BÝT FÉROVÝ: CO TO JE ?

Zhruba od roku 1996 Jan Šula působí také jako podnikatel. A ne lecjaký: Obchoduje s informacemi převážně ekonomického rázu, např. v oblasti ekonomického poradenství, marketingu - průzkumu trhu, veřejných zakázek atd. Což samo o sobě by nebylo nic špatného, kdyby do května roku 1995 doktor Šula nevykonával funkci ředitele Ekonomické kontrarozvědky. A hlavně, kdyby se koncem devadesátých let neucházel dvakrát o post ředitele Bezpečnostní informační služby a předsedy Vládního výboru boje proti korupci. Zdá se, že panu Šulovi jsou jakékoliv morální postoje jeho aspektů cizí. Ostatně, nelze se co divit, vždyť tak ho vychovaly Slušovice ...

V podnikání JUDr. Jana Šuly čtenář ovšem ještě najde několik dalších podivností. Třeba jeho personální spojení s Jiřím RUMLEM, bratrem do roku 1997 ministra vnitra Jana Rumla, Šulova někdejšího šéfa. Inu, zdroj důvěrných informací zřejmě musel být zajištěn i po Šulově odchodu z rezortu vnitra.

Největší pochybnosti však u JUDr. Jana Šuly vzbuzuje podnikání, ale jeho osobní kontakty. O některých lidech už v této souvislosti byla řeč, např. o Mikuláši NADAŠIM, mnohonásobném agentu StB, KGB, německých tajných služeb BND a BfV, Slovenské informační služby, Bezpečnostní informační služby aj. Nebo o agentu Steve WATSONOVI, kolegovi z DAK Slušovice, agentu Ing. Miroslavu KOVAŘÍKOVI, někdejším tajemníku ÚV KSČ Miroslavu ZAJÍCOVI, bývalém příslušníku StB Stanislavu PROŠKOVI, Miroslavu KALOUSKOVI, Antonínu BAUDYŠOVI, Janu RUMLOVI, Jiřím RUMLOVI ml., policejním explukovníkovi Pavlu HOFMANOVI, Janu KALVODOVI, Tomáši SOKOLOVI, agentu StB Vlastimilu DVOŘÁKOVI ... Důvěrné styky měl ovšem Šula také s někdejším generálním ředitelem Komerční banky Ing. Richardem SALZMANNEM, někdejším bankéřem Ing. Antonínem MORAVCEM, který stále čelí obvinění z tunelování a miliardových zpronevěr, s bývalým generálním ředitelem ŠKODA Plzeň, agentem StB Lubomírem SOUDKEM, s generální ředitelkou R.D.P. GROUP Viktorií HRADSKOU (tam byly vazby zvlášť důvěrné, Šula onu dámu "zdědil" od Nadašiho)