dnes už ALeně Hromádkové nestačí pouze zmanipulované předsednictvo, jejíž jediný kriti cký člen byl také vyloučen, dnes je na pořadu dne manipulace v některých okres ech a zejména zajištění delegátů na druhý sněm. Samozřejmě těch, tkeří budou o chotni pouze zvedat ruce pro její návrhy. Na co také přemýšlet, když je vše pr ojednáno. Režii postupných kroků k zajištění maci i pro další, období (a tím i modi jejích kompliců Majzlíka a Šafránka) známe dobře vč. použité technologie - bezpečnostní agentura u všech vchodů, delegačneky na jméno. (Proto je v Brn ě např. dostala pouze kovaná Kvapilíková) - ze sněmu a konání Sládkovy strany. Zajištění sněmu v její režii, stejně jako u Sládka....

Stejná režie stejného režiséra.

Podle jejího tvrzení nejlepší stanovy, mající jediný cíl, udržet ji v čele se nebudou, jak bylo na prvním sněmu slíbeno, schvalovat do roka na druhém sněmu po připomínkování členskou základnou. Vlastně ano, ale ty připomínky předkláda li členové okresním radám, ty po projednání krajským a ty po projednání předse dnictvu, které po projednání a úpravě předloži k odhlasování sněmu. Potistupňo vá demokracie. Sněm se přece nemůže zabývat nějakými připomínkami, které nedej bože by delegáti správně nepochopili a dokonce je schválili. Samozřejmě že náv od k nominaci kandidátů do parlamentu se z nich nedozvíte. Zato je tam pojistk a do budocna, aby bylo možné se jednoduše takových Porcalů a jemu podobných zb avit - republikové představenstvo má možnost v případě neplnění usnesní vyššíh o orgánů DEU, odmítání programových cílů DEU, pozastavit činnost místní organi zace, okr. a krajské rady. Přeložení do češtiny pro chápavé není nutné. Dnes l ze již říci, že až na část brněnské a středočeské základny má Hromádková situa ci v DEU pod kontrolou. Na sněmu neuspějítriky pana Porcala na volbu moderátor a a schválení nějakého jednacího řádu, vždyť zákon jsem já. Jak napsalal, už s e těší na své znovuzvolení. V posledních předsněmových novinách DEU zazněly je ště konečné jemné úpravy názoru delegátů - do rozhodčí komise koukejte zvolit ty nejposlušnější, ne aby používali vlastní rozum, jako ti předchozí. Ač to mnozí považují za nepodstatné, právě stanovy se staly tím, oč se opírala při manipulaci se členy při návrzích na vyloučení svých a nebo Hajzlíkových s kutečných nebo domělých soků. Za tímto účelem mít situaci pevně pod kontrolou, neváhala padělat stanovy. (ve stanovách, schválených sněmem, místní organizac e vznikla a byla předsednictvem zaregistorvána, ve stanovách členům rozdaným A lenou Hromádkovou v lednu nešlo o naplnění novely zákona směrem k hospodaření, jak tvrdila, ale právě o změnu tohoto článku stanov: místní organizace vzniká a právoplatnosti nabývá vydáním registračního lsitu podepsaného řpedsedou a m ístopředsedou strany. Proto také některé MO nemají registrační list dodnes a t ím nemohou škodit na sněmu).

Právem se proto domnívám, že moje úvaha o dvojí morálce Aleny Hromádkové je pl ně opodstatněná.

Také se ale bohužel domnívám z mnoha vlastních zkušeností, že delgátům druhé s němu DEU toto vadit nebude.

I když p prostudování prgamu mě trochu překvapil prvek přímé demokracie zde pr osazovaný a to je přímá volby starosty. Že by paní ALena nestačila vše uhládat a nebo je to součástí populistiky?

Eda Seibert, Jilemnice