--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Hošek Vilém
Název: DEU - Despotové a uniformy
Zdroj: NN Ročník........: 0005/046 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

DEU - Despotové a uniformy Motto: Na rohu ulice vrah o morálce káže

Před vraty věznice se procházejí stráže Z vojenských pancířů vstříc černý nápis

hlásá, že prvním z rytířů je veličenstvo kat Karel Kryl

První dělnický kroutič krku - Kléma z Dědic mlátil své odpůrce dlouhý čas vlas tnoručně, až ve vrcholné fázi jeho "lidovlády" měl i na popravu těhotné ženy s vé katy.

Průvodkyně z "taťkova muzea" - olověná lejdy Hromsládková používá již na začát ku její služby lidu sílu, nikoliv argumentu nýbrž bezpečnostních agentur (není snad nutno dodávat odkud se příslušníci "bezpečnostních služeb" rekrutuji"). Na druhém sněmu DEU, který se uskutečnil 4. listopadu v Praze se s těmito "dem okratickými" praktikami mohli seznámit i oponenti oficiální linie strany, z řa d delegátu, kteří byli vyvedení ze sálu, kde sněm v režii klanovického klanu p robíhal. Největším aplausem odměnili prošedivělí svazáci vyhození devadesátile tého bývalého politického vězně a jednoho ze zakladatelů DEU JUDr. Anděla. Vyd avatel, šéfredaktor a cenzor Českého (půl) týdeníku v jedné osobě Josef Kudláč ek (človíček, který svým intelektem postaví i kpt. Minaříka do stínu) nazval v e stylu ministra Nováka JUDr. Anděla podvodníkem.

Je fascinující pozorovat činění tragikomika Kudláčka (který mění své politické favority častěji nežli slipy), kterak dostal během dvou roků část české pravi ce z rozcestí na zcestí.

Situaci v DEU ukázal v plné nahotě její druhý sněm, kterého se nezúčastnili zá stupci žádných českých ani zahraničních politických stran, protože DEU žádné p olitické partnery nemá. Čestnými hosty byli Kudláček (CID) a herec Vyskočil (p o tom, co mohl zhlédnout už by pro něj neměl být problém stvárnit roli diktáto ra). Tisk sněmu DEU vnoval v průměru okolo tří řádků a televize krátký záběr. Delegáti zvolili staronovou předsedkyni více jak 80% hlasů, při minulém sněmu to bylo ještě 99,6%. Byl schválen program a stanovy strany.

O stanovách DEU prohlašuje předsedkyně, že kvůli jejich kvalitě budou přebírán y v celém světě (a okolí, my si přece rozumíme). Stanovy DEU jsou skutečně rar itou, jejich podstatou jsou dva principy. Prvním je princip výkonu (nezaměňova t s výkopem, stranické čistky jsou přece očistou, jak tvrdí představitelé DEU) , takže každý funkcionář musí prokázat výkon, například odhalit ve straně živl y (přídavek socialistické společnosti se již vypouští), aby mohl postoupit v h ierarchii DEU výše. Takže člen republikového předsednictva je zároveň předsedo u krajské rady, okresní rady a místní organizace (MO), což jsou již čtyři funk ce, pokud zastává ještě nějakou veřejnou funkci např. v místním zastupitelstvu , má zaměstnání a rodinu, potom se nejedná o výkon, ale o supervýkon. Dalším principem je "ze spodu navrch", každý návrh který byl schválen MO proch ází komunikačními filtry ve vertikální rovině, s předsedkyní strany může komun ovat v horizontální rovině pouze místopředseda a to bez filtru. Proč mezi schů zí MO a republikovým sněmem neexistuje žádná úroveň např. krajský sněm na kter ém by byli vybráni kandidáti pro parlamentní volby si může každý samostatně uv ažující člen DEU domyslet. (Kandidáty DEU pro parlamentní volby schvaluje praž ské vedení, případně je z Prahy do krajů dodá.) Delegáty republikového sněmu j sou automaticky předsedové všech stupňů a z větších MO ti, jež byli na návrh p ředsedu schválení takže republikový sněm DEU fakticky papalášská slezlost. Všichni místopředsedové v DEU jsou schvalováni pouze na návrh předsedy - kvůli výkonu. Manažer, který je placen z členských příspěvků je jmenován předsedkyn í aniž by se k tomu mohli vyjádřit členové předsednictva jejichž činnost koord inuje. Podle stanov musí předsedové MO vybrané členské příspěvky zaslat na cen trální účet z kterého je část příspěvku převáděna zpět do MO, což se neuskuteč nilo protože byla vybraná menší část než předsednictvo očekávalo (čímž MO zůst aly bez peněz.) Jak řekla předsedkyně brněnské rady MUDr. Kvapiliková: "Předse dnictvo DEU může stanovy pokud je třeba porušovat" (teď to víme). Tyto "světové" stanovy jsou dílem kalnovického svazarmovce Šafránka (manažera DEU).

Pro ty téměř tři procenta voličů, kteří dali svůj hlas DEU v parlamentních vol bách je však důležitější program DEU. Již v jeho preambuli se DEU zasazuje za přímou demokracii (kterou jinak striktně zavrhuje), podle představ DEU by měli mít občané možnost volit vládu a v případě potřeby ji i odvolávat (akorát ti, jež tento program bez diskuse přijali by měli ještě vysvětlit mechanismus tét o ve světě ojedinělé volby). Zajímavá je i ekonomická část programu, která pře dpokládá snížení daní (což je chvályhodné) a zvýšení státních investic, jak by řekly košíkářky ze Žabovřesk - valíme na dluh a (až na jednu bývalou) basketb alisty VES - deficitní politika.

Kapitolou samou o sobě je bezpečnostní politika, kde se klanovický místopředse da Mejzlík ("křesťan" a exlidovec) dožaduje trestu smrti za obzvlášť zavrženíh odné trestné činy, co všechno takové činy mohou být známé z rozsudku z padesát ých let (snad abych přestal psát nebo budu vědět na co umřu).

Pro předsednictvo DEU jsou nejdůležitější dva termíny. V lednu dostat z co nej většího počtu členů 400 Kč na zlepšení finanční situace. dalším termínem jsou volby (kde se jedním klepnutím do klávensice asi zhorší výsledek DEU o desetin é místo). Volební zákon pro volby do senátu bude pro DEU disktiminační nebo se nát úplně zbytečný, protože DEU má víc jak 81 schopných členů na post senátora .

Nikdy bych neuvěřil, že se po textilním konci perestorjky může nějaká "demokra tická" strana degradovat na fanclub despotu a násilníků.

Vilda.....(Mnichov, SRN) PS.: Když pan "vydavatel" Kudláček (ve nekomunisty 17. listopadu na Václavák, tak mi to připomíná pozvání "Studenta" Růžičky.