--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Vaněk Ladislav J.
Název: Nezaměstnanost a komunistické lži na křídovém papíře
Zdroj: NN Ročník........: 0005/044 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

NEZAMĚSTNANOST A KOMUNISTICKÉ LŽI NA KŘÍDOVÉM PAPÍŘE

Nezaměstnanost není hrozbou jen pro východoevropské země včetně ČR, ale straší i představitele EU. Náš "kapitalistický" tisk v podobě " odborných" časopisů na křídovém papíře, ve skutečnosti nástroj lží pro transfo rmovaný (dnes "tržní") socialismus, do úplného omrzení omílá něco o růstu a ož ivení naší ekonomiky. Odpovězme si však na to, ke komu a na co se toto tzv. "o živení" vztahuje. V podstatě se na prudkém oživení ekonomiky podílí machinace se špinavými penězi, peníze z obchodů s tzv. " bílým masem", obchodů s drogami ( střední a východní Evropu křižují nově vybudované trasy drogových mafií), n elegální obchody se zbraněmi a pod.V neposlední řadě hraje významnou roli průb ěh tzv. privatizace v České republice. Tady hned zpočátku podařilo rozdrobit j eden velký socialismus do tisíců malých socialismíčků, pěkně uklizených ve stá tních "akciových společnostech". Tržní hospodářství a změněné ekonomické podmí nky se v nich nikoho nedotkly. Rohodně ne bývalých správců národního najetku, ze kterých se po privatizaci stali oficiální vlastníci. Rozhodně ne lidí z býv alého Prognostického a Ekonomického ústavu. Ti jsou dnes pěkně schováni ve spr ávních radách zprivatizovaných podniků. Právě tyto "malé socialismy" jsou jedn ou z příčin udržování uměle vysoké zaměstnanosti.Absence tlaku na vytvoření fu nkčního trhu s pracovními místy podmiňuje ve svých důsledcích stagnaci vytváře ní fungujího tržního hospodářství.Malé a střední podniky, které v tržních ekon omikách z 80% vytvářejí nové pracovní příležitosti svojí schopností pružně rea govat na potřeby trhu, jsou z velké části paralyzovány. Prudký nárůst byrokrat ického administrativního aparátu orgánů státní správy se opět v neposlední řad ě podílí na uměle udržované nezaměstnanosti. Cesta našeho pseudotržního systém u do pekla je přímá.

15 NÁRODNÍCH EKONOMIK EU

PROCITÁ Z DOSUD NEJVŤŠÍ RECESE Představitelé Evropské unie (EU) na loňském summitu v Essenu prohlásili, ž e nezaměstnanost zůstane do budoucna největším problémem. Současné oživení, ke kterému došlo zásluhou vstupu na východní trhy, nestačí k řešení tohoto probl ému. Již při kodaňské summitu v červnu 1993 tehdejší předseda Evropské komise varoval, že třeba radikální akce k tomu, ABYSE EVROPA VRÁTILA DO PRÁCE, chce-l i dosáhnout takových výsledků v zaměstnanosti jako Japonsko a USA. I nyní zůstává situace pochmurná. Celková nezaměstnanost v EU dosáhla v po lovině roku 1995 téměř 11% t.j. 18 miliónů obyvatel. Noví členové EU, Finsko a ŠVédsko, jsou na tom podstatně hůře - ve Finsku nezaměstnanost dosahuje 17,5% a ve Švédsku 13%. Ještě znepokojivější je skutečnost, že jednu třetinu nezamě stnaných v EU tvoří lidé mladší 25 let, přičemž počet nezaměstnaných mladých l idí v Belgii, Itálii, Irsku a Španělsku přesahuje 4O%.

Většina představitelů EU dala jasně najevo, že nehodlají zrušit zákony na ochranu pracovních sil zakotvených v systémech sociálního zabezpečení. Americk ý model - podle dánského ministra zahraničí Nielse Helvega Nielsena, plodí "so ciální problémy, zločinnost a beznaděj". Představitelé EU jsou názoru, že je t řeba dosáhnout větší pružnosti trhů práce.

V letech 197O až 199O vytvořili spojené státy 29 miliónů pracovních míst, Japonsko 12 miliónů. Tehdejší Evropské společenství pouze 9 miliónů, z čehož p olovina byla v nekomerčním veřejném sektoru (státní dministrativa). S KOMUNISTY A KOMUNISTICKÝMI

STRANAMI DO EU?!

Dnes je již obecně zřejmé, že levicové vlády socialistů ve Francii a levic ově orientované vlády na Západě vůbec, nepřinesly těmto státům nic dobrého. Je proto iluzorní si myslet, že by byly schopny něčeho dobrého dosáhnout (post)k omunistické vlády východní Evropy a to i v České republice, ať už se naši přet ransformovaní komunisté holedbají čímkoliv.Stačí připomenout investiční privat izační fondy. Podíváme - li se na Harvardské investiční fondy, je zřejmé, komu byl jejich vznik ku prospěchu.

Jejich prodej tzv. menšinových podílů do USA našich průmyslových podniků ( SEP AP Štětí,Sklo Union Teplice, Prazdroj Plzeň - kde jsou zlaté řeči Tomáše Ježka o rodinném stříbru!!!) ukazuje, komu sloužil "sametový podvod".Předem dohodnu tý privatizační puč na mezinárodní úrovni zorganizovaný spojenými silami výcho dních i západních zpravodajských služeb měl přinést hospodářské oživení zainte resovaným. Ekonomika zemí ve středu Evropa byla předem odepsána. Ruce, do kter ých se stahuje ekonomická a tím i politická moc byly předem známé vyvoleným."B ývalá" nomenklatura si spokojeně přepočítává výše a počty svých bankovních kon t.

FAKTA A ČÍSLA KOMISE EU... Kdybychom zhodnotili všechny "úspěchy", kterými nás oslňují komunističtí odborníci pomocí všelikých "odborných" časopisů na křídovém papíře, což jak ví me není záležitost laciná, zjistili bychom, že jsou to zbytečně vyhozené peníz e. A už nemluvě o tom, že to je dotováno z peněz daňových poplatníků. Místo ab y se prostředky vložily do užitečnějších věcí - do strojových parků a programů , "investují" je komunisté do chvalozpěvů o své nepostradatelnosti... Totiž: - V západních zemích donutilo odborníky zamyslet se vážně nad mnoha ekonomickými ukazately a vším, co s tím souvisí. Došlo k obrovským změnám v m yšlení a novém realismu při jednáních mezi zaměstnavateli a odbory. Nedávný do kument, který připravila Unie, organizace zaměstnavatelů v EU, a Evropská odbo rová konference (ETUC), přiznává, že v současném hospodářském "oživení" najde práci pouze jedna pětina z 11% nezaměstnaných v EU. Podstatné snížení ze zbýva jících 9% si vyžádá jednak změnu tohoto "oživení" v dlouhodobý, převážně inves tiční proces růstu, jednak realizaci aktivnější a účinnější politiky na trhu p ráce - uvádí se v dokumentu. V tomto dokumentu se de fakto upouští od sociální ch projektů Jacquese Delorse, podle kterých se ustupovalo požadavkům zaměstnav atelů ve prospěch jeho ambiciózních "akčních sociálních" programů. Podle novýc h koncepcí má být hlavní prioritou konkurenceschopnost v souladu s tvorbou pra covních míst. V dokumentu, který předložil komisař pro sociální politiku Unie (Komise EU) Padraig Flynn se hovoří o tom, že bez konkurenceschopnosti a ekono mického rozvoje nemůže existovat sociální pokrok.

V celkovém hodnocení se mluví o dosud nejhlubším ekonomickým propadům, dos lova - o největší recesi - od 3O.let!, kam ekonomiku zahnala líbivá politika s ocialistů většiny západních států. Západní socialisty EU dráždilo odmítání Bri tánie sociální zákony, která poukazuje neustále na nutnost dosáhnout rovnováhy mezi tím, co je ekonomicky nezbytné a mezi tím, co je sociálně žádoucí. DO EVROPY SE ZÁPADNÍMI

KOMUNISTY?!!

Všichni nebo většina z nás si vzpomínají na slova V. Havla v listopadu 198 9, kdy říkal, že: "... Někteří lidé budou bohatí a někteří chudí... Kdyby mluv il pravdu a řekl to celé, měl říci: "KOMUNISTÉ, ESTÉBÁCI, KOLABORANTI A DALŠÍ ZLOČINCI BUDOU BOHATÍ A OBČANÉ NEZKORUMPOVANÍ BUDOU CHUDÍ!!!"

Českou republiku teprve čekají problémy - s nezaměstnaností, s kriminalit ou (policie, státních úředníků...), s kterou si už dnes (stále komunistické) s oudy, neví rady! Jedna korupční aféra stíhá druhou a to jsou jenom ty, které s e dosud provalily...

Občané mají možnost v nadcházejících volbách rozhodnout o své politické i ekon omické budoucnosti. Možnost ovšem pouze teoretickou. Volební systém, tak jak j e modelován pro parlamentní volby v roce 1996, těm, kteří " nejedou" ruku v ru ce s bývalými i dnešními vyvolenými ať už jsou v kterékoliv politické straně, jim nedává šanci.

Ladislav J. VANĚK