Pravý Blok NEBLOKOVANÝ OSOBNÍ KONTAKT PRO AKTIVNÍ POLITICKÉ SYMPATIZANTY:
Jediná možnost je každý rok ve státní svátky 1. 5. a 28. 10. v Praze na
Strossmayerově náměstí před kostelem sv. Antonína od 10 do 12 hodin.
Filtrovaný kontakt: Volte Pravý Blok www.cibulka.net, P. O. BOX 595, 170 00 Praha.
Filtrovaný mailový kontakt: Petr.Cibulka@PravyBlok.cz.
Petr Cibulka
Dnes je: 19. 07. 2024  | Zpět na domovskou stránku | Seznam témat | Download | Odkazy |  
NAŠE ANKETA
Existuje Bůh?

Ano (510542 hl.)
 
Spíše ano (15732 hl.)
 
Spíše ne (15589 hl.)
 
Ne (722043 hl.)
 
Nevim (18392 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1282298
NECENZUROVANÉ NOVINY
ROČNÍK 2001
ROČNÍK 2000
ROČNÍK 1999
ROČNÍK 1998
ROČNÍK 1997
ROČNÍK 1996
ROČNÍK 1995
ROČNÍK 1994
ROČNÍK 1993
ROČNÍK 1992
ROČNÍK 1991
Fultextové vyhledávání
v ročnících 1991-2001

Archiv Necenzurovaných Novin
STB ONLINE
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!

* ŽÁDNÁ KRIZE NENÍ! JSME VE VÁLCE S RUSKEM A ČÍNOU!!! PROGNÓZA KONCE SVOBODY A DEMOKRACIE NAŠÍ ZÁPADNÍ CIVILIZACE anebo SCÉNÁŘ PRO KATASTROFICKÉ SCI-FI?

Vydáno dne 13. 05. 2012 (8609 přečtení)PROGNÓZA anebo SCÉNÁŘ PRO KATASTROFICKÉ SCI-FI?

2. prosince 2011 v 14:15 | Fero
PROGNÓZA anebo SCÉNÁŘ PRO KATASTROFICKÉ SCI-FI?Rok 2012-2013:

V Bangkoku hrozí teroristický útok na turisty ze západu / Asadův režim dál dostává zbraně od Rusů / Pozorovatelé hromadně opouštějí Sýrii


V SÝRII naplno zuří občanská válka, profilují se další a další mocenské frakce, všeobecná anarchie zcela ochromuje ekonomiku země a destabilizuje region, jsou napadáni alávité, tedy členové šíitské náboženské skupiny, k níž patřil také prezident Bašár Asad. (Írán a irácké šíítské milice podporují šíitské síly, Izrael poskytuje zbraně a logistiku drúzským, maronitským a kurdským oddílům - Syrská revoluce v režii islamistů a Saudské Arábie? ); turecká armáda okupuje severní Sýrii a irácký KURDISTÁN, Kurdové v odvetu zahajují vlnu teroristických útoků v tureckém zázemí, korunovanou vážným poškozením mostu nad bosporskou úžinou v Istanbulu a Atatürkova mauzolea v Ankaře během pokládání věnců vládní delegací.
IZRAEL bombarduje iránská jaderná zařízení (a stanoviště radiolokátorů a protivzdušné obrany) za logistické podpory NATO a s mlčenlivým souhlasem Saudské Arábie a SAE, poskytujících jeho bombardérům vzdušný prostor...

Scénář izraelského útoku na Irán dle mé představy, (c) frh

ÍRÁN v odvetě ostřeluje raketami Izrael, saudský Rijád a základny NATO v celém regionu (francouzskou vojenskou základnu v metropoli Spojených arabských emirátů Abú Zabí a americké základny v Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu a Ománu), je aktivována sí protiraketové obrany, která se skládá z PAC-3 a námořních systémů Aegis.
(postoj Číny: "Čína se nebude zdráhat chránit Irán i za cenu třetí světové války")

V Teheránu hoří ambasády evropských států a pobočky evropských firem, na ulicích jsou lynčováni Evropané, včetně diplomatů, a zdejší křesané, kteří tvoří asi 1% obyvatel (na ulicích pálí evropské knihy a výtisky bible v perském jazyce - fārsī; již dávno před tímto incidentem vysoko postavený íránský duchovní vůdce ajatolláh Vahid Khorasan vyjádřil znepokojení nad šířením křesanství v Íránu. Nazval křesanství a jiná nemuslimská náboženství "zlem" a požadoval, aby íránské státní orgány "vyřešily tento problém");
následuje americký raketový útok a nasazení amerických strategických bombardérů B1 a B52 ze základen na ostrově Diego Garcia (B.I.O.T.), v Itálii, Británii a v Německu a letadel z letadlových lodí US Navy, odvetou je íránský raketový útok na jihovýchodní a střední Evropu - rakety dlouhého doletu Šabáb3 zasahují např. okolí italského Aviana, Uroševac v jižním Kosovu, leteckou základnu v Papa v Maïarsku a vojenské letiště Graf Ignatievo v Bulharsku využívané aliančními silami (již koncem prosince 2011 Írán vyzkoušel raketu dlouhého doletu ; íránské letectvo bombarduje ropné terminály v Perském zálivu, potápí tankery a uzavírá plovoucími minovými poli Hormuzskou úžinu
(Na světě existuje celkem 7 strategických transitních míst pro transport ropy, přičemž nejméně 3 z nich jsou de facto v moci anebo bezprostředně ohroženy islamisty.Hormuzský průliv je pro přepravu ropy mimořádně důležitý. Prochází tudy vůbec největší světová tepna, po níž proudí třetina veškerých ropných tankerů. Objem transportu dosahoval v roce 2009 15,5 milionů barelů denně. Druhým největším je Malacký průliv u indonéské Sumatry, kudy se v r. 2009 přepravilo 13,6 milionů barelů denně., tureckým Bosporem pak 2,9 milionu.);
iránští teroristé zahajují masové útoky na strategické cíle po celé Evropě a USA; radikální irácký šíitský vůdce Muktada Sadr, podporovaný Íránem, oznamuje ukončení příměří a jeho milice obnovují boje proti ústřední vládě a útočí proti euro-americkým institucím a organizacím v Iráku (viz Irák pouhý den po odchodu Američanů zachvátila hluboká krize; Irák: Byl vydán zatykač na sunnitského viceprezidenta) ... dochází také k rozsáhlým akcím v oblasti kybernetické války


Radikální islamisté se ujímají moci v MALI, MAURETANII, TUNISKU, LYBII, EGYPTĚ, SAUDSKÉ ARÁBII, JEMENU, a TURECKU … USA evakuují vojenskou základnu İncirlik v Turecku a přesouvají svá letadla a vojáky na základny USA v Bulharsku a Rumunsku, resp. na britské základny Akrotiri a Dhekelia na Kypru (kde posilují svou přítomnost i Britové, poté co se Turci pokusili zmocnit i jižní části ostrova)!
Viz mapy:
http://nd05.jxs.cz/051/809/da2b446482_83482180_o2.gif
http://nd05.jxs.cz/126/778/ad2c5a7fee_83482214_o2.jpg
http://nd05.jxs.cz/303/446/cfbbf7acae_83482229_o2.jpg
http://nd05.jxs.cz/107/969/54108c1bfa_83482275_o2.jpg
http://nd05.jxs.cz/934/240/f17facf503_83482286_o2.jpg

ÍRÁN otevřeně vyzbrojuje islamisty z Talibánu, libanonský Hizballáh a šíity v Iáku, Sýrii a Jemenu a vyzývá je k džihádu; TURECKO podporuje separatisty a islamisty v kavkazských republikách a ve S. ASII, na Altaji a v Astrachaňské oblasti (Rusko) i v Gaze. Bojuje se na celém území Čečenska, Ingušska, Dagestánu, J. i S. Osetie, Karačaevo-Čerkeska, Kabardino-balkarské republiky i Adygejska. Čuvaši společně s Marijci, Udmurty a Tatary vyhlásili svůj oficiální nesouhlas s válkou na Kavkazu a vyzvali občany svých zemí k odmítnutí účasti v tomto konfliktu. Dochází k radikalizaci muslimských komunit v dalších oblastech - v Povolží a na Uralu, vTatarstánu, Baškortostánu, Udmurtsku, Čuvašsku, Marij El a oblasti kolem Uljanovsku, Samary, Permu, Nižního Novgorodu, a Jekatěrinburgu. Nezávislost, odtržení od Ruska, vyhlásila Kalmycká republika.
Podle různých odhadů je systém džamá'atů schopen mobilizovat přes 20 000 extremistických bojovníků, přičemž asi 10 000 z nich pocházejí z regionů kolem Volhy a z centrálního Ruska (zde). Středoasijské režimy (zejména režim uzbeckého prezidenta Islama Karimova) v poslední době mnohem energičtěji zasahují proti militantním islamistům, což ovlivnilo imigraci do Ruska v tom smyslu, že aktivní islamističtí extremisté utíkali před perzekucí a radikalizovali dosud umírněné muslimy v regionech, do nichž přicházeli, tj. nejčastěji evropská část Ruska a Ural.
Tudíž i ve vnitřních ruských regionech narůstá aktivita radikálních islamistických organizací jako Hizb ut-Tahrír, Džamá'at-e Islámí (Islámská skupina) v Baškortostánu, Džamí'at al-Isláh al-Idžtimá'í (Společnost pro sociální reformu) v Moskvě atd., jejichž většina členů předtím odešla do ilegality pod tlakem perzekucí (zde).
Jelikož Tatarstán i Baškortostán představují nejdůležitější regiony produkující ropu, politické vedení nepřátelské k federálnímu centru či artikulující rozsáhlejší požadavky na ekonomickou a politickou autonomii představuje vážnou hrozbu pro soudržnost federace (zde).

Rusko obviňuje Ázerbájdžán z podpory dagestánských povstalců, stahuje personál ruské radarové základny u města Gabala v severním Ázerbájdžánu, ruské letectvo bombarduje ázerbájdžánské cíle podél společné hranice a leteckou základnu Kala u Baku. USA urychlují dodávku protiraketového systému Patriot-3 a ručních střel Stinger v celkové hodnotě 100 milionů dolarů Gruzii.
Nepokoje v celé Střední Asii, v Uzbekistánu přebírají moc radikální islamisté napojení na afghánský Talibán (již lavina násilí, která prošla v posledních letech Uzbekistánem, dávno ukázala, že celá Střední Asie se bude brzy potýkat s militantním islamismu. Už po sérii atentátů v r. 2004 oficiální Taškent obvinil Hizb-ut-Tahrír a Islámské hnutí Uzbekistánu a poukázal na jejich propojenost s globální sítí "mezinárodních islamistických uskupení"),
v Kazachstánu a Tadžikistánu je vyhlášen výjimečný stav, podstatnou část země ovládají stoupenci Strany islámské obrody, financovaní z iránských peněz a podporovaní afghánských Tálibanem (na milion a půl obyvatel ze země uprchlo. Byla zničena infrastruktura, ekonomika se propadla na samé dno. Ruská menšina, která zastávala funkci intelektuální elity (učitelé, doktoři apod.) ze země odešla, což jenom znásobilo obtíže poválečné obnovy. Centrální vláda prakticky rezignovala na kontrolu nad územím Horského Badachšánu, který se tak stal důležitým tranzitním regionem pro afghánské opium).
Destabilizace Kazachstánu, jež začala již v prosinci 2011 (viz Kazašská policie střílela do lidí z automatických zbraní, platí výjimečný stav) zasazuje další ránu i ekonomikám evropských a dalších zemí (Největšími investory v těžebním sektoru jsou USA, Francie, Turecko, V. Británie, Itálie, Norsko a SRN. V oblasti metalurgie je to Jižní Korea, Velká Británie, Japonsko, Kanada a Indie; např. Rusko při roční spotřebě 16,000 tun uranu pouze 20% potřeb pokrývá z vlastních zdrojů a velkou část uranu musí dovážet právě z Kazachstánu, stejně jako Čína.)

Množí se přestřelky na egyptsko-izraelských hranicích a ve Středozemním moři dochází k několika bojovým střetům mezi izraelskými a tureckými válečnými loïmi, jež se pokouší prorazit blokádu Gazy. Egypt je zmítán násilnostmi, zfanatizované davy zapalují objekty evropských organizací a křesanské kostely a organizují protikřesanské pogromy. Koptové se vyzbrojují a vytvářejí domobranu. Po sérii bombových útoků na plynovod a regulační stanice jsou zcela přerušeny dodávky plynu do Izraele a Jordánska.
Jednotky NATO a USA se urychleně stahují z AFGHÁNISTÁNU - vrací se k moci Talibán, jenž přebírá moc i v PÁKISTÁNU a proniká do celé Střední Asie. V reakci na islamistický převrat v Pákistánu a s tím spojené bezprostřední nebezpečí pokusu o obsazení celého Kašmíru Pákistánem, jakož i reálné hrozby pakistánského jaderného útoku, vyhlašuje Indie částečnou mobilizaci, přesouvá většinu armády do pohraničních oblastí - především do Kašmíru a Džammu - a na plno spouští program jaderného zbrojení (lépe řečeno dozbrojení). Indická armáda v síle 1,5 milionu mužů obsadila obranná opevnění podél indicko-pákistánské hranice a zvýšila zásoby munice a náhradních dílů. Indické letectvo uvedlo všechny své základny do plné bojové pohotovosti a PVO bylo nařízeno, aby každý neidentifikovaný cíl přelétávající tzv. kontrolní linii považovala za nepřátelský. Byly zahájeny hlídkové lety. Další indicko-pakistánská válka - která zřejmě, díky vlastnictví jaderných zbraní oběma státy, již nebude jen záležitostí lokálního významu - je na spadnutí... (jak upozorňoval již v lednu 2010 Gates: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/189756-al-kaida-chce-rozpoutat-valku-mezi-jadernymi-mocnostmi-indii-a-pakistanem.html )
Je přerušeno zásobování Evropy ropou a zemním plynem ze Středního východu i Střední Asie, pro lodi pro EU a USA uzavřen Suezský průplav i Perský záliv, útoky islamistů a pirátů jsou ohrožovány lodní trasy v západní polovině Indického oceánu. V celé Evropě je nedostatek pohonných hmot, v mnoha státech je zaveden přídělový systém a ceny benzínu vyskočily na 3 € za litr. V některých státech dochází k výpadkům v dodávkách plynu a elektřiny. Rusko prudce zvyšuje ceny surové ropy a plynu, zároveň snižuje dodávky kvůli vlastním ekonomicko-politickým problémům, séri havárií a bombových útoků na ropovody a plynovody, stávkám a nepokojům na Sibiři. Británie a Norsko zakazují vývoz ropy z ropných polí v Severním moři do zahraničí.
Viz struktura tranzitních ropovodů:
Soubor:Nabucco Gas Pipeline-cs.svg
Naplňuje se chmurná prognóza politiků z listopadu 2011 (Euro skončí, budou nepokoje! Připravte se, varuje britská vláda)
V ŘECKU po státním bankrotu propuká občanská válka, komunistické partyzánské oddíly přepadávají kasárna a policejní stanice. Stupňuje se napětí v pohraničních oblastech, přestřelky na hranicích s Makedonií a Albánií. Bulharsko uzavírá hranice s Řeckem, přerušuje dopravní spojení s Tureckem a posiluje pohraniční vojsko. Hroutí se ekonomika PORTUGALSKA, ŠPANĚLSKA, ITÁLIE a IRSKA …. s rozpadem EUROZÓNY zachvacuje celou jižní Evropu vlna nepokojů. Britské ministerstvo zahraničí i organizuje evakuací britských občanů z jejich jihoevropských letovisek v Řecku, Španělsku a Portugalsku (již v prosinci 2011 varuje britský ministr George Osborne: Až se zhroutí euro, zavře Británie hranice ; a Americký generál: Eurozóna představuje ohromné riziko i pro Pentagon / Rozpad eurozóny může způsobit nepokoje, obává se Pentagon )
Rozpadá se i ITÁLIE, Liga severu (Lega Nord) si vynucuje předčasné volby a prosazuje odtržení severní, průmyslové části země od jižní Itálie, vyhlašuje Republiku PADÁNIE (viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lega_Nord). Vznik PADÁNIE však oživuje i někdejší jihotyrolské hnutí, protože na severu Padánie leží Horní Adiže, jejíž četní obyvatelé v ní stále vidí Jižní Tyroly a sní o návratu k Rakousku. (Od konce 50. let XX. století bylo teroristické násilí více méně trvalou součástí etnicko-politických konfliktů v Jižním Tyrolsku.)
Katalánská regionální vláda, tzv. Generalitat de Catalunya,vyhlašuje nezávislost Katalánie.Dochází jen ke sporadickým střetům nezi španělskými a katalánskými policejními složkami - Mossos d'Esquadra. Vývoj v Katalánsku povzbuzuje vlnu separatistických tendencí v Baskicku a severošpanělské Galicii, kde dochází k četným útokům ze strany ilegální organizace Galicijský odpor (Resistencia Galega, REGA), radikálně levicové separatistické organizace (Organizace je činná od roku 2005 a má na svědomí desítky bombových útoků, které míří většinou na pobočky bank nebo na sídla politických stran).
Islamisté ovládají celou sev. Afriku až po rovník, sílí islamistické hnutí v celé západní i východní Africe, na Filipínách a v Indonésii. Teroristická organizace Džamá islámíja, která spolupracuje s teroristickou sítí al-Káida, bojuje za vytvoření islámského státu na území jižního Thajska, Malajsie, Indonésie a jižních Filipín.Nová vlna násilných střetů mezi filipínskou armádou a bojovníky Fronty islámského osvobození Morů (MILF), kteří požadují samostatnost jižní části země. Pokračují zatím nejostřejší boje mezi indonéskou armádou a ozbrojenými povstalci v rebelující provincii Aceh. Snahy o samostatnost vedly již dříve ke krveprolití na Východním Timoru, kde se v referendu vyslovila většina domorodců pro vyhlášení nezávislosti. Se separatistickými tendencemi musejí bojovat tisíce vládních vojáků poslaných jakartskou vládou i do provincie Irian Jaja. Indonésie se prakticky rozpadá na několik ministátečků. (viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Bojinka / Filipínský prezident varoval před teroristickým útokem )

Seychely vyzvaly Čínu, aby na jeho území založila vojenskou námořní základnu, která má pomoci v boji proti pirátství.
Rozsáhlé povstání v muslimském Východním Turkestánu - čínské provinci SINTIANG - na něž navazuje i povstání v TIBETU; masové nasazení čínské armády, která se zároveň potýká s nárůstem teroristických akcí po celém území ČLR a souběžnými sociálními nepokoji v dalších provinciích. (Viz Čína je špatně připravena na nepokoje, říká šéf bezpečnosti / Téma - Čína - Aktuálně.cz )

Skupiny jako Strana Alláhova nebo Islámská ujgurská strana propagují vznik islámského státu na území Sin-iangu a odmítají čínskou nadvládu. Jsou podporovány exilovými organizacemi jako je např. Národní kongres Východního Turkestánu se sídlem v Mnichově, Kazašská regionální ujgurská organizace v Almaty nebo Kyrgyzská ujgurská jednota v Biškeku. Pan-turkická hnutí jako Strana Východního Turkestánu (Tengri Tag) a Ujgurská osvobozenecká organizace působí především ve městech Ghuldža, Urumči (Wu-lu-mu-čchi), Korla (Kchu-er-le) a Kuča (Kchu-čche). Nejvíce nábožensky orientovaných skupin působí v jižní části Sin-iangu, zvláště v Kašgaru (Kcha-š') a Chotanu (Che-tchien). Pozn. editora.
(Podle čínských oficiálních údajů žije v ČLR 20 mil. muslimů, kteří mají k dispozici přes 40 000 kněží (imámů). Většinu z nich tvoří Chuejové, Kazaši a Ujgurové (hlásící se k sunnitskému islámu), dále je islám rozšířen mezi Tádžiky, kteří se vesměs hlásí k ší'itské sektě ismá'ilitů).Díky ekonomické krizi, prohloubené zastavením dodávek ropy ze S. Východu, a separatistickým a sociálním nepokojům v Číně zastavuje ČLR dotování severokorejského režimu a v KLDR propuká hladomor - spojený s místními nepokoji a masovým exodem občanů do Číny a Ruska, - který si vyžádal 3 milióny obětí. Pchjongjang se stal závislý na zahraniční potravinové pomoci. (V současné době HDP na hlavu v KLDR představuje možná jen 5% HDP na hlavu v Jižní Koreji, uvádí Brad Plumer z listu The Washington Post v blogu WONK. Hladomor v KLDR propukl již v polovině 90.let po nástupu Kim Čong-ila. Ten se pokusil reformovat hospodářství, což vedlo k tragickým následkům. Prudce se snížilo HDP na hlavu, který byl od 70.let na konstantní úrovní, a nedostávalo se potravin.) Humanitární katastrofa zachvacuje čínské provincie Jilian a Liaoning i jižní Mandžusko a ruský Primorský kraj. Během pokusu o vojenský puč zahynul severokorejský diktátor Kim III. Japonsko se po smrti Kim Čong-una bojí dalšího vývoje v KLDR. ("Máme jasné plány, co dělat v případě, že Severní Korea zaútočí, ale ne pro případ, že severokorejský režim padne," řekl v r. 2011 listu The New York Times bývalý poradce pro Asii za vlády prezidenta George Bushe Michael J. Green. "Nestabilní přechod moci, při němž nebude nikdo velet a kontrola jaderného programu bude ještě nevyzpytatelnější, je nejhorším scénářem," řekl Jeffrey A. Bader, bývalý asijský poradce prezidenta Obamy.) Důvodem jen především hrozba severokorejských balistických raket, kvůli nimž Japonsko koupilo americké antirakety systému Aegis (armáda KLDR je 5. největší na světě). Ve Vladivostoku propuká epidemie cholery, zavlečené sem severokorejskými uprchlíky.


Propuká válečný konflikt mezi Čínou a Filipínami o Spratleyovy ostrovy, již dlouho sporné území mezi Čínou, Taiwanem, Vietnamem a Filipínami, na část ostrovů na jihu vznáší územní nárok také Malajsie a Brunej. V oblasti dochází k řadě lokálních konfliktů (v souladu s prognozou z prosince 2011: http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-16063607 ). Vedle strategického významu ostrovů je zájem o ně vyvolán údajně značnými nalezišti ropy, jejíž nedostatek hlavně Čína pociuje kvůli válce na S.Východě.
Občanská válka v BĚLORUSKU a UKRAJINĚ, Západní Ukrajina vyhlašuje nezávislost; sílí stávkové hnutí a separatistické tendence v ruských regionech. Ruské úřady blokují veškeré sociální sítě a většinu internetu, zavádějí oficiálně cenzuru médií a v některých oblastech vyhlašují výjimečný stav, včetně nočního zákazu vycházení a zákazu činnosti odborů a opozičních politických organizací. President Putin obviňuje USA (a Západ obecně) z "rozdmýchávání vášní a financování podvratné činnosti proti Rusku s cílem dosáhnout jeho destabilizace politické i ekonomické a připravit půdu pro rozpad Ruské federace, jenž by umožnil změnit geopolitické uspořádání světa a přetvořil území Ruska v surovinovou základnu nadnárodních monopolů"! (viz: NATO odmítlo výhrady Ruska vůči protiraketovému štítu ; Medveděv vyhrožuje USA: Pokud neustoupíte, odpovíme raketami ; OrgoNet: Žirinovský vyhrožuje: Tajné ruské klimatické zbraně ; Rusko začalo USA vyhrožovat raketami: ""Nevylučuji, že lokální a regionální konflikt se vyvine do větší války, včetně použití jaderných zbraní." )
Rusku de facto vládne vojenská junta, klan jestřábů a nacionalistů - generálů a důstojníků KGB - řinčí zbraněmi ( Kaliningrad mobilizoval "Voroněž" ; Ruské ozbrojené síly začaly realizovat opatření v oblasti PRO; Kaliningradská oblast dostane C-400 ) hláškami o vnějším ohrožení a zahraničním spiknutí stmeluje národ!
Ruské neonacistické hnutí se stává výrazným aspektem politické scény, pravoslavný klér i mocenský aparát, jenž tvrdě (mnohdy brutálně) zasahuje proti jakémukoliv projevu demokratické opozice, nepokrytě sympatizuje s projevy šovinismu, rasismu a antisemitismu, které běžnou součástí ruského koloritu. Jednou z příčin nepřátelštějších postojů zbytku ruského obyvatelstva, mezi nímž existuje odvěká nevraživost vůči "černým" ("čornyje ljudi", tj. neetničtí Rusové) je nárůst muslimské populace. K zintenzivnění existující averze dochází v případě rostoucích obav z marginalizace etnicky ruského obyvatelstva. Ruský militantní nacionalismus (typu Ruské národní jednoty) se stává vlivnou politickou silou a násilnou formou se pokouší o zvrácení islamizace ruské společnosti".
V celém Rusku byla zavedena mimořádná bezpečnostní opatření kvůli hrozbě teroristického útoku. Národní protiteroristický výbor (NAK) získal ze zahraničí informace o možném teroristickém útoku. Střeží se zejména hydroelektrárny na jihu Ruska. "NAK zveřejnil informace o snaze teroristů podniknout diverzní teroristické činy v Rostovské oblasti proti vodohospodářským zařízením Volgogradského a Cimljanského hydrouzlu a proti vodním elektrárnám v Saratovské oblasti.
Propukají sociální bouře a nepokoje na SIBIŘI, v TUVĚ, CHAKASSKU a BURJATSKU, stávky ochromují sibiřská naftová pole a petrochemický průmysl; ruská armáda zasahuje na Dálném východě proti povstání s cílem odtrhnout JAKUTSKO a vyhlásit samostatnost Republiky SACHA, nezávislost vyhlašuje i TUVA.
(Doporučuji můj článek "RUSKO - poslední koloniální mocnost" , viz též Rusové chytli "primorské partyzány". Vraždy policistů ale pokračují i !)
Poté, co KOLUMBIE obvinila Venezuelu z podpory a vyzbrojování povstalců z FARC a kolumbijské letectvo bombardovalo základny FARC na venezuelském a ekvádorském území, VENEZUELA přerušila diplomatické styky s Kolumbií a její armáda ostřeluje kolumbijské pohraničí. Chávez obvinil Spojené státy a Kolumbii, že jde o komplot jehož cílem je podobně jako v případě Iráku vyvolat situaci, kdy bude možno napadnout Venezuelu a zmocnit se některých jejích ropných naleziš.
Velká Británie vysílá jaderné ponorky do oblasti Falkland poté, co se vyostřil spor o souostroví. Argentina, která považuje ostrovy za své, oznámila, že neumožní používat svých přístavů lodím s falklandskou vlajkou. Připojily se k ní Brazílie, Uruguay a podporu vyjádřila i vnitrozemská Paraguay. Obavy o osud Falkland vzrostly poté, co Británie vyřadila ze služby letadlové lodě se stroji Harrier, protože právě tato kolmostartující letadla přispěla k porážce Argentiny v 80. letech 20.stol.

Buï první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fero Richard HRABAL Fero Richard HRABAL | 12. února 2012 v 19:56 | Reagovat

Z rozlicnych zprav se mi zda, ze se pomaloucku moje katastroficka prognoza naplnuje - tem nevericim doporucuji misto kritizovani a vysmechu radeji vzit cervenou fixku a zacit si pomalu oskrtavat jednotlive avizovane udalosti!

2 Jackilla Jackilla | E-mail | 6. března 2012 v 20:44 | Reagovat

Tak tento článek je úplnej blábol. Autor by měl především vzít na vědomí, že to nebyli Peršané, kdo za poslední století vyvolal desítky agresivních válečných tažení s miliony obětí (Vitenam, Korea, 2xIrak, Afganistan .... ), naopak, hodně zdrojů i amerických politiků shodně uvádí, že U.S. dobře vědí, že Irán nevyvíjí jadernou zbraň, ale je to jeden z posledních států, který nepřijal ožebračující bankovní politiku západu.

Krvavá řež civilistů v Sýrii není nic jiné, než legitimní obrana státních složek proti teroristům, které vyzbrojil západ.

Kde je soudní proces s Kaddafím? Kde je právo na obhajobu? Kde jsou lidská práva? Na Guntanamu??? Hovno .... ne že by Rusko bylo lepší, je "jen" stejné

3 Johny__S Johny__S | 6. března 2012 v 22:58 | Reagovat

[2]: Bláboly píšete spíše vy.
1) Írán podporuje nejrůznější teroristická hnutí.
2) Vietnamskou válku začali komunisté ze severu Vietnamu a zpočátku v ní bojovali Francouzi (Vietnam je bývalá francouzská kolonie). Teprve poté do ní vstoupili Američané, když hrozilo, že komunisté ovládnou i jih Vietnamu. A byli by i zvítězili nebýt "mírového hnutí" placeného ze SSSR, které ovlivnilo americké veřejné mínění.
3) Válku v Koreji vyvolal útok severokorejských komunistů podporovaných Mao Ce-Tungem a Stalinem.
4) První americký útok na Irák byl reakcí na iráckou agresi v Kuvajtu.
5) Írán pochopitelně jadernou zbraň vyvíjí.
6) Věřte, že SSSR byl mnohem, mnohem horší než USA. A dnešní Rusko je stále horší.

4 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | 7. března 2012 v 20:38 | Reagovat

Pro [2]: Jackilla == zajímavé (až dojímavé) je, jak se různí anonymní humanisté vždy dovolávají lidských práv pro (s prominutím) hovada, která lidskými právy opovrhují! Např. pro "chudáky" z Guantanáma, jen si zjistěte kolik z těch neviňátek se po propuštění pro nedostatek důkazů ihned zapojilo do teroristických akcí. Na další kydy Vám odpovídá již Johny__S ... a kromě toho, pokud by Vám šlo o pravdu, ODPOVÍTE SI SÁM!
Pokud jde o mírumilovnost Iránu, jednak je absurdní předpokládat, že maniaci, kteří kamenují a stínají na popravišti lidi za přechovávání křesanské literatury, sledování závadného videa nebo nemanželský sex a vyzbrojují a financují sebevražedné atentátníky a vrahouny podřezávající školní děti, těhotné ženy, turisty atd. (včetně kacířských muslimů) budou váhat použít A-bombu, díky které pošlou do pekla milion nevěřících a všechny izraelské Židy najednou. Už jednou jsme obětovali (my Evropané) Židy v naději, že si u Hitlera vykoupíme svobodu, poté zase obětovali jiní nás Stalinovi, potom Tibet Mao Ce-tungovi atd .... takže ponaučení z ústupků maniakům už snad každý soudný člověk má dost... pokud o ponaučení stojí

5 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | 7. března 2012 v 20:50 | Reagovat

Formulace "Krvavá řež civilistů v Sýrii není nic jiné, než legitimní obrana státních složek proti teroristům, které vyzbrojil západ."  mi připomíná sovětskou propagandu popisující důvody obsazení ČSSR v srpnu 1968. I bolševici dodnes tvrdí, že okupace Československa byla oprávněná, jelikož u nás probíhala kontrarevoluce, že kontrarevolucionáři vyzbrojovaní sudeáky zabíjeli sovětské vojáky atd... ani tyto magory není možné přesvědčit, že to jsou lži, jelikož mají svojí prefabrikovanou "pravdu" a fakta ignorují nebo překrucují jako onen výše uvedený "Jackilla". No QUOD LICET JOVI NON LICET BOVI!

6 Tikilikitua Tikilikitua | 8. března 2012 v 7:48 | Reagovat

Čím skôr sa ¾udia vyvraždia, tým kratšie budú trpie.

7 F.H. Richard F.H. Richard | Web | 19. dubna 2012 v 19:10 | Reagovat

Už i Rusko má obavy ze stažení NATO z Afghanistánu (jež tak vehementně požadují připečení "pacifisté"):  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/265324-rusko-predcasne-stazeni-nato-z-afghanistanu-je-spatne-reseni.html?ref=boxE

8 KGBak KGBak | E-mail | 21. dubna 2012 v 10:27 | Reagovat

ved vravím že vacsieho kokota ako je tento hrabal ani nie je možné na svete najst...americký vlezdoprdelník

9 F.H. Richard F.H. Richard | Web | 21. dubna 2012 v 11:11 | Reagovat

[8]: Dekuji KGBakovi za ohlas. Právě takovéto výkřiky duševních mrzáků, kteří se pochopitelně nezmohou na protiargumentaci, stydí se za svůj ksicht i jméno a skrývají se raději v anonymitě (a pod pseudonymy charakterizující jejich mentální sféru), mne utvrzují ve správnosti a potřebnosti uvedených článků.

11 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | E-mail | Web | Pondělí v 11:22 | Reagovat

Doporučuji články F.BESTA. Např. "Plán záchrany západní civilizace za pět minut dvanáct": http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=716523

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.