--------------------------------------------------------------------------------
Autor: NN
Název: Zásady činnosti kontrarozvědky
Zdroj: NN Ročník........: 0006/012 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1996
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Zásady činnosti kontrarozvědky při řešení společenské krize politickými prostředky

II. správa SNB č.j. CB-00 2040/0389

V Praze , 28. 11. 1989

Přísně tajné!

Výňatek:

kompromitací nejvíce konfrontačně naladěných představitelů těchto struktur před veřejností a na prohlubování ideologických, osobních a akčních rozporů mezi těmito seskupeními navzájem a mezi nimi a koaličními partnery a spojenci KSČ. Agenturně operativní činnost zaměřit na kontrolu dohodnutých podílů na moci a praktické realizaci zásad koaliční politiky ze strany jednotlivých politických stran a jejich partnerů. Prostřednictvím vlivové agentury tlumit snahy reakčních představitelů církví o aktivizaci politického klerikalismu orientovaného na podporu pravicových opozičních seskupení. S maximálním urychlením získávat kvalitní vlivovou agenturu v hromadných sdělovacích prostředcích a v prostředí studujících vysokých škol, schopnou ovlivňovat operativní situaci ve prospěch KSČ ........... Materiál , ze kterého je citován tento aktuální výňatek , byl v úplném znění otištěn v Necenzurovaných novinách , ročník 1992/č.31, na stranách 20 a 21.

Dopis adresovaný vedení pravicové nekomunistické politické strany Demokratické unie paní Ing. A. Hromádkové

Mnoho poctivých, avšak kriticky smýšlejících občanů, bylo po komunistické transformaci majetkových vztahů v roce 1989 zaujato republikánkými myšlenkami (popularita Ronalda Regana programově pomlouvaného totalitním režimem) a bylo tedy ochotno podporovat stranu založenou jakoby republikánem M. Sládkem. Blufování a dezinformace jsou doménou komunistického režimu. Nebylo a není tedy snadné rozhodování komu má občan v politice (správě věcí veřejných) věřit. Bezkoncepčnost strany M. Sládka je poznatelná. Tím více vystupuje do popředí " nezastupitelná" funkce agentur zveřejňujících tzv. volební preference jednotlivých politických subjektů. Pozoruhodně vzrostly preference právě výše uvedené strany. Cílem je udržet potenciální voliče u strany, systémově vládnoucí straně neškodné, jak vidno z působení v parlamentu od roku 1992. Přes úporné snažení zmíněných agentur lze očekávat, že všichni ti, kteří " doktora" tolerovali v domnění pomoci dobré věci (republikánskému přístupu k politice stranící občanovi před institucí), budou pravděpodobně voliti Demokratickou unii. Bylo by možná žádoucí obrátit se k nim jako k velkému rezervoáru pravicově smýšlejících občanů (nikoli tedy sládkovců). Mají na své určité pochybení právo i logické zdůvodnění. V době, kdy viděli a poznali vznikající demokracii jako útvar podezřelý a podivný, nebylo na politickém nebi nekolaborující pravicové strany jako snad je v současnosti DEU. Právě pro svůj smysl jednat poctivě jen váhavě opouštějí naděje vkládané kdysi do předložené opozice M. Sládka. Dnes už je zřejmá zoufalost SPR-RSČ jakožto politické strany, ne zcela a všem však role, kterou doposud na pol. scéně hraje. Myslím, že tento pohled nebyl dostatečně brán v úvahu a pravdivému poznání je každý uvažující člověk nepřístupný. Aktivací své politické činnosti individuální měrou a podporou fungují pravicové Demokratické unie ve volbách může občan přispět k uskutečnění demokratických poměrů nepodivných, hodných tradice vyspělého středoevropského státu.

V Plzni 26. dubna 1996

Antonín Fišer, Plzeň - Radčice

člen Klubu Dr. Milady Horákové

POZN.

Vedení DEU nesestoupilo z výšin svého přístupu k volbám, výsledek se dostavil zákonitě. Rezervoárem pravicově smýšlejících občanů jsou rovněž čtenáři NN. Ani k těm se adresně paní Hromádková neobrátila. Možná, výše uvedený text by pomohl k orientaci i dnes po volbách.