--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Kramerius
Název: Rektální horolezectví aneb degradace české armády na poračování
Zdroj: NN Ročník........: 0005/051 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Rektální horolezectví aneb degradace české armády na pokračování Kdo občas sleduje českou televizi a trochu se vyzná v poměrech a vztazích p o sametu, nestačí se divit. A tak jsme se dozvěděli, že poradcem Hradu (ne pan a vrchního veletele a nejvyššího moralisty státu světového významu) je pan arm ádní generál Pezl.

Podívejme se trochu do minulosti.

Pan generál Pezl byl po roce 1968 z armády vyhozen stejně jako asi šest tisíc jiných důstojníků a praporčíků. V roce 1990 se objevil ve Sněmovní ulici č. 3 kde se skupinou dalších důstojníků, z niž mnozí byli agenti StB, vytvořil (neb o se podílel na vytvoření) brannou komisí OF, neboli Občanského fóra. Když plk . Čeřovský zorganizoval k nelibosti pana Havla, Křižana a také, abychom nezapo měli, pana generála Tomečky (stále listopadového šéfa vojenské kanceláře Hradu , prodloužené ruky ministra (národní) obrany Vacka a také KGB, pád pana armádn ího generála Vacka, stal se ministrem desátník v záloze a dopisovatel Rudého p ráva z doby totality, pan Dobrovský. Ano, ten pán a oblíbenec Havla, který obd ržel od pana Slánského (jež je nyní mimochodem převelice oslavován) směrnici K GB o budoucích poměrech v sametové republice, samozřejmě podle přání Moskvy a pana Gorbačova.

Ten za krátký čas povolal do funkce náčelníka Generálního štábu právě pana generála Pezla, který si vzal s sebou na Generální štáb mnoho lidí z minulost i zkorumpovaných spoluprací s StB, kteří byli zakrátko povýšeni do generálskýc h nebo vyšších hodností a jmenováni na důležitá místa. Tak namátkou bychom moh li jmenovat jednoho, ze kterého udělal kádrováka na Ministerstvu obrany a druh ého na Generálním štábu. Plk. Hájka (agenta StB), ihned povýšeného do hodnosti generála, umístil na velitelství letectva a agenta StB, stejně povýšeného do hodnosti generála (plk. Bizík), si vzal pan Lis jako tajemníka Branně-bezpečno stního výboru Parlamentu. Na můj vkus příliš mnoho náhod.

Šéf raketového vojska Západního vojenského okruhu gen. Tomeček, nepochybný to přítel KSSS a KGB, se stal ihned náčelníkem Havlovy vojenské hradní kancelá ře a pravou rukou pana Křižana, který ho převelice nutně potřeboval, neboť nez nal ani vojenské hodnosti.

Pan generál Pezl ve spolupráci s panem Dobrovským přivedli armádu do takové ho stavu, jak se po Čechách a Slovensku hovořilo- s takú armádú do lesa ani na húby.

A za tento báječný stav dosáhl pan generál Pezl v krátké době čtyři hvězdy a stal se tak vlastně bez bojových zkušeností člověkem s nejrychlejší kariérou v historii československé armády. Kam se na něho hrabe Napoleon, generálové č i maršálové z druhé světové války či gen. Collins nebo Schvarzkopf z bojů o Zá liv.

Pak došlo k rozpadu republiky, pan generál opustil svůj dobře placený post, na kterém ho vystřídal tlusťoch Jake- pardon do generálské hodnosti jmenovaný a ihned dále povýšený Nekvasil.

Ale pak generál Pezl byl opět nepostradatelný. Stal se poradcem dalšího výt ečného vojenského odborníka, tentokráte pistolníka Baudyše. A samozřejmě, neus tále v bílé nebo ve slavnostní uniformě doprovázel pana prezidenta na jeho zah raničních cestách a také mu samozřejmě jako fiktivní válečník popisoval vylodě ní v Normandii. A co je ještě zajímavější- zjistil, jaké jsou to vazby mezi če skou armádou a SPT Telecom, kde se pan Pezl objevil v představenstvu této spol ečnosti. Že by to byla tučná odměna za služby, poskytnuté pánům Dobrovskému, B audyšovi a Nejvyššímu veliteli, jemuž by autor ze své osobní zkušenosti nesvěř il pod vedení ani družstvo invalidů.

Závěr by z toho mohl být jednoznačný:

Stačilo by spočítat, kolik miliard vyhodili pánové Dobrovský a Baudyš s pan em Pezlem do "luftu", aniž by občan tohoto státu dostal jakýsi ekvivalent v po době bezpečnosti a záruk. Teď je z ministerstva obrany lidovecké dominium a ka m to spěje, netřeba příliš uvažovat, zejména když je náměstkem ministra pro ek onomiku pan Ing. Kalousek a nyní ještě paní Demlová z Pardubic, za níž se do P rahy táhnou jakési podivné aktivity. Cílem je NATO a buď se v Bruselu už doopr avdy zbláznili, nebo je to důsledek letošní předčasné zimy.

A tak se naše armáda vydá za bojovými zkušenostmi do Bosny. Co si o tom mys lí občané a daňoví poplatníci, je pánům naprosto fuk. Vždyť ty peníze nejdou z jejich kapsy a tak se snadno dají vyždímat na daních.

Neuplynulo mnoho špinavé vody ve Vltavě po páně Pezlově vystoupení v televi zi k obhajobě vyslání českých vojáků do Bosny, když jsme se dočkali dalšího te levizního překvapení. Pan Šíma na ČT 1 zorganizoval báječnou Arénu. Záviděl by mu jí Nero, Caligula či Claudius.

Pan ministr Holáň se musel strachy zaleknout, nechci-li použíz horšího výra zu, když se dozvěděl, že jeho oponenty budou bolševici v čele s exministrem Va ckem. Jeho pozvíní do televize by na Západě v podobnám excesu znamenalo páně Š ímovo vyhození. Každý, kdo jen trochu sledoval posametovou budoucnost ví, že p an Vacek ještě ve funkci náčelníka Generálního štábu v hodnosti generálplukovn íka připravoval krvavý puč. Proto musel k nelibosti pana Havla opustit toto kř eslo. Že místo ve vězení za svůj prokázaný zločin se objevuje v televizi a dám krk na to, že i příští rojk v Parlamentu jako poslanec za KSČM, je na povážen ou.

Pamatuji se, jak se za totality vyprávěl vtip o rezervaci, kam budou bolšev ici umístěni a za devizový příplatel je budou chodit nomrodi ze Západu střílet . Situace ale vypadá tak, že budou-li se u nás opakovat poměry jako v Polsku, pošlou oni opět nás do koncentračních táborů a tam nás zlikvidují. Měli je ost atně již dávno připravené a československá armáda v tom hrála nemalou roli. Or ganizátorům se nestalo nic, naopak, mají se dobře a ještě jim jsou vypláceny t učné dividendy za oddanou službu socialistické vlasti a požehnáním Parlamentu, pravicové Klausovy vlády a samozřejmě, nesmíme opět zapomenout na pana vrchní ho velitele Havla. To by bylo velké nedopatření a pan Havel by nám to jistě ne odpustil.

Ale vraťme se k televizní Aréně. V horkém křeslu usedl pan 1. náměstek Neča s. Odkud se vzal a proč, je pro mne záhadou. Jen sleduji, jak mladíček, který má krátce po vojenské základní službě, ihned všemu tak dobře rozumí. Jako tomu rozuměl třeba pan Dobrovský.

Pan náměstek Nečas vystřídal pana náměstka Pospíšila, o němž se dlouhou dob u vědělo, že je příznivcem alkoholu. Ale protože pan Klaus nerad za hry mění s estavu, vydžel tam přes tři roky. Ministrem se ke své lítosti nestal ani po An drejčákově odchodu na Slovensko.

Pan Nečas svůj statečný boj s panem Vackem prohrál. To zřejmě věděl ministr Holáň a proto tam nešel. Nejde o to, zda prohrál nebo vyhrál. Jde o to, jak j e možné, že představitel zločinecké organizace Vacek, který se k ní hrdě hlásí a který jen na oko odložil komunistickou legitimaci ( do šuplíku svého psacíh o stolu), má možnost publikovat své zvrácené názory v televizi a ještě dostane kladné body. Myslím, že kdyby tam šel pan Holáň, dopadlo by to pro něho ještě hůře. Ale představme si tu situaci po volbách příští rok a eventualitu, že pa n Vacek se opět objeví ve vládě a v uniformě. Myslíte si, že je to nemožné? A kam potom pospějeme- do nové Varšavské smlouvy nebo do NATO, kam současní gene rálové spěchají, neboť za dolar se platí 4.000 rublů a přece jen na Západě nej sou Gulagy. A nebo připusťme další, naprosto věcnou variantu, že všechny důlež ité a tajemné informace spějí v Bruselu rychle do Moskvy. A o to také může jít , že pane Havle?

Vzpomínáte, jak jste ještě v roce 1990 podepsal operační směrnici a připsal k ní- pro případ napadení ČSFR vojsky NATO. A ještě přimaloval srdíčko? Tečka. Bylo by toho svinstva, které by se mělo z Augiášova chléva ještě vym ést, více.

Ale co bychom pak psali do dalších čísel? Kramerius