Pravý Blok NEBLOKOVANÝ OSOBNÍ KONTAKT PRO AKTIVNÍ POLITICKÉ SYMPATIZANTY:
Jediná možnost je každý rok ve státní svátky 1. 5. a 28. 10. v Praze na
Strossmayerově náměstí před kostelem sv. Antonína od 10 do 12 hodin.
Filtrovaný kontakt: Volte Pravý Blok www.cibulka.net, P. O. BOX 595, 170 00 Praha.
Filtrovaný mailový kontakt: Petr.Cibulka@PravyBlok.cz.
Petr Cibulka
Dnes je: 19. 07. 2024  | Zpět na domovskou stránku | Seznam témat | Download | Odkazy |  
NAŠE ANKETA
Existuje Bůh?

Ano (510542 hl.)
 
Spíše ano (15732 hl.)
 
Spíše ne (15589 hl.)
 
Ne (722043 hl.)
 
Nevim (18392 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1282298
NECENZUROVANÉ NOVINY
ROČNÍK 2001
ROČNÍK 2000
ROČNÍK 1999
ROČNÍK 1998
ROČNÍK 1997
ROČNÍK 1996
ROČNÍK 1995
ROČNÍK 1994
ROČNÍK 1993
ROČNÍK 1992
ROČNÍK 1991
Fultextové vyhledávání
v ročnících 1991-2001

Archiv Necenzurovaných Novin
STB ONLINE
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!

* "NOVÉ RUSKO" = SOUMRAK ILUZÍ A NADĚJÍ!

Vydáno dne 19. 05. 2012 (6996 přečtení)"Nové Rusko" -- podfuk nebo iluze ?

22. února 2012 v 21:35 | frh
Vždycky,když slyším z úst nějakého "experta na Rusko",jenž se ohání tím,že tam nedávno byl a jak se úžasně změnilo a že to je už "nové,jiné Rusko", může mě šlak trefit.
Většina z těchto "odborníků" (na rozdíl od Petry Procházkové či Jaromíra Štětiny), přestože Rusko nedávno navštívili anebo tam strávili určitou dobu obchodně, zná skutečné Rusko akorát "z rychlíku". Většinu svého služebního pobytu totiž strávili v Moskvě či Petěrburgu, kde žili mezi kolegy byznysmeny,manažery a obchodníky, na pivo chodili do restaurace v Českém centru, IrishPubu či jiné "typické" místní krčmy, oblíbené zahraničními obchodníky, odtud vytáhli paty maximálně na daču některého obchodního partnera... a novost/modernost/světovost Ruska vyvozují z toho,že na Rudém náměstí je reklama CocaColy, štětky mluví anglicky, přeškolení kgb-áci v chrámech líbají ikony, oproti Kremlu je McDonald, po ulicích se vozí zbohatlíci v limuzínách a v moskevských parcích se povalují místo opilců narkomani závislí na afghánském heroinu, jehož významná část končí u ruských spotřebitelů, k nimž směřuje přes špatně střežené hranice středoasijských států.


Takže tito rádobyexperti ani netuší jak vypadají hlinité "autostrády" (na nichž je navíc tu a tam závora a kulometné hnízdo a vojáci se samopaly zde opakovaně kontrolují každého cestujícího!), smradlavé latríny na něž chodí v létě i za mrazu školní děti v Tuvě i docenti v Ulan Ude, buřinou zarostlé dřevěnice ve vesnicích kousek za Moskvou či Petěrburgem (jimž dodnes vévodí Leninovy sochy), zemljanky na Solověckých ostrovech, rozpadávající se průmyslové komplexy v Chakassku a Tuvě (kde snad nenajdete jedinou fungující fabriku... já tam navíc byl náhodou v době naftové krize v květnu 2011,kdy většina čerpadel neměla kapku benzínu - v Rusku,ropné velmoci... absurdní,co?), opuštěné uranové doly, hnijící lodě v přístavech atd., jelikož přiletěli letadlem přímo na moskevské letiště, ani netuší, že téměř celou západní hranici Ruska (od Pobaltí po Murmansk) nadále lemuje "železná opona" (ostnaté dráty, protitankové zátarasy, strážní věže a vojenské základny) ... ale hlavně si nikdy nepokecali s normálními lidmi, kteří neumí anglicky, nemají doma ani splachovací záchod, natožpak počítač s internetem, ale zato strávili v mládí 15 let na magadanských zlatých dolech anebo štosovali v gulagu mrtvoly svých spoluvězňů, dřou bídu a uhýbají na ulicích limuzínám v nichž se vozí "rudí kapitalisté", bývalí estébáci (KGB-áci) a komunističtí papaláši, kteří rozkradli státní podniky a teï tráví léto ve svých rezidencích ve Španělsku, zatímco žebráci ověšení válečnými vyznamenáními proklínají Gorbačeva, kapitalismus i demokracii!


Faktem je,že v Moskvě a Petěrburgu vyrostly luxusní hotely, nablýskané butiky světových značek a bary, fast-foody, sex-shopy a skleněné věžáky bank, ale Rusko není jen Rudé náměstí, Kreml a Ermitáž, to jsou i desetitisíce dřevěnic,ruiny kolchozů a fabrik, lebky a kosti křupající pod nohama na místě bývalého lágru na Sekernej Gore... a hlavně komunismus a imperiální nostalgie v srdcích a duších statisíců Rusů, strach neruských obyvatel federace ze šovinistických projevů "bílých" Rusů a desítky Kavkazanů,Burjatů,Tuvinců,Jakutů a občanů středoasijského původu každoročně zavražděných ruskými skiny a neonacisty (znám osobně desítky ruských občanů "2.kategorie",kteří se bojí cestovat do Moskvy i na služební cestu a své děti posílají kvůli rasismu studovat raději do Číny a Mongolska!, takoví občané se přestávají ztotožňovat se státem,jenž pouze obývají - viz např. Na Sibiři vzniklo hnutí za odtržení Sibiře a připojení k USA); nárůst rasistických, antisemitských a antidemokratických útoků a veřejných vystoupení,většinou pod blahosklonnou ochranou milice,která jinak surově mlátí i opoziční politiky (včetně invalidních bývalých disidentů) a jejíž důstojníci - mnohdy absolventi VŠ KGB - mají nadále nad stolem portrét Stalina, jenž běžně dominuje i demonstracím jeho pohrobků, "demokraticky" zasedajících i v parlamentu, přestože se hrdě ohání rudými vlajkami se symboly komunistického teroru a hlasí k zločinným bolševicko-leninským tradicím. To jsou aspekty jimiž se liší demokratura od demokracie.Jedním z typických rysů ruské společnosti - který sdílí se státy Jižní Ameriky, jv. Asie a Afriky - jsou mlhavé hranice mezi mocenskou strukturou a mafií (i mezi politikou, ekonomikou a justicí), všudypřítomná korupce a četné vraždy politických aktivistů a novinářů, jež zde nahrazují politický dialog. Od r.2000, kdy se ruským prezidentem poprvé stal nynější premiér a budoucí prezident V.Putin,bylo v Rusku zavražděno 19 novinářů,včetně známé kritičky Kremlu A.Politkovské,jejichž smrt se nepodařilo objasnit.

Navíc zde de facto funguje cenzura a korumpování médií, včetně administrativních zásahů do fungování internetu a úředních represí vůči nepohodlným vydavatelům a novinářům (svoboda slova je zde ohraničena zájmy a libovůlí úřadů a oligarchů), omezována je i činnost "třetího sektoru", včetně nadací, charitativních a občanských organizací, takže skutečná politická opozice nemá ani šanci se etablovat.Kritika vlády či úřadů je nadále v Rusku běžně považována takřka za "protistátní činnost" (jako v dobách SSSR); jednou z ukázek tohoto přístupu je např. pronásledování matek vojáků za to, že rozvířily veřejnou diskuzi o nelidských poměrech v ruské armádě - hladu, ponižování a týrání vojáků základní služby (viz: http://www.lidovky.cz/prochazkova-matky-extremistky-d3g-/ln_nazory.asp?c=A120214_110445_ln_nazory_rka )


I nadále sovětské, pardon, ruské úřady fakticky svými absurdními administrativními opatřeními znemožňují individiální turistiku, jelikož každý cizinec (kromě toho, že je od návštěvy Ruska odrazován složitou procedurou vyřizování víz, jež nelze pro jednotlivce získat jinak než na základě úředního pozvání) je povinen během pobytu dodržovat víceméně nejasné předpisy ohledně povinné registrace pobytu u Federální migrační služby v každém městě, kde se zdrží více než 2 dny - aniž by i místní občané chápali tyto předpisy, zároveň je jejich porušení přísně trestáno, pokutou či vyhoštěním (já osobně jsem se ve všech pobočkách FMS setkával s tím, že moje dokumenty jsou špatně vyplněny, ačkoliv je předtím vyplňovali kolegové dotyčných úředníků a nikoliv já). Kromě toho jsou po celém Rusku obrovské oblasti, de facto zakázané pro cizince (a mnohdy i místní lidi), konkrétně např. příhraniční oblasti, a to obvykle celé příslušné okresy, takže v případě některých republik - např. Tuvy či Atlaje - představuje zakázaná zóna skoro polovinu jejich území, a jelikož na vyřízení žádosti o vstup má Pohraniční police 60 dní, nemá pro turisty prakticky ani smysl o ně žádat (sem samozřejmě nezahrnuji regiony v nichž dodnes probíhají boje ruských vojenských jednotek proti partyzánům - též "typická črta demokratické země").
Těmito restriktivními opatřeními (zřejmými relikty komunistické špionománie) tedy ruské úřady zároveň fakticky sabotují rozvoj turistiky, v některých regionech potenciálně jediného možného zdroje příjmů vzhledem k neexistující či rozpadající se ekonomické infrastruktuře.

Doby totality ostatně připomíná i samotný systém cestování po Rusku, jenž se týká i "domorodců". Bez předložení pasu zde není možno nejen zakoupit lístek na vlak (tj. včetně vnitrostátních či kolálních spojů), ale dokonce ani nastoupit s platným lístkem do vlaku - což samozřejmě představuje (v návaznosti na systém registrace pobytu) ideální, takřka dokonalý systém sledování pohybu občanů.ps.

Ostatně i Václav Havel se kdysi postavil se proti hypotetickému členství Ruska v NATO/EU (čímž vytočil s. Putina až k nepříčetnosti) a ve svých projevech nejednou odmítal považovat Rusko za evropskou zemi (v mnohém navazujíc na postoje T.G.Masaryka).
V prosinci 2011 Novaja gazeta zveřejnila článek V.Havla, kde píše:
"Nejhorší ze všeho je občanská lhostejnost a apatie, je třeba neustále se domáhat svých občanských práv a svobod," napsal tehdy Havel v komentáři k situaci v Rusku po parlamentních volbách.Mimoto také uvedl,že v Rusku žádná demokracie není: "Pokud není zaručena občanská důstojnost, pokud politická moc ovládá justici, média a manipuluje výsledky voleb, pak o žádnou demokracii nejde".hlavní silnice do Jakutska
tetování ruské galerky


photoNA SIBIŘI VZNIKLO HNUTÍ ZA ODTRŽENÍ SIBIŘE A PŘIPOJENÍ K USA / Siberia to separate from Russia to become a part of USA


V průběhu posledního sčítání lidu vzniklo na Sibiři politické hnutí usilující o odtržení Sibiře od Ruské federace, prohlášení Sibiřanů za samostatný národ a následné připojení Sibiře ke Spojeným státům. Hnutí je na Sibiři poměrně populární, obyvatelé Sibiře mají pocit, že "dotují" Rusko. Že dávají více než dostávají. A že jsou pro Rusko "dojná kráva".
viz/see:
http://english.pravda.ru/russia/politics/28-12-2011/120104-siberia_russia_usa-0/
http://www.themoscownews.com/russia/20110411/188575092.html
http://weeklyworldnews.com/headlines/42042/siberia-to-become-part-of-u-s-2/
http://www.diplomaticaffairs.eu/?p=515
http://afinabul.blog.cz/1112/na-sibiri-vzniklo-hnuti-za-odtrzeni-sibire-a-pripojeni-k-usa
http://en.wikipedia.org/wiki/Siberian_regionalism
http://real-agenda.com/tag/siberian-separatism/


ŠÉF RUSKÉHO ÚSTAVNÍHO SOUDU VARUJE PŘED "LIBYJSKÝM SCÉNÁŘEM:
Moskva - Dramatické varování před rozpadem ruské státnosti a nastolením "libyjského scénáře" v Rusku obsahuje článek předsedy ruského ústavního soudu Valerije Zorkina, který dnes otiskl deník Rossijskaja gazeta. Zorkin naznačuje, že vedení ruské liberální opozice chce v zemi vyvolat chaos, možná dokonce s podporou "speciálních jednotek členských zemí NATO".
www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/...varuje-pred...scenarem/746326
http://www.news.sk/rss/clanok/2012/01/165045/sef-ruskeho-ustavniho-soudu-varuje-pred-libyjskym-scenarem/

DOPORUČUJI i mé ČLÁNKY:
http://ferohrabal.blog.cz/1107/rusko-posledni-kolonialni-mocnost
http://ferohrabal.blog.cz/1112/prognoza-anebo-scenar-pro-katastroficke-sci-fi
http://ferohrabal.blog.cz/1111/politicke-klima-v-rusku

A MAPY:
http://nd04.jxs.cz/631/617/f9a24acff1_67744469_o2.png
http://nd04.jxs.cz/055/213/429370637f_67744461_o2.png
http://nd04.jxs.cz/790/505/0f4d490741_67744449_o2.jpg
http://nd05.jxs.cz/065/197/37c4ef8386_67491979_o2.jpg

Doporučuji též portál http://www.atllanka.net/


Stručné odkazy na ruskou realitu:

Např. ALBA:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.364397880266965.88412.100000902690635&type=3&l=e4fe504d35
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.383584595014960.92110.100000902690635&type=1&aft=383596651680421&l=a47f9c228b
a články:
http://pigularium.blog.tyden.cz/clanky/3039/edward-lucas-nova-studena-valka-recenze.html
Nové etnické vraždyv čase stupňujúceho napätia v Moskve
http://www.lidovky.cz/rusky-pogrom-vyhnal-cecence-d1k-/ln_zahranici.asp?c=A060905_085308_ln_zahranici_hlm
Dva jezuité zavražděni v Moskvě - Jesuit.cz
Banda ruských výrostků zavraždila až 27 lidí
Ďalšia vražda cudzinca v Moskve
Ruští nacionalisté z bojové skupiny "SPAS"
Vražda v Moskvě - Nina L. Khrushcheva
V Machačkale byl zavražděn známý dagestánský novinář
V Moskve zavraždili čečenského básnika Achtachanova
Ďalšia rasová vražda v Moskve
Smečka bílých vlků (2008)
V ruských věznicích není mučení ničím výjimečným,
BelzebubMedia: Rusko: Vražda obhájce antifašistů
Ruská smrt
Neonacisté v Moskvě ubodali člověka cestou na antifa-koncert
Moskva: Vražda uctievaného predstaveného kláštora
Rusko odsoudilo 13 neonacistů
Neonacisti opä pochodovali Moskvou
pätisíc neonacistov pochodovalo Moskvou
Rusko über alles
Neonacismus v Rusku na vzestupu
Nenávist k Židům? V Rusku i v parlamentu
Neonacisté z Petrohradu byli za rasistické vraždy odsouzeni
Ruští neonacisté uřízli hlavu Tádžikovi
Ruští neonacisté demonstrovali před českou ambasádou v Moskvě
Kalmanovičova vražda zasáhne Spartak,ruský i evropský basketbal
Za 27 vrážd dostal neonacista doživotie!
Neonacisté v Moskvě zabili šachového mistra
Nezapomeneme » Výročí smrti Ivana Chutorského
Synagoga v Moskvě terčem útoku neonacistů
V Moskvě zastřelili odpůrce neonacismu
Gang neonacistů povraždil v Moskvě nejméně 20 lidí
V Moskve zavrazdili kriticku Putina
Rasismus a xenofobie v Rusku
Neonacisté v Moskvě žádali vyhoštění neslovanských migrantů
Vražda Anny Politkovské Putinovi k narozeninám
Rusové chytli "primorské partyzány". Vraždy policistů ale pokračují
Líder neonacistov dostal doživotie za 27 vrážd - Rusko
http://www.politicke-listy.cz/?clanek=10097-medvedev-je-v-dagestanu.-vybuchla-tam-dalsi-bomba.html
http://www.lidovky.cz/atentat-na-putina-nebo-predvolebni-trik-f0f-/ln_zahranici.asp?c=A120227_120517_ln_zahranici_jv
Pronásledování ruských umělců pokračuje i po volbách, ale Vojna se nebojí
http://art.ihned.cz/c1-54167220-zakazane-umeni
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/261456-dagestansti-vzbourenci-se-pokusili-sestrelit-vrtulnik.htmlvíce viz:

KAM SE RUSKO SAMO ŘADÍ SVÝMI OFICIÁLNÍMI POSTOJI,JE ZŘEJMÉ i Z PROLISTOVÁNÍ TITULKŮ AGENTURNÍCH ZPRÁV


4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Stanek Frantisek Fanuel Stanek Frantisek Fanuel | E-mail | Web | 6. března 2012 v 22:10 | Reagovat

Zdravím!!! Vydatné čtení ..:))oo
Fanuel

2 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | 7. března 2012 v 20:55 | Reagovat

Jde jen o narychlo nauknutý koncept, podnět k zamyšlení pro laiky ... bylo by to na encyklopedii, ale kdo o pravdu stojí, najde si v této informační době fakta sám, a kdo o ni nestojí, toho nepřesvědčí nikdy nic!

Doporučuji i obrazovou přílohu: a ALBUM:  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.364397880266965.88412.100000902690635&type=3&l=e4fe504d35

3 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 7. března 2012 v 20:56 | Reagovat
4 Slovan Slovan | E-mail | 8. března 2012 v 16:41 | Reagovat

Stači, že sa odvolávaš na Havla.Nie je nutné ani to dočíta. Ináč pekné sny ak veríš všetkému čo si napísal.

5 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 8. března 2012 v 17:30 | Reagovat

pro 4  Slovana = Pro hlupáky - kteří mají dopředu jasno,aniž by se seznámili s fakty - jsem svůj článek nepsal. Jim je zbytečné argumentovat (předpokládám, že výše uvedený "Slovan" zná Rusko lépe než já, škoda,že neuvádí své "osobní" zkušenosti a argumenty).

6 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 8. března 2012 v 17:44 | Reagovat

[4]: Zaujímalo by ma, či by si aj prestal pi borovičku, kvoli tomu, že ju nemal rád Havel??

7 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 8. března 2012 v 18:30 | Reagovat

[Smazaný komentář] a hele, další "politolog", když už nemáte argumenty - a v Rusku jste na rodíl ode mne zřejmě nikdy nebyli - co Vám zbývá, ubozí anonymové, než nadávky, co? Kdybyste dokázali argumentovat, nemuseli byste se uchylovat k agresivním útokům ....

8 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 8. března 2012 v 19:16 | Reagovat

[Smazaný komentář] To máte pravdu, vyměňovat si zde nadávky s anonymními bolševiky a fašisty (liší se jen barvou) nemíním. Každopádně Vaše ohlasy jasně vypovídají o potřebě varovat a upozorňovat na nebezpečí rudo-hnědého moru. Právě o Vás je i můj článek http://ferohrabal.blog.cz/1007/tajemne-pozadi-antiamerikanismu - holt "potrefená husa se vždy ozve"!!

9 slovan slovan | E-mail | 9. března 2012 v 11:32 | Reagovat

Vo Ferovom texte - (kde snad nenajdete jedinou fungující fabriku... já tam navíc byl náhodou v době naftové krize v květnu 2011,kdy většina čerpadel neměla kapku benzínu - v Rusku,ropné velmoci... absurdní,co?)

Fero dal si si otázku prečo si to také objavil ( nechcem to spochybňova, že to tak nebolo - naopak)?

Fakt si myslíš, že je to pijanstvom ( kto ho tam zaviedol? ), ruskou lenivosou, intelektuálnou nedostačnosou alebo inou morálnou úchylkou Rusov?

Prečo i keï v menšej miere je rozvrátenie bada aj v našich krajinách?

Alebo ho nevidíš? Ak nie, doporučujem menej chodi po svete a viac pozorova čo sa deje doma. Ale možno sa deje presne to, čo aj Tebe hrá do karát - zatia¾.

Neviem. Istotne by som si nedovolil Ti nadáva. Smutné je, že si v Rusku nič pekné neobjavil, škoda, možno nabudúce.

Alebo by sa to nehodilo do Tvojho Rusonázoru? Pekný deň a šastie na cestách.

10 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 9. března 2012 v 13:40 | Reagovat

[9]: Slovane, kritizuješ zde něco, co v článku nazaznělo a nebylo k němu podnětem! Není pravda, že jsem v Rusku nic pěkného neviděl! Ale podstatou článku (či spíše glosy) nebyla ani komplexní analýza ani opakování faktů obecně šířených právě povrchními pozorovateli (turisty a obchodníky) a ruskými oficiálními médii, ALE naopak upozornění, že existuje i druhá strana mince. Pokud jde o "naftovou krizi" na jižní Sibiři, není problém ověřit si mé tvrzení, že během KVĚTNA 2011 tam zkolabovalo zásobování benzinem (v TUVĚ a CHAKASSKU to mám ověřeno osobně)a na pumpách, kde benzín byl stouply ceny z cca 20 Rub az na 35-40 Rub, resp. mohly tankovat pouze firemni auta za talony - to lze overit z ruskeho tisku a internetu! Nutno poznamenat, ze na rozdil od ruznych "turistu" ja nikdy nebydlim v hotelech a putuji po Sibiri, ziji mezi mistnimi lidmi a navstevuji mista, kde se nikdy zadny turista ci byznysmen neobjevi uz proto, ze tam obvykle nefunguje verejna doprava, resp. vubec nevedou sjizdne silnice - muzes si prohlidnou moje fotky na FB (maly vyber). A pokud si snad myslis, ze moje poznamky jsou vyplodem nejake nenavisti vuci Rusku a Rusum, pak jsi na omylu - kvuli tomu bych tam nejezdil, Rusko mam rad, i kdyz musim poznamenat, ze nejvetsi cast pobytu travim mezi Sibirjaky a neruskymi etniky (Altajci,Kazachy,Tuvinci, Chakasy,Jakuty,Burjaty ...), z nichž samozrejme vetsina ma uplne jine nazory nez Rusove z Moskvy a vse o cem pisu mam z prvni ruky, resp. overene na vlastni oci.

11 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 9. března 2012 v 14:15 | Reagovat

[9]: Ještě dodatek k citovaným připomínkám: "Tuva je jednou z nejchudších republik Ruské federace?

Je tou nejchudší. Nemáme žádný průmysl, za Sovětského svazu jsme měli jen dvě továrny, jednu na kobalt a druhou na azbest. Dnes funguje jen jeden uhelný důl. Veškerý průmysl byl velice rychle zdevastován v postsocialistickém období. Největším problémem však je, že zemědělství a chov dobytka jsou na vymření. Dokonce jsme v posledních dvou letech začali dovážet maso z Mongolska, což je dost zvláštní, protože Tuva vždycky vyvážela maso do celého sovětského Ruska." Rozhovor s Albertem Kuvezinem, zpěvákem a kytaristou tuvské skupiny Yat-kha
http://www.navychod.cz/articles.php?id=a7086396-8e1e-11df-aa30-00304830bcc4

12 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 9. března 2012 v 14:24 | Reagovat

[9]: "Od zhroucení Sovětského svazu roku 1991 vzbuzuje rychlý úbytek obyvatel Sibiře v Moskvě vážné obavy. Od rozpadu sovětského kolosu do roku 2007 odešlo z Dálného východu do evropské části Ruska 1,3 milionu lidí a z oblasti Bajkalu 600 tisíc lidí. Dosavadní snahy přilákat na Sibiř nové obyvatele zaznamenaly minimální úspěch.

Demografická situace na Dálném východě je alarmující, představuje nebezpečí pro národní bezpečnost a brzdí sociálně-ekonomický vývoj země, přiznává řada domácích politiků. V širším pásu kolem společné hranice žije na jedné straně asi šest milionu Rusů a na straně druhé kolem osmdesáti milionů Číňanů, jejichž hospodářství zažívá boom. Rusové dnes připomínají spíše jejich "chudé příbuzné" - kdysi tomu bylo naopak." ZDROJ CITACE:  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/vzhuru-na-divoky-vychod-kreml-laka-rusy-na-sibir_162727.html

13 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 9. března 2012 v 19:36 | Reagovat

[Smazaný komentář] Milý anonyme-fašoune a obdivovateli s.Putina, Vaše blaboly tu zatim nechavam,aby to nevypadalo jako cenzura, ALE vsechny dalsi budu jiz mazat, z jednoducheho duvodu - vase vykriky a vulgarni nadavky tu jen zabiraji misto a delaji z diskuze žumpu, argumenty nemate,tak si najdete jine forum anebo si chodte pokecat s blbama do vasi hospody. Diskuse vypada jinak: Uvedu pasaz,kterou povazuji za nepravdivou a uvedu k ni fakta. (V mem clanku mate uvedene i ruske zdroje,zatim jste nezpochybnil NIC - Vas vede jen nenavist k demokracii a obdiv k diktature).SBOHEM

14 Peter O Peter O | 10. března 2012 v 13:59 | Reagovat

V clanku je vela pravdy ale strasne vela kecov...
Bol som v Rusku dost vela krat a dost dlho... A hlavne v destinaciach ako severny kavkaz takze viem ako to tam vyzera

15 Fero Richard HRABAL-KRONDAK Fero Richard HRABAL-KRONDAK | Web | 10. března 2012 v 14:12 | Reagovat

[14]: Kecy jsou takoveto nicnerikajici anonymni odezvy! Protiargumentace vypada jinak: UVED ONY KECY NA SPRAVNOU MIRU! Co povazujes za kecy - a jaka je tedy skutecna realita? Za 1), za 2), za 3) ....... Budu se tesit (nereflektuji na patent na rozum). A hlavne se nezapomen PODEPSAT PLNYM JMENEM, pokud si za svymi nazory stojis

16 Michael Wolf Michael Wolf | E-mail | 18. března 2012 v 8:03 | Reagovat

Dobry den. Mate velice zajimavy a rozsahly web, ktery ukazuje fakta a cim vice lidi o tom vi, tim lepe. Bohuzel jsem cetl komentare, a bylo jich dost, ktere ukazuji na jake urovni mysleni je dnesi lidstvo. Jakbychom rekli doma - "It's just a bunch of ass holes." Pro mne jsou Rusaci bestie, ktere nas okupovali a misto abychom je odtud vyprazili, tak jich tu je jeste o 50 tisic vice, nez v dobe okupace. Vsechny vlady ve vsech (temer) zemich nejsou pro lid, ale pouze pro sebe same. Vsichni totiz kradou a okradaji pracujici obyvatelstvo tim, ze je nuti platit dane podle potreb zlodeju ve vlade. To se deje skoro vsude. Jelikoz jsem zil skoro 40 let na Zapade a to ve 3 ruznych zemich a nyni zde, tak mam jisty prehled a muzu porovnat vsechny systemy "demokracie". Zadna totiz neexistuje. Bohuzel, je to tak. Bohuzel se hodne zminujete o nenavisti v Rusku proti Zidum. Vite, ze Zide vladnou svetovemu kapitalu a tudiz i vsem vladam. Maji pod kontrolou vse. Naftu i svetove banky. Nemusite chodit daleko. Necas je predseda vlady zde a je to Zid. Klaus je prezident a je to Zid. To vse vam musi napovedet proc lide nemaji radi Zidy. Ono vetsina lidi ani nevi, ze Klaus a Necas jsou Zide a dalsi vetsina clenu nasi vlady take, ale za to ja nemuzu. V USA ve vlade jsou take vetsina Zide. Burzu na Wall Street sefujou Zide. O cele vlade v USA rozhoduji Zide. Ja jen lituji vsechny lidi na svete, kteri jsou utiskovani vsemi vladami, at jiz si rikaji Demokrate nebo Socialiste nebo jinak. Vsechno je to stejny spolek zlodeju, kterym zalezi jen na kapitalu a sve rodine a tak kradou. Demokracie je nesmysl, ktery lidstvo dohnal k tomu, ze to je tak jak to je. Svetova zumpa. Vladce a vudce naroda se musi rodit z pokoleni na pokoleni a ne ze hloupi lide se nechaji presvedcit gaunerem, co dobre mluvi a oni mu daji sve hlasy a z nuzaka se stane predseda vlady. Pak to je jak to je nyni. Vaclav Havel se stal prezidentem ne z vule lidu, ale protoze jiz o jeho postu rozhodly dve vlady v roce 1968, ano ctete dobre, Ruska a Americka. Jiz v r. 68 pan Havel vedel, ze bude prezident. Sametova rev. byla presne naplanovana a vytvorena slozkami KGB a CIA. Je jednoduzsi si totiz podmanit lid, kdyz jim rikate, ze maji demokracii. Uz nebudou tolik reptat, ackoliv se zrovna tak moc nezmenilo. Ba v mnoha vecech se toho dosti zhorsilo. V Havel je take Zid mimochodem. Je toho na dlouho, ale nevypada to dobre na svete a nebude. Podivejte se na You Tube na - The true facts about FEMA camps. Guverner Jesse Ventura odhaluje lumparny, ktre se chystaji v Americe a na cely svet. Jen chci podotknout, ze at jsou to Rusove, Americane, Polaci, Nemci, atd. obycejni lide jsou vzdy manipulovani svymi vladami, ktere jsou zlodeji a vykoristovateli techto lidi. Vlady vsech zemi jsou spolu vlastne spolcene a pouze na oko pred lidmi spolu nesouhlasi, v tajnosti se ovsem domlouvaji jak lidmi manipulovat a zneuzivat. Je to pravda a kdo nekdy pracoval ve satnim sektor sam vi jak to je.
Hezky den.
Mike

17 Emilio Estevez Emilio Estevez | 3. dubna 2012 v 21:46 | Reagovat

Chtěl bych autorovi strašně moc poděkovat za tento web!!!! Ještě chci dodat pár údajů

1) s reakcemi čecháčkovských bolševicko-nácků si nic nedělejte, je to lůza a je jich v zředěný verzi 70 % a v neředěný a extrémní tak 20-25%!

2) Rusko se snaží A) oslabit evropskou integraci, protože na 400 mil. stát si netroufne, ale na každýho zvl᚝ ano, navíc když se dva perou, třetí se směje! B) chtějí naší závislost na jejich plynu a ropě! C) chtějí oslabit euroatlantické vazby (evropany poštvávají proti USA)! D) vyrábějí stále dezinformace k vyvolávání nenávisti a k dosažení svých cílů a k překrucování historie!

3) Dobrý dokument je The Soviet Story, mají ho na ulož.to, kde se potvrzuje vše, co píšete!

4)těch novinářů umřelo mnohem a mnohem víc, jen z Novaja Gazety jich bylo zavražděno tak šest! Bude to už několik desítek mrtvých

5) Putin se dostal k moci po vykonstruovaných bombových atentátech z roku 1999, za kterými stála FSB či GRU (a využila skutečné čečenské teroristy), ale například v Rjazani to provedli přímo agenti FSB a zkazili to, měli pytle s hexogenem a pak z toho úřady udělali cviční (zrovna v době atentátů :D ) a v pytlech byl prý cukr. Atentáty byli využity díký nacionální struně a Putin jasně zvítězil!

6) V Rusku vypukla krutá válka v Čečensku, kvůli ropovodům a "mocenské" politice, zemřelo na 200 000 občanů Iškérie a to strašným způsobem (kam se hrabe Abu Graib), kdo to vyšetřoval (jako POlitkovská), zemřel, to platí i o bodě 5)

7) Otráven byl defektor Litviněnko, uprostřed Londýna poloniem 210 - které se vyrábí z 98% v Rusku v továrně pod správnou FSB, ve světě žádná ztráta nebyla, navíc všechny stopy vedli do Ruska, které má se zabíjením svých přeběhlíků své zkušenosti

8) nikdo nevyšetřuje vraždy Politkovské ani Eštemirové, je potlačována opozice, vražděni liberálové a kritici Kremlu, takže Putin nechává proti sobě vystupovat jen komunisty a nácky (čili jemu podobné), aby navenek vypadal jako ještě ta nejlepší volba pro Rusko i zahraničí, ale my mu to nežerem, když nechává G. Javlinského mimo volby (už poněkolikáté)!!

18 F.H. Richard F.H. Richard | Web | 18. dubna 2012 v 19:21 | Reagovat

Doporučuji též portál    http://www.atllanka.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz
 

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 474 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

NECENZUROVANÉ NOVINY
ROČNÍK 2001
ROČNÍK 2000
ROČNÍK 1999
ROČNÍK 1998
ROČNÍK 1997
ROČNÍK 1996
ROČNÍK 1995
ROČNÍK 1994
ROČNÍK 1993
ROČNÍK 1992
ROČNÍK 1991
Fultextové vyhledávání
v ročnících 1991-2001

Archiv Necenzurovaných Novin
PETR CIBULKA

STB ON-LINE Diskusní fórum Pravého Bloku RDF Site Summary

Kdo bude bez našeho souhlasu a bez pozměny šířit naše materiály, stává se našim nejlepším přítelem!
© 2003, Pravý Blok. Všechna práva vyhrazena.